7 shpirtrat e ZOTIT

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

7 shpirtrat e ZOTIT

Mesazh  Omnipresent13 prej 30.12.15 16:48

1- URIEL-Zjarri i ZOTIT-Apoloni-Engjelli i Diellit

2-RAFAEL-Mjeku i ZOTIT-Hermes-Engjelli i Merkurit

3-ANAEL-Muzika e ZOTIT-Aferdita-Engjelli i Venusit

4-SALAMIEL-I fituar i ZOTIT-Dionis-Engjelli i TOkes

5-ZAKARIEL-Njeriu i ZOTIT-Ares-Engjelli i Marsit

6-MIKAEL-I ngjashmi me ZOTIN-Zeusi ose Hera-Engjelli i Jupiterit

7-ORIFIEL(SATANI)-Ora e ZOTIT-Kronosi-Engjelli i Saturnit

GABRIEL-Forca e ZOTIT-Artemis/Isis-Engjelli i Henes
-------------------------------------------------------------------------------

Ngjyra e kuqe-DIja

Ngjyra portokalli-Te kuptuarit

Ngjyra e verdhe-Keshilla

Ngjyra e gjelber-Fuqia

Ngjyra blu-Njohuria

Ngjyra e purpurt-Drejtesia

Ngjyra vjollce-Frika hyjnore(pra nderimi i perzjere me perulje)

*e Bardha qe eshte kombinimi i te gjitha ngjyrave, perfshin Ndricimin e plote dhe Intuiten e ZOTIT, simboli i te ciles eshte Hena e plote, qe eshte simboli i Pikenisjes.Gabrieli, qe eshte  engjelli i kesaj gjendjeje, perfaqeson parimin pasqyrues te shpirtit. Ai nuk eshte nje nga 7 Kryeengjejt por eshte plotesuesi te te gjitheve.

Omnipresent13

159


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: 7 shpirtrat e ZOTIT

Mesazh  aqua prej 30.12.15 19:58

ngjyra vjollce manipulim perfundimtar i miqve te mi
avatar
aqua

;.

jxs JX&

jxth
JXAM
JXYA
JXVET

.173


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: 7 shpirtrat e ZOTIT

Mesazh  aqua prej 30.12.15 21:00

~` shkruajti:ngjyra vjollce manipulim perfundimtar i miqve te mi
dmth esht pika kyqe ku ju nxjerrin nga trupi(me shum lloj manipulime qe se keni iden qpo ndodh) dhe marin kontroll ne trupin tuaj ju dergojn te jetoni ne boten e endrrave,esht nje lloj virusi ne te gjith ju qe ju kontrollon madje edhe udhen e mendimeve, shum nga miqt e mi kerkojn lirine por nje gje esht e sigurt njerea do e mer ate. dhe ju e dini PSE.
avatar
aqua

;.

jxs JX&

jxth
JXAM
JXYA
JXVET

.173


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: 7 shpirtrat e ZOTIT

Mesazh  aqua prej 30.12.15 23:48

ate foto se pelqejne ata qe ende si njeh ne ate foto esht fytyra e vertet e shum miqve nga egjipti hershem por ata deshtuan kjo sdo te thot qe .. .......,,(un e di shumica nga ju ketu di me shum se qe tregoni por prap sedini nje gje qe un arrita ta kap ne ajer ) dhe ne ate foto sesht djalli ,-vetem po ta shifje ashtu si e shof un-, ata qysh ne kohet e hershme jan duke krijuar shum manipulime kinse regulla kinse bere kete kete atyre si nevoitet buk apo per te pir DIĒKA all they need is our bodies and so many of you are helping them without knowing what you doing anyway madje esht piramida tjeter qe ..... .. ...,, anyway e di qellimin keshtuqe herav tjera ste pergjigjem.
avatar
aqua

;.

jxs JX&

jxth
JXAM
JXYA
JXVET

.173


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: 7 shpirtrat e ZOTIT

Mesazh  aqua prej 30.12.15 23:59

por per ngjyren pa ngjyre ĒFARĖ mund te thoni ? dhe si esht e mundshme qe nje ngjyr te mos ket ngjyr ? apo ndoshta dikush me heret ka gjetur ate ngjyr dhe i ka jap KUP TI MIN .,

avatar
aqua

;.

jxs JX&

jxth
JXAM
JXYA
JXVET

.173


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: 7 shpirtrat e ZOTIT

Mesazh  Omnipresent13 prej 31.12.15 0:57

ngjyra eshte frekuence energjie. dhe perderisa cdo gje eshte energji, te thuash ngjyre e pAngjyre dmth energji pa frekuence, qe eshte iluzion. por eshte e drejte te thuash se persa kohe qe ngjyra perceptohet npm shqisave, lirisht le te flasim per ngjyra pa ngjyra. sps Ku I dihet qe ngjyra e kuqe qe syte e mi shohin te jete njejte me ngjyren tende te kuqe?

Omnipresent13

159


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: 7 shpirtrat e ZOTIT

Mesazh  Omnipresent13 prej 02.01.16 14:37

s'jam aq e interesuar sa ta bej

Omnipresent13

159


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: 7 shpirtrat e ZOTIT

Mesazh  aqua prej 02.01.16 15:10

ateher gabohe, sh.................
avatar
aqua

;.

jxs JX&

jxth
JXAM
JXYA
JXVET

.173


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: 7 shpirtrat e ZOTIT

Mesazh  aqua prej 02.01.16 22:04

spectrum shkruajti:s'jam aq e interesuar sa ta bej

dhe tjetra un ate doe takoj perseri e perseri gjersa te ndodh nje ndryshim 'dihet' se cili esht ndryshimi ?avatar
aqua

;.

jxs JX&

jxth
JXAM
JXYA
JXVET

.173


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: 7 SHpirtrat e Zotit...

Mesazh  Soul of Truth prej 02.01.16 22:13

~` shkruajti:
spectrum shkruajti:s'jam aq e interesuar sa ta bej

dhe tjetra un ate doe takoj perseri e perseri gjersa te ndodh nje ndryshim 'dihet' se cili esht ndryshimi ?Ne shumicen e rasteve, flisni me nenkuptime dhe i beni te tjeret 'te besojne' se eshte e sakte "cka ju doni qe te percillni". Nje pyetje:
"Beni pyetje qe te beheni interesante dhe te beni te tjeret te mendojne apo thjesht qe te mos lini t'ju ike ajo cka doni te tregoni????!!!!" Nqs mund te pergjigjeni...

avatar
Soul of Truth

"Find yourself inside of you and then forces of Universe; or better "UNIVERS" will guide you!!!!"

42


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: 7 shpirtrat e ZOTIT

Mesazh  Omnipresent13 prej 02.01.16 22:32

~` shkruajti:
spectrum shkruajti:s'jam aq e interesuar sa ta bej

dhe tjetra un ate doe takoj perseri e perseri gjersa te ndodh nje ndryshim 'dihet' se cili esht ndryshimi ?me vjen mire Dedolo

Omnipresent13

159


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: 7 shpirtrat e ZOTIT

Mesazh  The Punisher prej 05.01.16 15:15

Nuk jane 7 shpirtrat e zotit ato,jane engjej dhe disa jane kryeengjej
avatar
The Punisher

102


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: 7 shpirtrat e ZOTIT

Mesazh  55 prej 05.01.16 17:49

evoluon {maymun| dhe behet engjell? Sallamiell apo Samael?
avatar
55Asgje nuk eshte e parashikueshme, gjithcka eshte surpriz. Gjithcka eshte e parashikueshme, asgje nuk eshte surpriz


318


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: 7 SHpirtrat e Zotit...

Mesazh  Soul of Truth prej 07.01.16 7:34

... Gabrieli nuk eshte engjell, por eshte plotesuesi i te gjitheve????!!!! Si mund ta kuptoj, kur me para thua se eshte pikenisje - Engjelli i Henes!!!! ???? ...

avatar
Soul of Truth

"Find yourself inside of you and then forces of Universe; or better "UNIVERS" will guide you!!!!"

42


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: 7 shpirtrat e ZOTIT

Mesazh  Omnipresent13 prej 08.01.16 1:06

E fundit dhe i parafundit, duhet te kuptoni se une nuk shkruaj per ju sepse me ju merren te tjere. Per pasoje, cdo transformim, tallje apo pergenjeshtrim I fjales sime nga ana juaj per mua jo vetem qe s'ka vlere por edhe konfirmon natyren dhe pozicionin tuaj. Une nuk e imponoj kurre ate qe zoteroj; kush e pranon, OK per mua; kush Jo, prape ok. Sidoqofte as kam ndermend te provoj se jashtmi.

Omnipresent13

159


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: 7 shpirtrat e ZOTIT

Mesazh  55 prej 08.01.16 17:45

ti nuk kupton gjyshe..fjalen e kujt pergenjeshtron, meso gjuhen hebreje
avatar
55Asgje nuk eshte e parashikueshme, gjithcka eshte surpriz. Gjithcka eshte e parashikueshme, asgje nuk eshte surpriz


318


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: 7 shpirtrat e ZOTIT

Mesazh  Omnipresent13 prej 08.01.16 18:30

Te kuptoj. Ndihesh keq me moshen tende dhe perdor efektin pasqyre. S' ka gje.
Hebraishtja nuk ta paska thene qe dija ka vec nje gjuhe.
Gjths jam ne linjen e gjakut te King David. Or better say, I was. Now I'm me and in the same time his successor. anyway, konsultohu me hebraishten.

Omnipresent13

159


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi