Eksperimenti nė mungesė tė rezistencės sė ajrit! Mbreslėnėse!

Shko poshtė

Eksperimenti nė mungesė tė rezistencės sė ajrit! Mbreslėnėse!

Mesazh  Anon prej 12.03.16 18:54

Ajo qė shohim nė kėtė video mund tė duket e pamundur nė fillim: njė top bowling dhe njė pupėl prekin tokėn nė tė njėjtėn kohė. Tė gjithė e dimė se nė realitet njė top bowling do prekte tokėn shumė mė shpejt se pupla. Ky ėshtė njė eksperiment i bėrė nė njė dhomė me vakuum, pra ku nuk ka ajėr, dhe nė mungesė tė rezistencės sė ajrit nxitimi me tė cilin tė dy trupat lėvizin ėshtė i njėjtė, ashtu siē thuhet nė teori.


Burimi ; Pendulum - SciMag
avatar
Anon

Even the most expensive clock still shows sixty minutes in every hour. - yidish proverbs

270


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi