Shenja qė Bota Shpirtėrore po pėrpiqet t'ju kontaktojė

Shko poshtė

Shenja qė Bota Shpirtėrore po pėrpiqet t'ju kontaktojė

Mesazh  Equinox prej 05.03.16 17:56Ndiheni ndonjėherė sikur po ju vėzhgojnė, kur asnjėri nuk ndodhet rreth jush? Ju vjen automatikisht njė mesazh nė kokė, dhe e dini qė nuk vjen nga ju por nga njė botė e ndryshme?

Ekzistojnė disa mėnyra qė bota shpirtėrore pėrpiqet tė ketė vėmendjen tuaj, qoftė nga tė dashurit tuaj qė kanė ikur nga kjo jetė apo nga shtytjet shpirėtore.

Ja disa shenja qė tregojnė si bota shpirtėrore po pėrpiqet t'ju kontaktojė:


1. Keni ėndėrra tė gjalla ose vizione gjatė meditimit

Bota shpirtėrore pėrēon mesazhe pėrmes ėndėrrave. Ajo mund tė na japė gjithashtu mini-filma gjatė meditimit e tė hapė ndėrgjegjen pėr tė pėrfutar mesazhe. Ata mund tė krijojnė skenare apo tė prodhojnė arketipa pėr tė pasur vėmendjen tonė. Ndėrsa jeni nė gjumė, ndodheni nė botėn shpirtėrore.Shpirtėrat do ndajnė gjėra me ju. A gjitha ēfarė mund tė bėni ėshtė tė pyesni lirshėm pėrpara se tė flini.

"Bota shpirtėrore ėshtė e aftė tė vijė tek ju lehtėsisht edhe kur mednja juaj ėshtė e qartė dhe e pastėr. Kurdo qė tė arrini anėn shpirtėrore nga kjo anė, uluni qė qėndroni nė qetėsi." James Van Praagh.


2. Ndjesitė zmadhohen

Shpirtėrat komunikojnė pėrmes erės, shihes, prekjes, shikimit dhe tingullit. Ata ndėrhyjnė nė shqisat tuaja duke mundėsuar qė, pėr shembull, tė nuhasni njė lule tė veēantė. Kur tingujt udhėtojnė nė dimensione tė ndryshme, vijnė nė veshėt tonė me njė ritėn tė lartė. Mund tė pėrdorin shikimin tuaj periferik pėr t'u shfaqur nė formėn e hijes. Kėto janė momentet kur po prekeni nga bota shpirtėrore. Qėndroni tė hapur dhe shihni tė shpalosen mrekullitė.


3. Elektriciteti vihet nė lėvizje

Shpirtėrat do pėrdorin dritėn dhe tė tjerė elementė pėr t'ju thėnė se janė pranė. Jemi bėrė nga materia, dhe elektriciteti shpėrndahet nga karikimi. Ata mund tė reduktojnė ndriēimin, tė ngrenė volumin e radios apo tė ndryshojnė kanalet. Mund tė fiksojnė njė kėngė speciale pėr ju, qė t'ju bėjnė me dije se kush ėshtė pranė jush. Kompjuterėt pushojnė sė funksionuari, madje as makina nuk ndizet, derisa ata tė kenė vėmendjen tuaj.

"Mos harroni se megjithėse trupat ikin nga kjo botė, energjia qė ju lidh ju me njė tė dashur ėshtė e pėrjetshme dhe mund tė ndihet gjithmonė kur jeni tė hapur pėr ta pranuar." Doreen Virtue.


4. Keni njė njohje tė pashpjegueshme

Ju ka ndėdhur ndonjėherė tė keni njė njohje tė diēkaje, dhe nuk e dini se si ky mendim u shfaq nė mendjen tuaj? Kėto janė udhėrrėfyesit e shpirtit dhe tė dashurit tuaj. Pėrdorin telepatinė pėr tė komunikuar me ne. Dėgjojeni zėrin qė ju pėshpėrit e ju shtyn pėr tė bėrė diēka, dhe ndiqni brendinė tuaj. Sa herė kėrkoni drejtin, prisni zėrin, qė t'ju tregojė ēfarė duhet bėrė.


5. Rrėqethja e tė dridhurat shfaqen shpesh

Kur jeni tė radhitur nga shpirtėrorja, temperatuar e trupit ndryshon. Merrni atė valėn e ftohtė qė bėn t'ju rrėqethet mishi. Keni folur pėr njė tė dashur tė sėmurė dhe menjėherė ju ėshtė rrėqethur mishi. Ata ju bėjnė me dije se janė me ju. Mbi tė gjitha, jemi qenie shpirtėrore me pėrvojė njerėzore. Lidhja me botėn shpirtėrore ėshtė shtėpia. Rrėqethjet na kujtojnė se bota dhe bota shpirtėrore janė shumėdimansionale.


6. Udhėhiqeni nga sinkronizimi

Ju ka ndodhur ndonjėherė qė kur keni menduar pėr diēka, dhe keni parė orėn, ėshtė shfaqur 11:11? Ky ėshtė shpirt i "gjallė". Ēdo mundėsi qė shfaqet pėrbėn gur themeli pėr tė parė thellė nė ekzistencėn tonė. Koicidencat janė shenja qė ju sigurojnė se jeni nė rrugėn e drejtė. Kėto shtytje tė lehta janė pjesė sistemit universal GPS.

"Nuk e ndėrtojmė fatin tonė; marrim pjesė nė tė. Koicidenca funksionon si njė shtytje pėr tė punuar nė drejtim tė kėtij fati." David Richo.

Nuk ekzistojnė ndarjet nė mbretėritė tona. Jemi tė gjithė tė bashkuar me njėri-tjetrin. Bota shpirtėrore do ju udhėheqė, po tė jeni tė hapur tė merrni mesazhe. Sa mė shumė tė meditoni, tė krijoni, tė dashuroni e toleroni, aq mė e thjeshtė ėshtė pėr botėn shpirtėrore t'ju kontaktojė. Mirėnjohja ėshtė njė shpėrblim i mirė pėr ndihmėn e tyre. Numėroni bekimet tuaja ēdo ditė dhe mos harroni se nuk jeni tė vetėm.
avatar
Equinox

220


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi