A ekziston mallkimi?

Shko poshtė

A ekziston mallkimi?

Mesazh  kosova8 prej 14.02.16 0:29

A ekziston mallkimi?
avatar
kosova8

1


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A ekziston mallkimi?

Mesazh  Hagel prej 15.02.16 20:34

Sigurisht qe ekziston, mund te jete direkt te nje person por mund edhe te percillet ne shume gjenerata (breza).
avatar
Hagel

86


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A ekziston mallkimi?

Mesazh  syri i art prej 16.02.16 12:56

ĒFARĖ MBJELL KORR.kjo tregon te gjitha..asgje vetvetiu nuk vjen..por ashtu siq e meriton,me veprat qe ben vet..shum pak nga te afermit..ska mallkim ..por vetveten e mallkojm sepse bejm gjera te liga ne jet..si ndaj vetes si ndaj tjereve,,dhe ma e keqja esht qe nuk e dijm ,qe bejm keq,,sepse pasojm tradita ideologji,e nuk e perdorim trurin fare...pra jetojm si dele..
avatar
syri i art

Qdo gje esht natyr,ska te keqe ska te mir...

180


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A ekziston mallkimi?

Mesazh  55 prej 16.02.16 22:09

Fjala 'mallkim' eshte e formuar nga dy fjale 'mal dhe ikim' qe do te thote 'te ikesh ne mal, larg nga e keqja'. Etimologjia e fjales 'mallkim' e fjales mallkim ka kuptimin 'larg nga e kepja' drejt zonave me te sigurta e te mbrojtura malore' ne kuptimin e paralajmerimit'. Dhe jo ne venien e verdik tit perfundimtar nga dikush dhe ti si pasoj e kesaj je i ndeshkuar perfundimisht.
avatar
55Asgje nuk eshte e parashikueshme, gjithcka eshte surpriz. Gjithcka eshte e parashikueshme, asgje nuk eshte surpriz


265


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A ekziston mallkimi?

Mesazh  Pansophia prej 30.09.17 14:55

Mallkimi eshte i denueshem nga ligjet e Krijimit sepse ai e pengon njeriun e mallkuar te vijoje ne rrugen e perparimit drejt Krijuesit, gje qe per te kjo eshte E drejta primare.

Pansophia

161


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A ekziston mallkimi?

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi