Ēifti i rrėmbyer nga Alienėt

Shko poshtė

Ēifti i rrėmbyer nga Alienėt

Mesazh  Luli prej 02.06.16 1:01Anglezja Valerie Walters thotė se ishte rreth orės 1:45 tė natės sė 16 korrikut tė vitit 1981, kur ajo ishte rrėmbyer nga alienėt.

Ajo kishte vetėm 26 vjet dhe ishte duke shkuar nė shtėpi me veturė, me dy shoqet e saj, Rosemary dhe Vivienn.

Ato kishin kaluar mbrėmjen nė Shefild. Valeries i kujtohet sesi ajo dhe shoqet e saj ishin tmerruar kur kishin parė njė dritė tė ēuditshme nė qiell. Pak mė vonė, ato kishin parė njė fluturake tė madhe, pėrmbi veturėn e tyre, nė qiell.

Asaj i kujtohet ta kishte dėgjuar njė 'biiip' e mė pas ishte ndier e pėrgjumur. Ajo kishte parė se shoqet e saj nuk ishin aty, prandaj kishte dalė qė t'i kėrkonte.

Mė pas ishte zhdukur edhe vetura dhe ajo kishte dėgjuar njė zė, i cili i thoshte qė tė mos frikėsohej. Ajo mė pas u ndie sikur ta kishin ngrehur me thithėse elektrike dhe, papritmas, ishte gjetur para disa krijesave tė ēuditshme. Mė pas, ajo dhe shoqet e saj e kishin raportuar kėtė rast nė polici, por kjo e fundit nuk e kishte marrė seriozisht kėtė ngjarje.
avatar
Luli

"Duhet bredhur shumė nė errėsirė derisa tė preket drita"

884


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi