Zgjedhja-pyetje

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Zgjedhja-pyetje

Mesazh  Omnipresent13 prej 05.02.16 11:25

Per nje kohe te gjate jeni duke udhetuar, vetem, ne shkretetire. Nuk keni me uje dhe ndiheni sh sh te etur, ne limitin tuaj. Befas, ju del nje pellg me uje te ndenjur. Cfare do benit? Do pinit uje prej tij? Ne te dyja rastet argumentoni.
Faleminderit.

Omnipresent13

290


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Zgjedhja-pyetje

Mesazh  Gabriel prej 05.02.16 13:33

Ne shkretetire nuk ka pellg por nese mrekullisht do paraqitej nje i tille, instikti i mbijeteses behet me i forte se arsyeja.


Edituar pėr herė tė fundit nga Bohan nė 05.02.16 13:51, edituar 4 herė gjithsej
avatar
Gabriel

Angelic Spirit

272


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Zgjedhja - Pyetje

Mesazh  Soul of Truth prej 05.02.16 13:34

5th cycle shkruajti:Per nje kohe te gjate jeni duke udhetuar, vetem, ne shkretetire. Nuk keni me uje dhe ndiheni sh sh te etur, ne limitin tuaj. Befas, ju del nje pellg me uje te ndenjur. Cfare do benit? Do pinit uje prej tij? Ne te dyja rastet argumentoni.
Faleminderit.
Zakonisht ne shkretetire shfaqen mirazhe me uje te paster ose "liqene", te cilat jane thjesht krijim dhe nevoje e trupit tend. Pellgje me uje te vertete ka, por ujera nentokesore te ndotur, te dale ne siperfaqe nga aktiviteti sizmik i maleve ose dunave shkretinore. Po ta provoja, do rrisja aktivitetin e lengjeve, pasi gjate veres trupi yne avullon shume lengje. Po mos ta provoja, nuk do te thote se mund te vdisja apo te humbja forcat; vetem mendimi i tille te ben te humbasesh kontrollin, po do perpiqesha te harroja cka kisha pare, ne menyre qe mos tundohesha dhe keshtu do filloja te shpresoja per ndnj pellg tjt; ndaj s'do mund te infektohesha e as te kapja ndnj efekt anesor...
avatar
Soul of Truth

"Find yourself inside of you and then forces of Universe; or better "UNIVERS" will guide you!!!!"

133


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Zgjedhja-pyetje

Mesazh  Omnipresent13 prej 05.02.16 16:31

Eshte alegori.

Omnipresent13

290


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi