I gjithė universi ynė nė njė foto

Shko poshtė

I gjithė universi ynė nė njė foto

Mesazh  Zattoo prej 08.01.16 10:15Njė artist ka pėrdorur hartat logaritmike dhe fotografi nga satelitėt pėr tė krijuar njė vepėr arti, qė duket fantastike.

Pablo Carlos Budassi ka marrė shumė fotografi e tė dhėna tė universit, pėr tė krijuar njė fotografi tė vetėm, qė duket mahnitėse e shumėngjyrėshe.

Kjo fotografi pėrfshinė gjithēka, nga Dielli e deri te galaktika Andromeda.

Dizajni ėshtė bazuar nė hartat logaritmike tė bėra bashkė nga universiteti Princeton dhe fotografi tė marra nga NASA me teleskop dhe satelitė.

Hartat logaritmike na lejojnė ne tė parashikojmė zona jashtėzakonisht tė mėdha.

© KOHA
avatar
Zattoo

626


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi