Kthimi i dashurisė sė vjetėr me anė tė magjisė

Shko poshtė

Kthimi i dashurisė sė vjetėr me anė tė magjisė

Mesazh  Hidra prej 07.01.16 11:53Janė tė shumtė ata, qė tentojnė ta pėrtėrijnė lidhjen me ish-partnerin, e nė atė drejtim mund t’ju ndihmojnė ritualet e dėshmuara tė magjisė sė bardhė

Disa persona nuk mund tė pajtohen me faktin se kanė mbetur pa personin e dashur, meqė pėr ta, kjo nėnkupton fundin e botės, pėr ēka bien nė depresion dhe e humbin vullnetin pėr jetė.

Nė momente tė tilla, tė vėshtira, mund tė ndihmojnė yshtjet e magjisė sė bardhė, tė cilat do t’jua kthejnė sėrish dashurinė e vjetėr. Por, nėse nuk ėshtė shkruar qė tė ndodhė ajo lidhje, atėherė efekti i magjisė nuk ėshtė i gjatė.


Topi i kuq dhe i bardhė

Personat me zemėr tė lėnduar mė sė vėshtiri e kanė gjatė natės, meqė nė shtrat gjenden vetėm me mėrzinė e tyre. Dhe, nuk e kanė idenė qė melankolia i tėrheq nė njė problem edhe mė tė madh: nėse emitojmė energji negative, atėherė ajo energji vetėm tėrheqė ngjarje negative. Qė tė mos ndodhė njė gjė e tillė, mjafton qė ta bėni njė ritual tė thjesht, por shumė efikas.

Shtrihuni nė shtrat dhe relaksohuni tėrėsisht. Pėrqendrohuni te frymėmarrja, e cila duhet tė jetė e lehtė, me ritėm tė njėtrajtshėm. Pas disa minutave pėrpiquni qė, sa herė qė ta nxirrni frymėn jashtė, ta formoni ngadalė njė top magjik tė kuq, i cili zhduket ngadalė, e nė tė ėshtė mbledhur tėrė energjia juaj negative. Tani paramendoni sesi para syve keni njė top tė bardhė, nė qendėr tė tė cilit gjendet pamja e personit tuaj tė dashur.

Pėrkujtoni momentet tuaja tė pėrbashkėta, le t’ju kaplojė njė ndjenjė e lumturisė. Mė pas, qetė, nga zemra, thoni: “Tė lutem ma jep edhe njė shans, nėse me tė vėrtetė mė do, nėse nė ty ka ende sadopak pasion”. Tani merrni fuqishėm frymė dhe paramendoni sikur topi i bardhė hyn nė ju. Relaksohuni dhe mundohuni qė tė flini, lėrjani magjisė qė ta bėjė pjesėn tjetėr.


Zjarri i epshit

Ky ritual pėr kthimin e dashurisė sė humbur ėshtė njėri ndėr mė tė vjetrit tė magjisė sė bardhė. Kėrkon njė angazhim mė tė madh dhe disa gjėsende shtesė: njė qiri tė kuq, njė thikė dhe disa gjilpėra tė holla. Ky ritual duhet tė bėhet derisa Hėna ėshtė nė fazėn e rritjes. Para se ta ndizni qiriun e kuq, lehtazi nė tė, me thikė, shkruajeni emrin e personit tė cilin doni ta ktheni nė pėrqafimin tuaj. Mė pas, nė ēdo shkronjė nguleni nga njė gjilpėrė dhe ndizeni qiriun. Sa herė qė zjarri ta prekė ndonjėrėn prej gjilpėrave, personi i dashur do t’ju dėshirojė juve.


Zarfi dhe shiriti i kuq

Nė kuadėr tė shumė ritualeve pėr kthimin e dashurisė sė vjetėr, ua tregojmė atė mė tė thjeshtin. Ju nevojitet njė shirit i kuq, pak rozmarinė tė thatė, njė zarf dhe njė monedhė e metaltė (sipas mundėsisė, qė e keni gjetur nė rrugė).

Zgjohuni me tė lindur tė diellit dhe shkruajeni emrin e personit tė dashur nė atė copė letre dhe futeni letrėn nė zarf. Mė pas, mbi monedhė qitni rozmarinė dhe, merrni tė gjitha kėto gjėra nė duar, mbyllni duart dhe kthehuni nga tė katėr anėt e botės, duke e thėnė me zė emrin e personit tė dashur.

Pasi qė ta bėni kėtė, vendoseni monedhėn nė zarf, mbylleni zarfin, lidheni atė me njė shirit tė kuq dhe lėreni nė njė vend tė fshehtė. Rozmarinėn qė ka mbetur hidheni nė erė tri herė, duke thėnė: “Kthemu, i/e dashur”.
avatar
Hidra

43


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi