Domethėnia e 11:11?

Shko poshtė

Domethėnia e 11:11?

Mesazh  Siroco prej 02.04.16 0:06Udhėrrėfyesit tonė shpirtėrorė, ėngjėjt, ose vetja jonė mė e lartė, pėlqen tė na flasė me metoda tė ndryshme, si njė kėngė nė radio, e cila mund tė ketė rėndėsi tė veēantė pėr ju, duke iu pėrgjigjur njė lutjeje, duke hapur njė faqe tė caktuar tė njė libri qė jeni duke lexuar, madje edhe kushtimi i vėmendjes sė shenjave apo numrave tė orės, 11:11. Si fillim, kjo koiēidencė mund tė duket e ēuditshme, por nėse shohim mė nė brendėsi tė vetvetes, do tė shihni se ka tė fshehur njė mesazh tė fuqishėm shpirtėrorė.

Duket se gjithnjė e mė shumė njerėz po u kushtojnė vėmendje kėtyre shenjave tė pėrsėritshme tė orės apo numrave, tė cilat i afrohen mė shumė tė vėrtetės sė vetvetes, duke reflektuar se po ndodh njė zhvendosje mė e thellė nė vetėdije dhe ndėrgjegje. Nė thelb, ky fenomen ndodh pėr tė na kujtuar sinkronizimin e thellė tė transmetimeve kozmike qė ndodhin gjatė kėsaj kohe tė bukur nė planet, dhe gjithashtu na zhvendos pėrqendrimin nė mendimet dhe ndjenjat e tanishme, tė ēastit.

Qėllimi i nėnkuptuar i ėngjėjve qė sjell ndėrgjegjen tonė tek 11:11, do tė thotė se duhet tė pėrqendrohemi tek mendimet pozitive, duke na bėrė kėshtu mė tė ndėrgjegjshėm pėr veten tonė, dhe na kujton se kemi gjithmonė njė menēuri dhe udhėrrėfyes mė madhėshtorė ku mund tė mbėshtetemi, kur ndihemi nė kurth, tė frikėsuar apo frustruar.

Sipas Doreen Virtue, njė terapist i njohur ėngjėjsh dhe ndėrmjetės mes botės shpirtėrore dhe asaj njerėzore, nėse shihni numra qė pėrsėriten, kryesisht 11:11, do tė thotė qė duhet tė pėrqendoheni nė mendimet pozitive, sepse dėshirat tuaja po shfaqin formėn. Zhvendoseni vėmendjen nė atė qė dėshironi, nė vend tė asaj qė i frikėsoheni, dhe ėngjėjt do vazhdojnė t'ju shpėrblejnė.

Sa mė shumė tė shihni shenjėn e 1-shit nė orė, apo ēdo gjė qė ka lidhje me numrat, aq me e madhe do jetė lidhja mes jush dhe ėngjėllit tuaj udhėrrėfyes. Miljona njerėz nė mbarė botėn dėshmojnė se i kanė parė kėto numra shpesh e mė shpesh, qė do tė thotė se shumė nga ne kanė nisur rrugėn pėr t'u bėrė pėrpunues drite, ose shėrues tė planetit. Derisa Toka ėshtė nė kėtė gjėndje tė rrėmujshme, bėrja e saj njė Kopėsht tė vėrtetė Edeni, do tė ishte njė bazė e shėndoshė lulėzimi dhe kėnaqėsie nė pėrvojėn njerėzore.

Sipas kalendarit Maja, kthesa e epokave nisi nė 21 Dhjetor tė vitit 2012, nė orėn 11:11, duke e shpjerė planetin tonė nė njė epokė tė re - njė zhvendosje e drejtpėrdrejtė e ndėrgjegjes nga Epoka e Errėsirės nė atė tė Artė.

Njė tjetėr gjė interesante e 11:11, ėshtė se ky kompozim pėrbėhet nga 4 numra, i cili ėshtė numri i transformimit dhe tretjes sė egos. Shumė shėrues dhe lider shpirtėrorė nė Tokė e interpretojnė 11:11 nė njė mėnyrė qė e lidhin me faktin e mjeshtėrave tė lartėsuar, tė cilėt kthehen sėrish nė planetin Tokė pėr tė na ndihmuar nė kėtė shėrim tė madh, pėr ta vendosur tokėn sėrish nė gjendjen normale.

Sa herė qė shihni numra qė pėrsėrisin vetveten, kryesisht 11:11, ėngjėjt tuaj duan t'ju bėjnė me dije se jeni nė rrugėn e duhur, dhe se do t'ju ndihmojnė, pavarėsisht sfidave qė mund tė hasni. Gjatė kėsaj kohe, duhet tė bėheni mjeshtėra tė vetes tuaj, nė vend qė t'i dorėzoheni negativitetit dhe kaosit rreth jush. Nė thelb, ne e krijuam botėn qė jetojmė pėr shkak tė mungesės sė vetėkontrollit, kėshtu qė mjeshtėrat na kujtojnė qė duhet tė rimarrim fuqinė tonė tė brendshme sėrish e tė mėsojmė tė drejtojmė veten, tė mėsojmė tė bashkėekzistojmė me tė gjitha qeniet nė planet.

Kjo ėshtė njė kohė shumė e kėndshme mbi tokė, pavarėsisht se ēfarė mund tė shihni rreth jush. Ndėrsa shėrimi i madh po vazhdon tė shpaloset, do ndodhin shumė shpejt ndryshime tė vogla tė rėndėsishme ndėrsa velloja ngrihet, dhe gjithnjė e mė shumė njerėz do tė zgjohen. Mund tė duket e vėshtirė tani, por vazhdoni t'i besoni ėngjėjve, dhe mbani nė mend qė ju, keni qėllimin mė tė mirė nė zemrėn tuaj.

Tė gjithė jemi njė familje, dhe bashkė. Mos shihni jashtė vetes pėr pėrgjigje; do t'ju ēojė nė njė konfuzion dhe zhgėnjim mė tė madh. Besojini fuqisė sė universit pėr tė ndihmuar nė shėrimin, dhe sa herė qė shihni 11:11, monitorojini mendimet dhe sigurohuni qė vibrimet tuaja i korrespondojnė asaj ēfarė doni tė shihni nė realitetin fizik tė botės sė pėrditshme.

/powerofpositivity/
avatar
Siroco

Unė e dėgjoj kėngėn e zogut jo pėr zėrin e tij, por per heshtjen qė vjen pas.


214


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi