Mėnyra qė mundėsojnė Energjinė Kozmite tė rrjedhė brenda Qenies Tėnde

Shko poshtė

Mėnyra qė mundėsojnė Energjinė Kozmite tė rrjedhė brenda Qenies Tėnde

Mesazh  gjilanasi prej 11.01.16 16:01Universi ėshtė i mbushur plot me energji tė ndryshme. Shumė nga ne, pėrgjatė gjeneratave e kemi mbyllur veten si nė guackė, kjo ėshtė energji tė pabesueshme qė rrjedh rreth nesh gjatė gjithė kohės. Mund tė jetė e vėshtirė pėr ta ftuar atė energji mbrapsht nė jetėn tonė.


Filloni tė menaxhoni energjinė negative


Ēdo kujtim i keq, opinion negativ, dhe armiqėsi qė mbani me vete, ėshtė njė "lėmsh" energjie negative qė pret tė ēlirohet. Kur keni shuzmė nga kėto burime tė energjisė negative, nuk ka shumė vend pėr energji kozmike brenda hush. Ēlirojeni kėtė energji negative, por bėjeni nė mėnyrėn e duhur.

Po tė jeni tė ēmendur, e ulėritura dhe e bėrtitura do ta ēlironte energjinė negative, por do tė kthehej mbrapsht sėrish nėse nuk e menaxhoni nė mėnyrė proaktive.

Nėse dikush ju ka lėnduar, faleni. Ēlirojeni enerjginė negative tė armiqėsisė tėnde. Fal. Zėvendėsojini opinionet tuaja negative me ato pozitive. Sapo ta keni bėrė kėtė, jeni hapur ndaj energjisė sė kozmosit.


Pėruluni


Ėshtė e thjeshtė qė ta lejoni egon tuaj tė ēmendet. Ekzistojnė kohėra kur egoja jonė inflacionohet, dhe nisim e mendojmė sikur jemi mė tė fuqishmit nė univers. Ėshtė e rėndėsishme tė mėsojmė se si tė ekujlibrojmė kėto dy gjėra.

Kuptoni qė jeni tė gjallė me shpresa dhe dėshira, dhe kjo ėshtė normale, por duhet tė kuptoni gjithashtu qė jeni njė person, dhe gjėja mė e sigurtė nė jetė ėshtė se do vdisni, vetėm pėr t'u zėvendėsuar nga gjeneratat pasardhėse.

Pėruleni veten ndaj energjive tė universit dhe energjia kozmike do nisė tė rrjedhė.


Pastroni vendin tuaj


Anija juaj ėshtė e gatshme t'ju dėrgojė nė univers, por vendi juaj thotė diēka tjetėr. Po tė kesh shtėpinė rrėmujė, pėrplot me mjete elektronike qė nė tė shumtėn e rasteve nuk i pėrdorni, kjo bėn qė energjitė kozmike tė frenohen. Pėrgatiteni veten duke pastruer vendin rreth jush, duke dhuruar gjėrat qė nuk ju nevojiten, e tė krijoni vende pozitive e tė shenjta nga ku mund tė merrni bujarinė e kozmosit.
avatar
gjilanasi

383


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi