7 shpirtrat e ZOTIT

Shko poshtė

7 shpirtrat e ZOTIT

Mesazh  Pansophia prej 30.12.15 16:48

1- URIEL-Zjarri i ZOTIT-Apoloni-Engjelli i Diellit

2-RAFAEL-Mjeku i ZOTIT-Hermes-Engjelli i Merkurit

3-ANAEL-Muzika e ZOTIT-Aferdita-Engjelli i Venusit

4-SALAMIEL-I fituar i ZOTIT-Dionis-Engjelli i TOkes

5-ZAKARIEL-Njeriu i ZOTIT-Ares-Engjelli i Marsit

6-MIKAEL-I ngjashmi me ZOTIN-Zeusi ose Hera-Engjelli i Jupiterit

7-ORIFIEL(SATANI)-Ora e ZOTIT-Kronosi-Engjelli i Saturnit

GABRIEL-Forca e ZOTIT-Artemis/Isis-Engjelli i Henes
-------------------------------------------------------------------------------

Ngjyra e kuqe-DIja

Ngjyra portokalli-Te kuptuarit

Ngjyra e verdhe-Keshilla

Ngjyra e gjelber-Fuqia

Ngjyra blu-Njohuria

Ngjyra e purpurt-Drejtesia

Ngjyra vjollce-Frika hyjnore(pra nderimi i perzjere me perulje)

*e Bardha qe eshte kombinimi i te gjitha ngjyrave, perfshin Ndricimin e plote dhe Intuiten e ZOTIT, simboli i te ciles eshte Hena e plote, qe eshte simboli i Pikenisjes.Gabrieli, qe eshte  engjelli i kesaj gjendjeje, perfaqeson parimin pasqyrues te shpirtit. Ai nuk eshte nje nga 7 Kryeengjejt por eshte plotesuesi te te gjitheve.

Pansophia

160


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi