Pak mėnyra pėr t’u mbrojtur nga magjia

Shko poshtė

Pak mėnyra pėr t’u mbrojtur nga magjia

Mesazh  starchrono prej 30.12.15 14:17

Pak mėnyra pėr t’u mbrojtur nga magjia e zezė
A keni pėrjetuar shumė fatkeqėsi kohėt e fundit, saqė duket e pamundur qė kjo tė jetė thjesht njė koincidencė? A e njihni ndokėnd qė merret me magji tė zezė? Apo, mos vini nga ndonjė vend nė kulturėn e tė cilit ėshtė e pėrfshirė edhe magjia e zezė?
Nėse pėrgjigja pėr kėto pyetje ėshtė po, atėherė ka mundėsi qė ju tė jeni bėrė cak i magjisė sė zezė, pa qenė fare nė dijeni. Shumica e njerėzve besojnė qė kjo gjė kurrė nuk do t’iu ndodhė, deri nė momentin kur ata goditen.
Mirėpo, mė mirė ėshtė qė tė merrni masat mbrojtėse, sesa tė vajtoni atė qė tashmė ka ndodhur, andaj provoni ndonjėrėn prej metodave tė mėposhtme pėr t’u mbrojtur nga magjia e zezė, para se tė prekeni nga ajo.

Kripa
Kripa ėshtė mineral i tokės, i cili tash e njė kohė tė gjatė njihet pėr vetitė e tij pastruese. Mirėpo, ashtu sikur qė parandalon zhvillimin e baktereve dhe ruan perimet tė mos prishen, kripa mund t’ju mbrojė edhe nga magjitė e zeza. Pėr tė qenė mė praktik, hidhni kripė pėrreth shtėpisė dhe sa herė qė do tė jeni nė shtėpi do tė ndiheni tė mbrojtur nga magjitė e zeza.

Hajmalitė
Hajmalitė janė objekte mbrojtėse, tė cilat mund t’i bartni me vete. Nėse mbani ndonjė tė tillė me vete, atėherė ju do tė ndiheni mė tė sigurt dhe mė tė mbrojtur nga magjia e zezė. Disa nga llojet e hajmalive janė medaljet fetare, simbolet fetare apo kristalet e ndryshme.

Pasqyra
Nėse tė gjitha metodat, tė cilat i pėrmendem mė lart dėshtojnė, atėherė duhet tė provoni metodėn e pasqyrės. Ndizni njė qiri dhe lerėn pranė pasqyrės pėrgjatė gjithė natės, mirėpo, sigurohuni qė ju apo ndonjėri prej anėtarėve tė tjerė tė familjes tė mos shikoheni nė pasqyrė, pasi qė gjatė kėtij procesi magjia i kthehet personit apo burimit nga ka ardhur. Pra, tė kėqijat qė janė dedikuar pėr ju, e prekin atė qė ka iniciuar njė gjė tė tillė. Tė nesėrmen, pasi qė ta keni fikur qiriun, varrosni mbetjet dhe fshihni pasqyrėn deri nė momentin kur gjeni mundėsinė pėr ta pastruar me ujė me kripė.

Dallimi nė mes tė magjisė sė zezė dhe asaj tė bardhė ėshtė tek qėllimi – ėshtė lloji i njėjtė i magjisė, vetėm se magjia e bardhė ka qėllime tė mira, pra bėhet pėr t’iu ndihmuar njerėzve. Ndėrsa, magjia e zezė bėhet mė qėllim t’i lėndojė njerėzit. Andaj, pa marrė parasysh qėllimin, magjia ėshtė njė lloj energjia qė dėrgohet drejt jush, kėshtu qė, nėse ju e ndieni qė qėllimi nuk ėshtė miqėsor, duhet ta ndaloni pėrmes rrugės mė tė pėrshtatshme.

avatar
starchrono

KNOW THYSELF

2


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pak mėnyra pėr t’u mbrojtur nga magjia

Mesazh  syri i art prej 30.12.15 14:38

Menyra e vetme dhe e vertet, per tu mbrojt nga ēdo ligesi..osht jo mendja qe arrihet permes meditimit...
avatar
syri i art

Qdo gje esht natyr,ska te keqe ska te mir...

180


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pak mėnyra pėr t’u mbrojtur nga magjia

Mesazh  starchrono prej 30.12.15 15:08

syri i art shkruajti:Menyra e vetme dhe e vertet, per tu mbrojt nga ēdo ligesi..osht jo mendja qe arrihet permes meditimit...

Keto mjete te mesiperme mjaftojne si simbolika qe te shtyjne ne arritjen e kerkuar te meditimit me qellimin e mbrojtjes
avatar
starchrono

KNOW THYSELF

2


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pak Menyra per t'u Mbrojtur Nga Magjia!!!!

Mesazh  Immortal Vampire prej 30.12.15 19:03

syri i art shkruajti:Menyra e vetme dhe e vertet, per tu mbrojt nga ēdo ligesi..osht jo mendja qe arrihet permes meditimit...
Tejkalimi i mendjes nuk kerkon perqendrim, mjafton te clirohesh nga mendimet dhe eshte proces per "gjetjen e Zotit Personal"... Atje nuk ekziston ligesia, mekati apo tmerri dhe personi duhet te kete kaluar dhe fazen e lumturise: "Eshte mese i mbrojtur"...

avatar
Immortal Vampire

Subkoshienca duhet te dale ne siperfaqe!!!!

26


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pak mėnyra pėr t’u mbrojtur nga magjia

Mesazh  The Punisher prej 04.01.16 3:18

syri i art shkruajti:Menyra e vetme dhe e vertet, per tu mbrojt nga ēdo ligesi..osht jo mendja qe arrihet permes meditimit...
meditimi mik eshte dicka shpirterore dhe jo meterjale ,ne meditim ska realitet.kur flitet per realitetin ai eshte gjithmone materjal ,menyra e vetme per tu mbrojur nga magjite jane sendet e ndryshme qe mundet ti mbajme gjithmone ne kontakt me mishin tone ,si unaza ,hajmalite ,byzylyke etj menyre tjeter eshte rethi me pese dhe gjashte cepa ,per sa kohe je brenda rethit je i mbrojtur .Ne meditim ska magji
avatar
The Punisher

62


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pak Menyra Per t'u Mbrojtur Nga Magjia...

Mesazh  Immortal Vampire prej 05.01.16 21:32

The Punisher shkruajti:
syri i art shkruajti:Menyra e vetme dhe e vertet, per tu mbrojt nga ēdo ligesi..osht jo mendja qe arrihet permes meditimit...
meditimi mik eshte dicka shpirterore dhe jo meterjale ,ne meditim ska realitet.kur flitet per realitetin ai eshte gjithmone materjal ,menyra e vetme per tu mbrojur nga magjite jane sendet e ndryshme qe mundet ti mbajme gjithmone ne kontakt me mishin tone ,si unaza ,hajmalite ,byzylyke etj menyre tjeter eshte rethi me pese dhe gjashte cepa ,per sa kohe je brenda rethit je i mbrojtur .Ne meditim ska magji
Nje tjeter menyre mbrojtjeje eshte: "Rrethi i Merlinit"...
avatar
Immortal Vampire

Subkoshienca duhet te dale ne siperfaqe!!!!

26


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pak mėnyra pėr t’u mbrojtur nga magjia

Mesazh  syri i art prej 05.01.16 22:07

ēdo gje qe nuk ka shpirt osht e vdekur..kshtu qe sendet jan vetem nje mjet qe terheqin vemndjen ne to,,jo qe ato mbrojn,sendi osht mjet asgje ma shum,por nese ti beson dhe e mendon ate si mbrotje,atehere ti ne nje form e krijon vet ate bindje,se je i mbrojtur,por mbrotje vetvetiu ska..mbrotja e vertet osht dashurija qetesija qe vjen nga meditimi,ate nuk e shqeteson asgje..nderkoh qe te gjitha lojet embrotjeve matriale krijohen nga mendja nga friga..osht shpirti pastaj materja ...
avatar
syri i art

Qdo gje esht natyr,ska te keqe ska te mir...

180


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pak mėnyra pėr t’u mbrojtur nga magjia

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi