A jemi real?

Shko poshtė

A jemi real?

Mesazh  Mr.Physics prej 17.01.16 23:32

Kkam lexuar shume forume dhe jam perpjekur te kuptoj relativitetin e pergjithshem,teorin e fijeve dhe mekaniken kuantike dhe ja kam arritur pjeserisht.A jemi real?A egziston dicka tjeter jashte mendjes tone apo e dim se ku jetojme dhe cfare po bejme?

Mr.Physics

E vetmja gje ne te cilen jam i bindur eshte se sjam i bindur ne asgje

3


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A jemi real?

Mesazh  Gabriel prej 30.01.16 17:12

Ke ber disa pytje miku im qe do duhen seanca te tera qe te maresh pergjigje, madje me nje staf te afte spiritualesh, fizikantesh dhe fetaresh : D
avatar
Gabriel

https://www.fiverr.com/bldesign

107


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A jemi REAL?!...

Mesazh  Soul of Truth prej 31.01.16 21:24

... Besoj se keto pyetje kerkojne tejkalimin e mendjes dhe nese jam i sakte; kete ta ofron vetem meditimi, si ne rastin tim qe studioj buddhismin, por qe t'u pergjigjem ketyre duhet te aktivizoj energjine "CHI", e cila eshte dhe baza e Universit...
avatar
Soul of Truth

"Find yourself inside of you and then forces of Universe; or better "UNIVERS" will guide you!!!!"

28


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A jemi real?

Mesazh  4u prej 08.02.16 14:35

A jemi real?
A egziston dicka tjeter jashte mendjes tone
apo e dim se ku jetojme dhe cfare po bejme?

Ne jetojmė nė njė HOLOGRAM shume dimensional ........ Botė e Rrejshme por te cilen e perjetojme si te vertete.
avatar
4u

4


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Faleminderit!

Mesazh  Mr.Physics prej 10.02.16 23:19

Coldplay -midnight- degjojeni kete keng do tju bej te mendoni

Mr.Physics

E vetmja gje ne te cilen jam i bindur eshte se sjam i bindur ne asgje

3


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A jemi real

Mesazh  Soul of Truth prej 11.02.16 21:30

Jemi REAL VETEM ne planin qe jetojme...
avatar
Soul of Truth

"Find yourself inside of you and then forces of Universe; or better "UNIVERS" will guide you!!!!"

28


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A jemi real?

Mesazh  Mr.Physics prej 13.02.16 23:07

Cdo te thuash me kete mund te ma shpjegosh pak te lutem

Mr.Physics

E vetmja gje ne te cilen jam i bindur eshte se sjam i bindur ne asgje

3


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A Jemi Real...

Mesazh  Soul of Truth prej 14.02.16 13:05

Mr.Physics shkruajti:Cdo te thuash me kete mund te ma shpjegosh pak te lutem
Do te thote se ne keto dimensione qe njohim jemi aktive, perderisa kemi trupin ne planin fizik, por veprimi yne mbaron aty ky fillon spiritualja...avatar
Soul of Truth

"Find yourself inside of you and then forces of Universe; or better "UNIVERS" will guide you!!!!"

28


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A jemi real?

Mesazh  xfiles prej 31.10.17 19:38

Perderisa truri punon ne nje % te vogel gjithcka eshte e mundshme, duke paramemduar se ne cfare eshte ne gjendje njeriu te beje nese do perdorte me shume 10 % te trurit.
avatar
xfiles

5


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A jemi real?

Mesazh  Zebra prej 31.10.17 22:10

Po pėderisa ne dėgjojmė,shohim,nuhasim dhe ndjejmė atėherė realė jemi.
avatar
Zebra

i'm simply the best

16


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A jemi real?

Mesazh  syri i art prej 02.11.17 14:45

Jemi real pra jetojm,nese nuk beson preke veten e vertetoje,por a jetojm vertet ? jo nuk jetojm...sepse bejm jet sipas ideve rrregullave shprehive kemi harru fare veten,jemi te kufizuar ne  mendje ashtu siq mendojm shikojm veprojm,qe i bie jetojm ne iluzion..prandaj esht sheknca e quajtur meditim,qe te arrijm kthejlltesin,ta rikujtojm qenjen ton ,duke tejkaluar kufijt e mendjes...
avatar
syri i art

Qdo gje esht natyr,ska te keqe ska te mir...

180


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A jemi real?

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi