Nje pyetje e thjeshte..

Faqja 2 e 2 Previous  1, 2

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Re: Nje pyetje e thjeshte..

Mesazh  agagenius prej 19.01.16 4:10

Soul of Truth shkruajti:Pyesni veten dhe atje e kini pergjigjen qe kerkoni... Por kujdes: "Pergjigjia eshte individuale, pasi ti do marresh udhezim vetem per veten." Mbaj mend: "Gjithcka behet sipas asaj qe ke mesuar. Harroji njehere ato dhe kerko brenda teje, vetem atehere do ta kuptosh

qenien tende reale!!!!


Dhe ne fund do kemi pergjigjen perfundimtare, por kur te kemi arritur ato individuale...Soul of truth..
Si ka mundesi qe thellesisht, asnjeri sme kuptoj...

DHE SI KA MUNDESI DREQI TA MARE , QE MES GJITH KSAJ TUFE TE DITURISH, GJITH KETYRE MENDJENDRITURVE QE MARRIN PERGJIGJE NGA VETVETJA, SIKUR TE ISHIN ATA KRIJUESIT E VETVETES E JO DIKUSH QE JU SE NJIHNI.. NUK MORRA QOFT DHE NJE PERGJIGJE TE THJESHT KALAMAJSH, PIKERISHT PER ATO QE PYETA.. PO KTHEHET NE NJE LOJE KOMPJUTERESH, TE CILET, MUNDOHEN TE VIRUSOJNE SISTEMIN E NJERI TJETRIT, ME INFORMACIONE, QE VIN NGA FAQE PHISHING.. PRA INFORMACION I KOPJUAR NGA NJE TJETER SISTEM I PERPARUAR, DHE KURRSESI NGA VETJA... SA I LUMTUR DO ISHA TE ME KUPTOJE.

agagenius

15


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Nje pyetje e thjeshte..

Mesazh  Omnipresent13 prej 19.01.16 7:50

agagenius shkruajti:
spectrum shkruajti:''Kush jeni? Pse jeni? Nga vini? Ku po shkoni? etj''
Pyetjet jane ndertuar gabim. 
DUhet ''Kush jam? Pse jam? Nga vij dhe ku po shkoj?''
Kjo forme e dyte eshte menyre e drejtimit te pyetjes se bere nga vetja per tek vetja. Vetem keshtu u jep pergjigje. Forma e pare eshte nje menyre per te marre info per kuriozitet dhe nk eshte serioze.
Une i di pergjigjet e pyetjeve tashme, por per veten time. Per ty nuk me intereson t'i di. Nese ti interesohesh te dish per te tjeret, dmth ose eshte kuriozitet i kote i maskuar ose ti je nje njeri sh i jashtem.

Me vjen te qesh, por per rrespekt nuk po e bej.. Zoteri Spectrum.
Ku e kan gabimin pyetjet e mia? Ma sakteso , spo t marr vesh.. Ndoshta nji gabim ne sistemin tend , nuk te lė te kuptosh se cfar pyes une?
Degjo mik. Un e di kush jam.. Dhe normalisht se pres nga ty, pergjigjen rreth vetes time. Sikur ta kuptoje pak me mire pyetjen, dhe meqen se ti di pergjigjen e pyetjeve te tua, ma thauj.. pikerisht per ate pyeta. Por te lutem , nje pergjigje te thjeshte, pa materie, pa krishta, dhe pa Nostradamusa, pa frojda, dhe pa mendjemadhsi.. Jam i bindur se sdo e japesh dot nje pergjigje.. pasi informacioni qe ke ti mbi veten tende, vjen si pasoje e informacioneve qe ke mar nga te tjeret, ne menyre te shkruar, te pare, apo te degjuar. Jam i bindur si buka qe ha.. qe askush sdi asgje per veten.. Nejse..
Dhe meqe me the , qe ti i dike pergjigjet e pyetjeve, por per veten tende. Atehere mik, ti di pergjigjen e pyetjeve qe bere vet, jo te atyre qe bera une.. Dhe tani mendoj se , informacioni jot , eshte i kote dhe i maskuar..
don't say bullshits me Oshon e budalliqe te ngjashme. Mendimet e mia se kush jam me perkasin mua. po te duash pranoji ato me lart.ose Jo. vete kerkove mendim. Une nk I marr parasysh mendimet qe nk I kerkoj. aq me pak opinionet e atyre qe lexojne ndonje Osho, a ndonje spiritualist tj dhe u shpallen te ditur. Ti ske lindur akoma or djale.

Omnipresent13

291


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Nje pyetje e thjeshte..

Mesazh  agagenius prej 20.01.16 4:34


Meqe me lart se bera.. Hahahahahahaha.. Tipik n pergjigje, po placa un, po e di ti cdo te thuash me ato qe thua..
I not say bullshit.. Meine freunde, wu kommens du?
Shum injorant jam per kte forum, po ty te mar vesh, se sdo filozofi te kuptosh dike qe sdi ca thote..
Une qe thua ti mik, sja kam kam haberin ca jan kto Oshot, sprilitualistat, shtrigat, apo bullshitet..Flas ate di, dhe e di saktesisht cfar do te thot ajo qe flas.. Ndryshe nga ti.
Une nuk vetshpallem, nuk me shpallin, se sjam askush ne kte bote, ashtu si ti.. Pooo, harrova, ti e dije se kush je.. po sdi tma thuash.. Sa per lindjen, jam LIVE, Kam lindur para shum kohesh.. Po siduket edhe kjo eshte e veshtir te kuptohet nga ana jote.. Dhe sa per vdekjen, kam vdekur kur te mendoj, se di pergjigjen e pyetjeve qe kam bere, dhe kto pergjigje mi jepka vetvetja... Doemos, per nji ' te vdekur' akoma ske lindur.. Po te mendoje ti qe un kam lindur, do te bente te dyshoje ne vetvete, per pergjigjet kur te ka dhen vetja gjat kohes qe vdiqe.Dhe kur te ngjallesh, do e kuptosh se kush je.. Leqe, kot bj filozofi me ty.. E di se pasi sdo e kuptosh dot, do thuash qe teksti im eshte ndertu gabim.. Leje vetvlersimin te ta bejn te tjeret, leje krenarin te rrij me krenaret. Dhe permbaju temes, mos filo te shfletosh ne mendjen tende, informacionet e youtube. Me rrespekt , i pa linduri.

agagenius

15


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Nje pyetje e thjeshte..

Mesazh  DaniEL prej 20.01.16 14:25

agagenius shkruajti:
DaniEL shkruajti:Pergjigjen per ty e di vetem Jezu Krishti dhe vetem Ai askush tjeter kerkoni ate dhe do te merrni pergjigjen e duhur per pyetjet tuaja. Fakti se pse njerzit nuk dine pergjigjet per pyetjet qe bete pak me larte do te thote se ata jane ne erresire frymerore ose shpirterore dhe kane nevoje per driten ose per shpetim nga erresira dhe per kete arsye kane nevoje per Jezusin sepse Ai eshte Drita e Jetes.

Dhe Jezusi u foli atyre pėrsėri duke thėnė: "Unė jam drita e botės; kush mė ndjek nuk do tė ecė nė errėsirė, por do tė ketė dritėn e jetės". - (Gjoni 8:12)

Jezusi u pėrgjigj dhe u tha atyre: "Edhe pse dėshmoj pėr vetvete, dėshmimi im ėshtė i vėrtetė, sepse unė e di nga kam ardhur e ku po shkoj; ju, pėrkundrazi, nuk e dini as nga vij dhe as ku po shkoj. - (Gjoni 8:14)

O bir i perendise, pyete pak papen ca ka posht shtepise.. Dhe ai qe thua ti, se ka emrin Krisht.

Une nuk e di cfare ka Papa poshte shtepise dhe as nuk dua ta di dhe nuk me interson fare, ndoshta ti qe po thua duhet ta dish se cfare ka. Une te drejtova tek Krishti i vertete i bibles dhe jo tek papa qe pretendon ti megjithse kane dale te ashtuquajtur krisht dhe anti krishta sot ne bote. Dhe po ta Njihje ti Krishtin e vertete nuk do flisje keshtu si po flet dhe keshtu flasin njerzit qe jane ne erresire dhe padije dhe nese ti do te rrish ne ate zone eshte zgjedhja jote

DaniEL

136


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Nje pyetje e thjeshte..

Mesazh  Omnipresent13 prej 20.01.16 15:31

agagenius shkruajti:
....Pertoj te shkruaj gjate por do them se po te merrje vesh ate qe thashe( sic the) sdo ishte e nevojshme replika jote. Gjths une bera detyren time duke te shprehur ate qe une di me synim per te ndihmuar. Por reagimi yt tregon pse ti je kaq larg te Vertetes, pse nk e ke merituar ende qe ajo te te zbulohet. Sido te jete, se afermi te gjitha letrat do hapen, dhe secili do shperblehet ashtu sic duhet. Arroganca dhe Injoranca apo cdo gje e imponuar nga ju, vetem sa ju largon juve gjthm e me sh nga ekuilibri. Jo mua. Une jam OK me punen time.

Omnipresent13

291


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Nje pyetje e thjeshte..

Mesazh  Muneer prej 20.01.16 16:39

spectrum shkruajti:''Kush jeni? Pse jeni? Nga vini? Ku po shkoni? etj''
Pyetjet jane ndertuar gabim. 
DUhet ''Kush jam? Pse jam? Nga vij dhe ku po shkoj?''
Kjo forme e dyte eshte menyre e drejtimit te pyetjes se bere nga vetja per tek vetja. Vetem keshtu u jep pergjigje. Forma e pare eshte nje menyre per te marre info per kuriozitet dhe nk eshte serioze.
Une i di pergjigjet e pyetjeve tashme, por per veten time. Per ty nuk me intereson t'i di. Nese ti interesohesh te dish per te tjeret, dmth ose eshte kuriozitet i kote i maskuar ose ti je nje njeri sh i jashtem.
Meqe na bere kurioz, do na thuash ti se kush je? Dhe pse je?

Muneer

606


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Nje Pyetje e Thjeshte...

Mesazh  Soul of Truth prej 20.01.16 22:19

agagenius shkruajti:

....


"Une te kuptoj shume mire, por ato qe i mendon ti jane te kufizuara. Duke qene se po pyet dhe kerkon pergjigjen me ngulm, do te thote qe ti kerkon te marresh ate qe deshiron ti, por jo, secili ka mendimet dhe kendveshtrimet e veta agagenius"...

"Une jam shenje e fuqishme e horoskopit, ndoshta me e forta (s'po mburrem) dhe si shenje e "UJIT", pra "PESHQIT" marr pergjigje te menjehershme, pasi me shume perdor intuiten se cdo gje tjeter. Ndoshta mund te thuash, po logjika, por ne fakt logjiken e perdor ne jeten e perditshme dhe ne situata problemore; por nqs do te dish misteret e "JETES" dhe te kalosh "MENDJEN"; "INTUITA" eshte celesi...

Gjithashtu kam nje njohje te mire te "PSIKIKES" dhe "AFTESIVE PARANORMALE", ndaj nuk jam personi qe mendon ti apo imagjinon...

Gjithsesi une e pranoj dhe konkluzionin tend, pasi gjithkush ka lirine dhe vullnetin e "SHPREHJES SE LIRE." Nese ka mundesi a mund ta di pergjigjen sipas teje???? Deshiroj ta zbuloj!!!! "Besoj se mund te flasim edhe ne PM, nqs nuk te pelqen te shfaqesh ketu..." Si mendon???? Them se do gjejme nje gjuhe te perbashket!!!!

Soul of Truth

133


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Nje pyetje e thjeshte..

Mesazh  Neo prej 20.01.16 23:53

Soul of Truth shkruajti:

"Une te kuptoj shume mire, por ato qe i mendon ti jane te kufizuara. Duke qene se po pyet dhe kerkon pergjigjen me ngulm, do te thote qe ti kerkon te marresh ate qe deshiron ti, por jo, secili ka mendimet dhe kendveshtrimet e veta agagenius"...

"Une jam shenje e fuqishme e horoskopit, ndoshta me e forta (s'po mburrem) dhe si shenje e "UJIT", pra "PESHQIT" marr pergjigje te menjehershme, pasi me shume perdor intuiten se cdo gje tjeter. Ndoshta mund te thuash, po logjika, por ne fakt logjiken e perdor ne jeten e perditshme dhe ne situata problemore; por nqs do te dish misteret e "JETES" dhe te kalosh "MENDJEN"; "INTUITA" eshte celesi...
Gjithashtu kam nje njohje te mire te "PSIKIKES" dhe "AFTESIVE PARANORMALE", ndaj nuk jam personi qe mendon ti apo imagjinon...
Gjithsesi une e pranoj dhe konkluzionin tend, pasi gjithkush ka lirine dhe vullnetin e "SHPREHJES SE LIRE." Nese ka mundesi a mund ta di pergjigjen sipas teje???? Deshiroj ta zbuloj!!!! "Besoj se mund te flasim edhe ne PM, nqs nuk te pelqen te shfaqesh ketu..." Si mendon???? Them se do gjejme nje gjuhe te perbashket!!!!Mos shkruaj me shkronja te medha sepse ne te kunderten nese vazhdon do te largohesh, sepse nuk eshte hera e pare qe shkruan keshtu.
Kjo i bie sikur te bisedosh me dike qe ke afer dhe te bertasesh me te madhe para tij.

Info per te tjeret
Te gjitha shkrimet qe nuk jane ne shqip do te fshihen ne te ardhmen.Ka forume te mjaftueshme ne anglisht dhe gjuhe te tjera.

Neo

1473


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Nje pyetje e thjeshte..

Mesazh  agagenius prej 21.01.16 6:27

spectrum shkruajti:

....


E vetmja pergjigje qe kam dje pse sduhet ta perdor , eshte, Pėrendi Pėrendi, po me duket si bisedė, me te parin e keshilltareve te jehovait. E tmja gje, dhe e fundit qe dua te te them or mik eshte.. Do vij nji dite shume shpejt, ku un dhe ti do jemi ne nje rresht, si milingona duke dhen pergjigje per ato qe flasim pa i menduar, duke dhen llogariti per krenarin dhe vetbesimin,une per injorancen dhe arrogancen.. Mos mu drejto duke me folur me '' JU ''.  Un , nuk meritoj kaq shum rrespekt. Ai qe meriton rrespektin, do te te pyes nje dite ''TY'' per rrespektin qe kishe per ''ATE''.. U kuptuam su kuptuam. Ktu une e mbylla..

agagenius

15


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Nje pyetje e thjeshte..

Mesazh  agagenius prej 21.01.16 6:59

Soul of Truth shkruajti:
....

Me ler ta them avash..

Ti mendon se kupton, se ato qe mendoj une jan te kufizuara. Por ti sme kupton dot mua, jo peshqit te jesh, po dhe demi.. Por dua te them, se ne akuariumin ku je futur, dituria jote nuk shkon shum larg, pervec se brenda kubit te qelqit te atij qe te futi.Ne cfardo perfundimi te dua une te dal sipas teje..Ose cfaredolloj pergjigje qe ti apo te gjith ju te me jepni..Asnji sma jep dot te sakten. Se asnji se di. As per veten, e as per te tjeret.. Me duhet te te them dicka, un jam perfaqesues, i njeres prej kategorive, nga te cilet krijuesi i kti forumi se rrekomandon. Perfaqsues i kategorise se mesit, nese e kupton per ca po flas.. Une ti dhe zoti spectrum, do te takohemi nje dite te ai rreshti i milingonave, e te presim te gjykoj dikush tjeter.. Se drita e kujt nga ne te treve shkon me larg, e drita e kujt nga ne te treve su ndez kurre..

E sa per pergjigjen. E kam then pothuajse ne cdo replike, po ti ssssssseee kupton dot. Ca te bj un i shkreti.. Kjo faqe eshte per '' mendjehapurit'' na tha krijuesi i saj.. po kujt ja tha..?
E di qe ke qene me i qete para hapjes se ksaj teme te quajtur'' Nje pyetje e thjeshte''. Por na e nderlikuat shume..
avatar
agagenius

Do arrish te behesh ai qe je.. Vec kur mos ta dish kush je.

15


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Nje pyetje e thjeshte..

Mesazh  Omnipresent13 prej 21.01.16 7:12

Agagenius.
Nk tu drejtova me ju per shenje respekti por e kisha per ju- shume. Nk kam pse te flas me respekt per ate qe e konsideron veten milingone. Une jam larguar nga tufa sh kohe me pare.
Ajo puna e J. eshte patetike. Zgjidhje e dobet kur te mbarojne idete. Une jam nje ndjekese e atijsekti sa jam e ngjashme me ty.
P.s per J kam respekt por Jo J e atyre apo tendin.

Omnipresent13

291


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Nje pyetje e thjeshte..

Mesazh  agagenius prej 21.01.16 7:14

.` shkruajti:baaaaaaah
'o miqt e ktyre lol '
anyway they know the point
there is something which does not need money food water etc there is something which controls your way of writting and thinking that thing needs your bodies ,'tab'  beyond your logic  


O vlla , e di cfar eshte TRENI? Aty je akoma ti..
avatar
agagenius

Do arrish te behesh ai qe je.. Vec kur mos ta dish kush je.

15


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Nje pyetje e thjeshte..

Mesazh  agagenius prej 21.01.16 7:26

spectrum shkruajti:Agagenius.
Nk tu drejtova me ju per shenje respekti por e kisha per ju- shume. Nk kam pse te flas me respekt per ate qe e konsideron veten milingone. Une jam larguar nga tufa sh kohe me pare.
Ajo puna e J. eshte patetike. Zgjidhje e dobet kur te mbarojne idete. Une jam nje ndjekese e atijsekti sa jam e ngjashme me ty.
P.s per J kam respekt por Jo J e atyre apo tendin.

Ok. Ju? Ku berni pjese? Tek ju? Apo tek Ne?
Zoti im, ska emer i nderuar mik.. E ju qe i vini emra e trembeni ti permendni, jeni bakterie.. Me pak se milingona.Viruse qe duan te prishin kte harmoni qe na ka dhen I MADHI ZOT. Kur lexoj qe flet me kaq vetbesim, me bn te mos pergjigjem me. Po te gjith kan nevoje per pak dituri..Un po tjap nga e imja , po nga e jotja sdua.. Dhe meqe krahasimi me milingonat ste pelqeu o i madhi i te medhenjve, se tu duk vetja shum i vogel. Ateher po bej nje krahasim me delet.. Ku ti , meqe je ndar nga tufa, i bie te jesh Ujku ose Cobani..Asnjeri ska ndonjefar rroli te mahnitshem. Pervec se , presin te ushqehen nga delet.

VETEM , VDESIN.
Dhe sa per ''Ju'' une bj pjese tek une..
avatar
agagenius

Do arrish te behesh ai qe je.. Vec kur mos ta dish kush je.

15


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Nje pyetje e thjeshte..

Mesazh  Omnipresent13 prej 21.01.16 12:04

Agagenius-Ate cka di ti ne raport me mua, kush ti je perballe meje e vleresojne Ata te tjeret. Takoji.


Edituar pėr herė tė fundit nga spectrum nė 21.01.16 12:07, edituar 1 herė gjithsej

Omnipresent13

291


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Nje pyetje e thjeshte..

Mesazh  agagenius prej 30.01.16 8:32

Spectrum. i thirra ti takoja..
Mu pergjigjen e mthan, e kush je ti qe te vim te te takojm.?. Ne si bindemi askujt pervec dikujt.. Dhe ai dikushi sesht njeri.Se njeriu eshte askushi..E un i hedh posht kto fjale, vetem nese do me thoje se je specie jo njerzore. E neqoftese je nje jasht tokesor. Atehere te lutem, me jep nji adres te ndonje rrjeti social andej nga bota jote.Dua te komunikoj.
avatar
agagenius

Do arrish te behesh ai qe je.. Vec kur mos ta dish kush je.

15


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Nje pyetje e thjeshte..

Mesazh  Omnipresent13 prej 30.01.16 11:56

epo duhet te heqesh sh qe ti njohesh, per te te kthyet pergj akoma me teper, dhe per ti takuar sh me sh. kush jam une nk eshte me rendesi per ty, me beso. nk te hyn ne pune. njih veten.

Omnipresent13

291


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Nje Pyetje e Thjeshte...

Mesazh  Soul of Truth prej 01.02.16 17:21

agagenius shkruajti:
Soul of Truth shkruajti:
....

Me ler ta them avash..

Ti mendon se kupton, se ato qe mendoj une jan te kufizuara. Por ti sme kupton dot mua, jo peshqit te jesh, po dhe demi.. Por dua te them, se ne akuariumin ku je futur, dituria jote nuk shkon shum larg, pervec se brenda kubit te qelqit te atij qe te futi.Ne cfardo perfundimi te dua une te dal sipas teje..Ose cfaredolloj pergjigje qe ti apo te gjith ju te me jepni..Asnji sma jep dot te sakten. Se asnji se di. As per veten, e as per te tjeret.. Me duhet te te them dicka, un jam perfaqesues, i njeres prej kategorive, nga te cilet krijuesi i kti forumi se rrekomandon. Perfaqsues i kategorise se mesit, nese e kupton per ca po flas.. Une ti dhe zoti spectrum, do te takohemi nje dite te ai rreshti i milingonave, e te presim te gjykoj dikush tjeter.. Se drita e kujt nga ne te treve shkon me larg, e drita e kujt nga ne te treve su ndez kurre..

E sa per pergjigjen. E kam then pothuajse ne cdo replike, po ti ssssssseee kupton dot. Ca te bj un i shkreti.. Kjo faqe eshte per '' mendjehapurit'' na tha krijuesi i saj.. po kujt ja tha..?
E di qe ke qene me i qete para hapjes se ksaj teme te quajtur'' Nje pyetje e thjeshte''. Por na e nderlikuat shume..
1.Qe ta dish; i quajtur: "I PERNDRITUR", prgj te sakte nuk ka. Nqs e ke bere ne te mesme 'karakterin kolektiv gjuhesor' dhe dallimin mes: "Qyteterimit dhe Kultures"; do te kuptoje, se qyteterimi eshte socialiteti mes njerezve te nje grupi te caktuar, ndersa kultura teresi e jetes harmonike fetare, shoqerore, politike, ekonomike, shkencore e arsimore. Kultura eshte "Ndergjegje" e Qyteterimi "Mendje", Kultura "Hyjnore" e Qyteterimi "Menyre logjike e te jetuarit", Kultura e brendshme, kurse Qyteterimi "Trute e Fiksuar" dhe se fundmi: "Kultura - 'IDEAL', Qyteterimi - 'FIKSIM'. Po mesa duket s'ke studiuar mire, qe te tregosh vlerat e tua. Ndoshta me duhet te them: "S'e njeh fare veten tende"...
2.Di vetem te mburresh dhe te veteshpallesh, por kthehu pak e logjiko (jo shiko) po logjiko se cfare po thua me keto qe shfaq????!!!!
3.Dhe sa u perket milingonave s'kam turp per krahasimet apo mbivendosjet qe ben, se une e mirepres gjithcka. Ti shiko si do ndihesh ne fund, rruga e karmes eshte nje e vertete e pergjithshme qe do ta mesosh shume shpejt.
4. Gezohem qe jini mendjehapur, edhe pse s'e besoj me fjalorin qe perdor. Duhet bere zgjedhja e terminologjise dhe mendimeve qe perdor. Me duket se ju po dilni 'me i mesuari'. Pse kopjoni te tjeret atehere???? Pse s'jini vetvetja???? "Po kujt ja tha, keshtu na tha"...
5. Besoj se i dije keto me siper!!!! Ndaj s'duhet te vazhdoni me!!!!
6. Nuk e nderlikova une. Ju po kerkoni dicka "qe as vete s'dini si ta shpjegoni"
Ndaj merruni me shume, qe te perfitoni si une...

avatar
Soul of Truth

"Find yourself inside of you and then forces of Universe; or better "UNIVERS" will guide you!!!!"

133


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Nje pyetje e thjeshte..

Mesazh  excommunicated prej 05.02.16 19:45

Moderatori ka shkruajtur lart qe nuk lejohet te shkruash ne gjuh te huaj! Sa per temen me lart, e ka humbur fuqine qe kishte ne fillim sepse disave ju duk si tem fetare. Ne fakt ketu duhet bere nje dallim se cfare feje lejohet, Te Rruges se Majte apo te Rruges se Djathte? Dise kerkojne disa kushte para se te pergjigjen ketu dhe reagojn me bullizm.. Sa per pyetjet, keto me duken shume kuptimplota dhe duhet ti gjesh ti vet brenda teje jo dikush tjeter. Dukeshin si shume pyetje, por jane vete nje Njeri Njih Vetveten! Kjo aksiom vendosej para cdo tempulli ne Egjiptin e lashte, e adaptuar gjithashtu edhe ne Tempujt Greke dhe vetem personat qe e kishin kaluar 'testin' lejoheshin te futeshin ne tempull..edhe pse mund te duket se Egjiptjanet e lashte kishin te benin me entitete te formave te ulta
avatar
excommunicated

A te pelqejne Lepurat?

Asgje nuk eshte e parashikueshme, gjithcka eshte surpriz. Gjithcka eshte e parashikueshme, asgje nuk eshte surpriz


512


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Faqja 2 e 2 Previous  1, 2

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi