Shenjat PARALAJMĖRUESE qė Universi na Dėrgon

Shko poshtė

Shenjat PARALAJMĖRUESE qė Universi na Dėrgon

Mesazh  Equinox prej 08.03.16 21:52Shumė njerėz besojnė qė gjėrat qė u ndodhin, "thjesht ndodhin".

Por nėse lidhemi mė shumė me intuitėn tonė, do tė thotė qė ēdo gjė qė na ndodh, ndodh pėr shkak tė vetė qenies tonė. Ne mund tė mos jemi totalisht tė ndėrgjegjshėm pėr atė ēfarė bėjmė gjatė gjithė kohės, por fatmirėsisht universi na dėrgon sinjale dhe na bėn me dije rrugėn e duhur qė duhet ndjekur, dhe mė e rėndėsishmja, na tregon se kur jemi nė rrugėn e gabuar.

Nė pėrgjithėsi, sinjalet paralajmėruese tė universit ndodhin nė formėn e ngjarjeve dhe rrethanave tė padėshirueshme. Kėto shenja janė tregues qė theksojnė se energjia jonė ėshtė drejtuar apo mbėrthyer nė njė frekuencė tė ulėt vibratore. Mendimet, ndjenjat dhe veprimet tona janė fokusuar nė negativitet, dhe kjo krijon rrethana tė padėshirueshme.

Nė tė kundėrt, kur mendimet, ndjenjat dhe veprimet tona lėvizin nė njė frekuencė tė lartė vibratore, befasisht jeta shkon pėr mrekulli. Do kemi fat tė mbarė pėrgjatė gjithė ditės. Kjo ėshtė arsyeja kryesore pėr tė rritur vibracionin duke zgjedhur kėshtu me ndėrgjegje mendimet pozitive.

Megjithėse ne kemi aftėsinė pėr tė rrezatuar nė frekuenca tė larta vibratore, kjo ėshtė diēka shumė sfiduese pasi kėrkon qėndrim tė lartėsuar pėrgjatė gjithė kohės.

Kjo ndodh pėr shkak se shpirtėrat tanė janė tė mbėrthyer kėtu nė Tokė nė njė dimension fizik, qė ėshtė shumė herė mė i dendur dhe i ngadaltė se sa dimensioni i Lartė, dimensionet e papeshė.

Planeti Tokė dhe trupat tanė janė tė pėrbėrė me energji shumė herė mė tė ulėt vibratore, se shpirtėrat tanė.

Si rrjedhojė, ne tokėsorėt do pėrballemi vazhdimisht me rrethana tė padėshirueshme, kjo ėshtė diēka normale. Sapo ne i pikasim kėto shenja paralajmėruese (pa lejuar egon qė t'i udhėheqė!), mund tė kthehemi sėrish shumė shpejt nė rrugėn e duhur.

Ndėrsa veprojmė e lėvizim pėrgjatė ditės, ėshtė e rėndėsishme tė jemi tė vėmendshėm pėr shenjat paralajmėruese tė universit.

Ja 10 shembuj tė shenjave paralajmėruese qė universi mund tė na dėrgojė:

1. Kur pengohemi apo godasim diēka nė rrugė nė mėnyrė tė pavullnetshme

2. Kur jemi tė mbėrthyer nė trafik

3. Kur marrim shikime tė pahijshme apo false nga tė tjerėt

4. Kur lėndohemi

5. Shpenzimet e papritura

6. Kur ndjejmė shqetėsime nė zorrė

7. Argumentet me njerėzit qė duam

8. Kur sėmuremi

9. Dhimbja e kokės

10. Humbja apo flakja e pozicioneve

Ēdonjėra nga kėto shenja ėshtė sinjal qė na tregon se duhet tė qendėrzohemi nė veten tonė dhe tė rregullojmė frekuencėn.

Kur hasim nė njė nga kėto shenja, duhet tė ndalojmė menjėherė! Mos vazhdoni tė merreni, mos u hutoni pas mendimeve qė, ėshtė njė pengesė qė nuk po ju lė tė shkoni aty ku doni.

Nė vend qė tė hutoheni pas kotėsirave, merrni frymė thellė, apo meditoni pėr vetėm njė minut nėse ju krijohet mundėsia. Nėse i kapim shpejt kėto shenja paralajmėruese, qendėrimi nė vetėvete do ta ndalojė menjėherė ēastin negativ.

Mos u pushtoni nga shenjat paralajmėruese. Duke folur, menduar apo i pėrsėritur ato, mendja jonė do tė drejtohet dėshpėrimisht drejt frekuencave tė ulėta vibratore. Merreni ashtu siē ėshtė, njė shenjė paralajmėruese, dhe largohuni prej saj.

Keni kujdes pėr frekuencėn tuaj vibratore; kushtojini vėmendje vetėm atyre mendimeve, ndjenjave dhe veprimeve qė rezonojnė natyrshėm me frekuencėn natyrale tė shpirtit tuaj.

/spiritscience/
avatar
Equinox

220


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi