Pranimi i Vdekjes

Shko poshtė

Pranimi i Vdekjes

Mesazh  gjilanasi prej 04.03.16 13:42Videoja e Alan Votsit, do ta ndryshoj mėnyrėn tuaj tė tė menduarit rreth vdekjes. Kur ta shikoni njėherė magjinė e natyrės, do ta kuptoni se natyra mund tė realizoj gjithēka, transmeton Zeri.info.

Dhe kėshtu ne vdesim, ndėrsa diēka tjetėr lindė, me njė pikėpamje krejtėsisht tjetėr ndaj botės. “Ne jetojmė nė botėn ku na ėshtė bėrė e ditur nė secilėn mėnyrė tė mundur, se vdekja ėshtė njė gjė e tmerrshme. Se ajo ėshtė njė sėmundje e tmerrshme nga e cila shoqėria jonė pjesėrisht ėshtė e sėmurė”, ka thėnė Alan.Ai beson se nėse shikojmė thellė nė natyrėn e vdekjes, ne do ta ndryshojmė edhe pikėpamjen pėr tė. Do ta pranojmė vdekjen si proces natyral, ēka edhe ėshtė dhe do tė tejkalojmė frikėn tonė. Kur ta shikoni kėtė video tė shkurtė, padyshim se do ta ndryshoni mendimin tuaj pėr vdekjen.

“Nėse i frikoheni vdekjes, atėherė jeni i pushtuar nga frika tėrė kohėn. Poenta ėshtė ta pranoni atė, ta lejoni vdekjen ta rrėmbejė frikėn, fantazmat, dhimbjen dhe tė gjitha tė tjerat.

Dhe pastaj vjen deri te befasia e mahnitshme, nuk vdisni sepse nė tė vėrtetė nuk keni lindur kurrė. Ju thjeshtė keni harruar kush jeni”, pėrfundon ai.

avatar
gjilanasi

383


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi