Nje pyetje e thjeshte..

Faqja 1 e 2 1, 2  Next

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Nje pyetje e thjeshte..

Mesazh  agagenius prej 21.12.15 3:23

Pershendetje , jam antar i ketij forumi prej nje kohe shume te gjate.
I lexoj te gjitha temat, pyetjet me pelqejne , por jo menyra se si njerzit vertet duan nje pergjigje per ato qe thone "pyesin "..
Dikush i sigurt ne ate qe pyet , dhe pret nje pergjigje te sigurt..
Pyetja ime e thjesht eshte vetem per ata qe kalojn ne nje nivel te thelle mendimi..

A e keni pyetur ndonjeher veten ? Ku jeni ? Pse jeni ? Nga vini ? .. Tani, ne kte moment.
Nese dikush do me thoje pergjigjen... Ose, Me te peraferten e mundshme te pergjigjes realish t sakt , atehere..Un kam nje pergjigje tjeter per te. Per te gjith ata qe kan bere pyetjet me absurde deri me sot. Per te gjith ata qe kerkojne nje pergjigje , duke nisur qe nga krijimi i globit e deri tek masonet apo shoqerite sekrete..
Ne fund .. Kam nje surprize per dike..Por vetem per dike.
Ju duket Mrekulli , idiotllik apo filozofi.. Ajo eshte thjesht.............
avatar
agagenius

Do arrish te behesh ai qe je.. Vec kur mos ta dish kush je.

15


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Nje pyetje e thjeshte..

Mesazh  agagenius prej 21.12.15 5:18

Nese sdo merrja asnje pergjigje , deri vitin tjeter. Do m bente t dyshoja..
avatar
agagenius

Do arrish te behesh ai qe je.. Vec kur mos ta dish kush je.

15


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Nje pyetje e thjeshte..

Mesazh  Bleros prej 21.12.15 10:54

1. Jemi krijesa te drites duke e perjetuar jeten ne trup njerezor, 2. Ne jemi per qellimin e evoluimit dhe zhvillimit te vetedijes ne nivele me te larta ne kete bot, 3. Ne vijme nga yjet, nga drita .. zoti eshte drite - ne jemi drite.
avatar
Bleros

9


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Nje pyetje e thjeshte..

Mesazh  DaniEL prej 21.12.15 14:18

Pergjigjen per ty e di vetem Jezu Krishti dhe vetem Ai askush tjeter kerkoni ate dhe do te merrni pergjigjen e duhur per pyetjet tuaja. Fakti se pse njerzit nuk dine pergjigjet per pyetjet qe bete pak me larte do te thote se ata jane ne erresire frymerore ose shpirterore dhe kane nevoje per driten ose per shpetim nga erresira dhe per kete arsye kane nevoje per Jezusin sepse Ai eshte Drita e Jetes.

Dhe Jezusi u foli atyre pėrsėri duke thėnė: "Unė jam drita e botės; kush mė ndjek nuk do tė ecė nė errėsirė, por do tė ketė dritėn e jetės". - (Gjoni 8:12)

Jezusi u pėrgjigj dhe u tha atyre: "Edhe pse dėshmoj pėr vetvete, dėshmimi im ėshtė i vėrtetė, sepse unė e di nga kam ardhur e ku po shkoj; ju, pėrkundrazi, nuk e dini as nga vij dhe as ku po shkoj. - (Gjoni 8:14)
avatar
DaniEL

Yahushua HaMashiach ėshtė : `` Udha, e Vėrteta dhe Jeta; do ta njihni tė Vėrtetėn dhe e Vėrteta do t`ju bėjė tė Lirė``. Gjoni 14:6 dhe 8:32

136


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Nje pyetje e thjeshte..

Mesazh  syri i art prej 21.12.15 23:04

Pergjigjjen e ka secili brenda vetes,askush tjeret se di nate per ty..dhe jezuesi nuk esht shpetimtar,askend sdo ta shpetoj,sepse secili e ka ate obligim ta shpetoj veten,jezuesi esht shpetim,nese ti e ndjek rrugen e drejt do te jet shpetim per ty jo shpetimtar i yt..,
avatar
syri i art

Qdo gje esht natyr,ska te keqe ska te mir...

306


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Njė pyetje e thjeshtė?

Mesazh  Qestaj' prej 21.12.15 23:20

agagenius shkruajti:Pershendetje , jam antar i ketij forumi prej nje kohe shume te gjate.
I lexoj te gjitha temat, pyetjet me pelqejne , por jo menyra se si njerzit vertet duan nje pergjigje per ato qe thone "pyesin "..
Dikush i sigurt ne ate qe pyet , dhe pret nje pergjigje te sigurt..
Pyetja ime e thjesht eshte vetem per ata qe kalojn ne nje nivel te thelle mendimi..

A e keni pyetur ndonjeher veten ? Ku jeni ? Pse jeni ? Nga vini ? .. Tani, ne kte moment.
Nese dikush do me thoje pergjigjen... Ose, Me te peraferten e mundshme te pergjigjes realish t sakt , atehere..Un kam nje pergjigje tjeter per te. Per te gjith ata qe kan bere pyetjet me absurde deri me sot. Per te gjith ata qe kerkojne nje pergjigje , duke nisur qe nga krijimi i globit e deri tek masonet apo shoqerite sekrete..
Ne fund .. Kam nje surprize per dike..Por vetem per dike.
Ju duket Mrekulli , idiotllik apo filozofi.. Ajo eshte thjesht.............


Pėrshendetje, keto pyetje nuk pėrkufizohen si njė pyetje e thjeshtė. Me sa po shoh un, ti ke parashtruar disa pyetje pėr tė cilat nuk mjafton logjika e as mendimi i thellė. Ato kėrkojnė transkendencė, prandaj ne nuk i dime disa gjėra. Tė faleminderoj qė je nga ata qė parashtrojnė kėso pyetje. Un kam kėtė mendim pėr to.

Nga vini?
Si qenie njerzore duhet tė pranojm faktin qė vim nga pluhuri i yjeve, "Ne jemi tė gjithė pluhur yjesh", dhe nė pluhur do kthehemi. Kjo ėshtė zanafilla jonė, e cila nė krye ka Big Bang-un. Nuk di se si ka ardhur deri te krijimi i Big Bang-ut, prandaj besoj nė egzistencen e Zotit.

Ku jeni?
Jemi nė planetin Tokė, vend ky qė gjindet ne zonen e banueshme rreth Diellit. Ndėrsa sistemi yne diellor gjindet nė galaktiken tonė, e cila ka madhesi tė papėrfillshme ndaj gjithė Universit. Ne jemi thjesht njė grimc (shikuar nė ide materialiste) brenda gjithė kėtijė labirinti. Ndėrsa shikuar me sy idealist "ne jemi ne dhe gjithēka ėshtė brenda nesh".

Pse jeni?
Jemi ngase zhvillimi evolutiv na shpuri kėtu. Pati ose s'pati ndėrhyrje hyjnore. Edhe nese ka ndėrhyrje hyjnore nuk mendoj qė ka njė tė tillė pėr secilen qenie njerzore. Ne nuk lindim me njė njė arsye tė caktuar, ne thjesht krijojm njė tė tillė dhe jetojm mė tė gjithė jetėn. Tė sukseshėm janė ata qė e krijojn kėtė arsye brenda vetes.
Kėto janė pergjigjet e mija. Tani, mbes me shpres se do e tregosh atė suprizes tėnde, ngase jam shumė kurreshtar ta di.
avatar
Qestaj'

Nuk kam tė drejtė tė jem i kėnaqur derisa ta gjej misterin e Universit.

3


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Nje pyetje e thjeshte..

Mesazh  aqua prej 22.12.15 12:18

NJERZIT JAN NE NJE VEND DHE KOHE KU SADO QE MENDOJN QE DIN DHE KUPTOJN NUK KUPTOJN ASGJE ANDAJ ESHT DIĒKA TJETER MBI TE GJITHA KETO QE PO KONTROLLON KETA KETO QE TI PUSHTOJ KETA KETO PER QELLIME TE VETA POR SI PERGJIGJE PERFUNDIMTARE TE MUND TE TE JEPJA KUR TE TAKOJ TE PAKUPTUAREN PRAP NUK ESHT PERGJIGJE PERFUNDIMTARE
avatar
aqua

;.

jxs JX&

jxth
JXAM
JXYA
JXVET

.282


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Nje pyetje e thjeshte..

Mesazh  aqua prej 22.12.15 12:40

ndoshta
avatar
aqua

;.

jxs JX&

jxth
JXAM
JXYA
JXVET

.282


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Nje pyetje e Thjeshte...

Mesazh  Soul of Truth prej 23.12.15 11:34

^ shkruajti:NJERZIT JAN NE NJE VEND DHE KOHE KU SADO QE MENDOJN QE DIN DHE KUPTOJN NUK KUPTOJN ASGJE ANDAJ ESHT DIĒKA TJETER MBI TE GJITHA KETO QE PO KONTROLLON KETA KETO QE TI PUSHTOJ KETA KETO PER QELLIME TE VETA POR SI PERGJIGJE PERFUNDIMTARE TE MUND TE TE JEPJA KUR TE TAKOJ TE PAKUPTUAREN PRAP NUK ESHT PERGJIGJE PERFUNDIMTARE
Ti nuk jep zgjidhje, si dhe shume te tjere dhe kjo varet nga niveli qe vibron, qe i transmeton frekuenca "UNIVERSIT", por dhe nga ngaterresa qe te perfshijne mendimet e tua... Kur te kalosh mendjen, ndoshta do e kuptosh!!!!
avatar
Soul of Truth

"Find yourself inside of you and then forces of Universe; or better "UNIVERS" will guide you!!!!"

133


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Nje pyetje e thjeshte..

Mesazh  aqua prej 23.12.15 23:34

^ shkruajti:ndoshta

mendjen e perdori qe te kaloj ate qe ti nuk kupton
avatar
aqua

;.

jxs JX&

jxth
JXAM
JXYA
JXVET

.282


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Nje pyetje e thjeshte..

Mesazh  aqua prej 23.12.15 23:44

^ shkruajti:
^ shkruajti:ndoshta

mendjen e perdori qe te kaloj ate qe ti nuk kupton

i mean the fact that you writte and speak is the way of becouse something else wanted so
avatar
aqua

;.

jxs JX&

jxth
JXAM
JXYA
JXVET

.282


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Nje pyetje e thjeshte..

Mesazh  aqua prej 23.12.15 23:58

per te kaluar mendjen duhet te fusesh zemren ne kok ose koken ne zemer , kurse un zgjedh me mendje ne kok te zbuloj ate qe te ka dhen ty ato 2 mundesi
avatar
aqua

;.

jxs JX&

jxth
JXAM
JXYA
JXVET

.282


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Nje pyetje e thjeshte..

Mesazh  aqua prej 23.12.15 23:58

^ shkruajti:per te kaluar mendjen duhet te fusesh zemren ne kok ose koken ne zemer , kurse un zgjedh me mendje ne kok te zbuloj ate qe te ka dhen ty ato 2 mundesi
edhe m shum ndoshta
avatar
aqua

;.

jxs JX&

jxth
JXAM
JXYA
JXVET

.282


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Nje pyetje e thjeshte..

Mesazh  aqua prej 24.12.15 9:44

hab ' Tab'

ANYWAY KJO GJUH QE PO FLISNI NUK ESHT E IMJA PROVONI TE FLSINI NE
avatar
aqua

;.

jxs JX&

jxth
JXAM
JXYA
JXVET

.282


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Nje pyetje e thjeshte..

Mesazh  Muneer prej 24.12.15 19:20

agagenius shkruajti:Pershendetje , jam antar i ketij forumi prej nje kohe shume te gjate.
I lexoj te gjitha temat, pyetjet me pelqejne , por jo menyra se si njerzit vertet duan nje pergjigje per ato qe thone "pyesin "..
Dikush i sigurt ne ate qe pyet , dhe pret nje pergjigje te sigurt..
Pyetja ime e thjesht eshte vetem per ata qe kalojn ne nje nivel te thelle mendimi..

A e keni pyetur ndonjeher veten ? Ku jeni ? Pse jeni ? Nga vini ? .. Tani, ne kte moment.
Nese dikush do me thoje pergjigjen... Ose, Me te peraferten e mundshme te pergjigjes realish t sakt , atehere..Un kam nje pergjigje tjeter per te. Per te gjith ata qe kan bere pyetjet me absurde deri me sot. Per te gjith ata qe kerkojne nje pergjigje , duke nisur qe nga krijimi i globit e deri tek masonet apo shoqerite sekrete..
Ne fund .. Kam nje surprize per dike..Por vetem per dike.
Ju duket Mrekulli , idiotllik apo filozofi.. Ajo eshte thjesht.............
Besoj se ke qeshur me te madhe kur po pyesje veten. Na sill surprizen pastaj te pergjigjemi.
avatar
Muneer

سلام موعد المغرب

606


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Nje Pyetje E Thjeshte...

Mesazh  Soul of Truth prej 25.12.15 11:07

^ shkruajti:
^ shkruajti:ndoshta

mendjen e perdori qe te kaloj ate qe ti nuk kupton
...Asgje nuk eshte e pakuptueshme. Kuptoni mundesite, qe te kuptoni kalimin....
avatar
Soul of Truth

"Find yourself inside of you and then forces of Universe; or better "UNIVERS" will guide you!!!!"

133


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Nje pyetje e thjeshte..

Mesazh  aqua prej 25.12.15 12:58

trible tab
avatar
aqua

;.

jxs JX&

jxth
JXAM
JXYA
JXVET

.282


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Nje Pyetje E Thjeshte...

Mesazh  Soul of Truth prej 25.12.15 13:01

^ shkruajti:trible tab
avatar
Soul of Truth

"Find yourself inside of you and then forces of Universe; or better "UNIVERS" will guide you!!!!"

133


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Nje pyetje e thjeshte..

Mesazh  aqua prej 25.12.15 13:02

Soul of Truth shkruajti:
^ shkruajti:trible tab
triple tab
avatar
aqua

;.

jxs JX&

jxth
JXAM
JXYA
JXVET

.282


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Nje pyetje e thjeshte..

Mesazh  aqua prej 25.12.15 13:13

mE TO
avatar
aqua

;.

jxs JX&

jxth
JXAM
JXYA
JXVET

.282


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Nje pyetje e thjeshte..

Mesazh  Muneer prej 25.12.15 14:15

Humiliation
avatar
Muneer

سلام موعد المغرب

606


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Nje pyetje e thjeshte..

Mesazh  Omnipresent13 prej 25.12.15 21:03

Leri vetes kohe qe te te jape pergjigje. Eshte sikur ta besh pyetjen ne darke dhe ne mengjes, si papritur, te vjen pergjigjja. Duhet durim dhe vemendje ndaj asaj qe ke brenda dhe asaj qe te rrethon

Omnipresent13

291


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Nje pyetje e thjeshte..

Mesazh  aqua prej 26.12.15 9:17

baaaaaaah
'o miqt e ktyre lol '
anyway they know the point
there is something which does not need money food water etc there is something which controls your way of writting and thinking that thing needs your bodies ,'tab' beyond your logic

avatar
aqua

;.

jxs JX&

jxth
JXAM
JXYA
JXVET

.282


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Nje Pyetje e Thjeshte...

Mesazh  Soul of Truth prej 26.12.15 11:43

...

"Jemi krijesa qe permbajme materien dhe antimaterien. Jemi evoluim dhe nuk besoj i kafsheve, sic thote: "TEORIA E DARVINIT". Kemi aftesi 'UNIVERSALE', por qe vetem pak dime per to. Kemi rruge te hapura qe nga kalimi i Tokes ne rezonance te re ne 2012."

Nuk duhet te ndalemi deri sa te zbulojme 'ZOTIN E BRENDSHEM' dhe te kuptojme Universin sipas 'NATYRES' se tij te vertete dhe jo sipas supozimeve dhe fakteve. "Jemi krijesa me nje vetedije te larte dhe zgjidhja qe kerkojme eshte para nesh, vetem se bazohemi ose te realiteti ose te fshehtesia, nuk i kombinojme te dyja per te pare zgjidhjet qe kerkojme te zbulojme."

Besoj kam qene i qarte????!!!!
avatar
Soul of Truth

"Find yourself inside of you and then forces of Universe; or better "UNIVERS" will guide you!!!!"

133


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Nje pyetje e thjeshte..

Mesazh  aqua prej 26.12.15 12:03

who said that ?
avatar
aqua

;.

jxs JX&

jxth
JXAM
JXYA
JXVET

.282


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Nje Pyetje e Thjeshte...

Mesazh  Soul of Truth prej 26.12.15 15:19

F shkruajti:who said that ?
I don't understand u...
avatar
Soul of Truth

"Find yourself inside of you and then forces of Universe; or better "UNIVERS" will guide you!!!!"

133


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Nje Pyetje e Thjeshte...

Mesazh  Soul of Truth prej 26.12.15 15:22

agagenius shkruajti:Pershendetje , jam antar i ketij forumi prej nje kohe shume te gjate.
I lexoj te gjitha temat, pyetjet me pelqejne , por jo menyra se si njerzit vertet duan nje pergjigje per ato qe thone "pyesin "..
Dikush i sigurt ne ate qe pyet , dhe pret nje pergjigje te sigurt..
Pyetja ime e thjesht eshte vetem per ata qe kalojn ne nje nivel te thelle mendimi..

A e keni pyetur ndonjeher veten ? Ku jeni ? Pse jeni ? Nga vini ? .. Tani, ne kte moment.
Nese dikush do me thoje pergjigjen... Ose, Me te peraferten e mundshme te pergjigjes realish t sakt , atehere..Un kam nje pergjigje tjeter per te. Per te gjith ata qe kan bere pyetjet me absurde deri me sot. Per te gjith ata qe kerkojne nje pergjigje , duke nisur qe nga krijimi i globit e deri tek masonet apo shoqerite sekrete..
Ne fund .. Kam nje surprize per dike..Por vetem per dike.
Ju duket Mrekulli , idiotllik apo filozofi.. Ajo eshte thjesht.............
Me falni, a mund ta marrim pergjigjen????!!!!
avatar
Soul of Truth

"Find yourself inside of you and then forces of Universe; or better "UNIVERS" will guide you!!!!"

133


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Nje pyetje e thjeshte..

Mesazh  Omnipresent13 prej 26.12.15 15:25


Une s'e permbaj materien, materia me permban mua. Perderisa ti e permban materien, besoj se je ndonje krijim i kohes se fundit nga Zoti,,,

Omnipresent13

291


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Nje Pyetje e Thjeshte...

Mesazh  Soul of Truth prej 26.12.15 15:28E kisha ne kuptimin: "Jemi te perbera nga Materia dhe Antimateria, dhe se cfare ke dashur te thuash: "Se fundit nga Zoti" (me duhen detaje), nuk po e kuptoj." Megjithate me vjen mire qe e sqaruam...
avatar
Soul of Truth

"Find yourself inside of you and then forces of Universe; or better "UNIVERS" will guide you!!!!"

133


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Nje pyetje e thjeshte..

Mesazh  Omnipresent13 prej 26.12.15 15:31

Une nuk jam e perbere nga materia, ti perderisa e thua se je( une skam kundershtim se ti e njeh veten tende me mire se une), pra je. Cka dmth se duhet te jesh nje krijim i kohes se fundit nga Zoti.

Omnipresent13

291


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Nje Pyetje e Thjeshte...

Mesazh  Soul of Truth prej 26.12.15 15:37

spectrum shkruajti:Une nuk jam e perbere nga materia, ti perderisa e thua se je( une skam kundershtim se ti e njeh veten tende me mire se une), pra je. Cka dmth se duhet te jesh nje krijim i kohes se fundit nga Zoti.
Mqs ti mendon keshtu, ke te drejte, po a e beson ate qe mendon????!!!!
avatar
Soul of Truth

"Find yourself inside of you and then forces of Universe; or better "UNIVERS" will guide you!!!!"

133


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

pershendetje

Mesazh  agagenius prej 27.12.15 2:05

Miq, i lexova te gjitha pergjigjet tuaja dhe ju falenderoj. Per disa nuk kam pergjigje , me kan len pa fjale, jan shume larg cfare une mendoj... Apo kam dashur te them.. pa dashur te ofendoj njeri..Nuk po bj interesantin apo te diturin, po them cfare di jo cfare mendoj un se di..

Shume prej jush me kan folur per materien , drita , krishtin, erresiren ,te fshehten, te brendshmen , te jashtmen apo ku di une..Gjera qe per mua nuk kan vlere aspak.Kam dhe nje arsye pse shprehem keshtu..
Per ju miq e kam nje pyetje , sidomos per ata qe ne tekstet e tyre shpjeguan plot bindje dhe madje me pyeten nese isha i qarte dhe kuptoja ata, ne cfare ata thone..
Shok , mik, ti qe e gjen veten brenda pergjigjes time..Askush prej jush se dini as nga vini , as pse jeni, as kush jeni, dhe as ku do shkoni.. Jemi ktu te zbulojm te panjohuren, por ka nje problem se ne si njerez kemi nje tru brenda kafkes tone, dhe askush se njeh , askush prej jush , ASKUSH. E kishin te paret tane , por nuk kaluan me tej se thjesht te mendonin prej tij. E kemi dhe ne poraskush prej nesh nuk e njeh , askush prej jush sse ka pare sistemin me te cilin punon , askush sja di versionin apo modelin , askush se di si ndizet apo fiket , por fale tij gjithkush mund te filozofoje , mbi materien , krishtin , drita , flaka , erresira, apo hapsira. Dhe fal tij , njerzit dhe besojne ne ate qe thone, kjo i bn akoma dhe me dritshkurte. Pyetja ime tani eshte per ata qe mu pergjigjen plot siguri dhe informacion , ashtu si ne shume e shum tema te tjera njerezve te tjere..
PYETJA... Kte informacion qe me dhate, dikush me siguri e dikush me krenari, a mund ta mar si te mirqene, un jam i paditur, mesoj ne kte forum, poooo amaaaa nga kush? Mbase te gjith kta qe mu pergjigjen , perfshi dhe mua qe pyes e nuk di, me kaq pak dituri per cfare kan prane , si me cuan kaq larg me mendime ? Ndoshta i paqarte , por kaq di...
Sa per ata qe perfshijne krishta e muhameda... Zoti i falte , po si mund te pres nje pergjigje nga ju , kur ju e prisni pergjigjen diku tjeter... E ku? Ne ajėr... Pikerisht nje takėm si ju po na bien cdo dite nje hap me prane LUFTES SE 3 BOTERORE.. Shum fjal per te then , e fjalt e shumta fukarallik... Ju faleminderit
avatar
agagenius

Do arrish te behesh ai qe je.. Vec kur mos ta dish kush je.

15


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Nje pyetje e thjeshte..

Mesazh  agagenius prej 27.12.15 2:17

Soul of truth, fjalia fundit ne pergjigjen time, eshte me e persosur se ajo qe t ka fut ne tru darvini.. Dhe meqe pret pergjigjen time , ajo qe m dhe ti pergjjigje quhet..? Pyetja ime ish per ty jo x darvinin.. Kthehu dhe njiher dhe pergjigju cfare truri jot thot.. Se sa kan bere filozofi kshu si ne ahuuuuuuuu
avatar
agagenius

Do arrish te behesh ai qe je.. Vec kur mos ta dish kush je.

15


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Nje pyetje e thjeshte..

Mesazh  agagenius prej 27.12.15 2:21

DaniEL shkruajti:Pergjigjen per ty e di vetem Jezu Krishti dhe vetem Ai askush tjeter kerkoni ate dhe do te merrni pergjigjen e duhur per pyetjet tuaja. Fakti se pse njerzit nuk dine pergjigjet per pyetjet qe bete pak me larte do te thote se ata jane ne erresire frymerore ose shpirterore dhe kane nevoje per driten ose per shpetim nga erresira dhe per kete arsye kane nevoje per Jezusin sepse Ai eshte Drita e Jetes.

Dhe Jezusi u foli atyre pėrsėri duke thėnė: "Unė jam drita e botės; kush mė ndjek nuk do tė ecė nė errėsirė, por do tė ketė dritėn e jetės". - (Gjoni 8:12)

Jezusi u pėrgjigj dhe u tha atyre: "Edhe pse dėshmoj pėr vetvete, dėshmimi im ėshtė i vėrtetė, sepse unė e di nga kam ardhur e ku po shkoj; ju, pėrkundrazi, nuk e dini as nga vij dhe as ku po shkoj. - (Gjoni 8:14)

O bir i perendise, pyete pak papen ca ka posht shtepise.. Dhe ai qe thua ti, se ka emrin Krisht.
avatar
agagenius

Do arrish te behesh ai qe je.. Vec kur mos ta dish kush je.

15


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Nje Pyetje E Thjeshte...

Mesazh  Soul of Truth prej 27.12.15 10:14

agagenius shkruajti:Soul of truth, fjalia fundit ne pergjigjen time, eshte me e persosur se ajo qe t ka fut ne tru darvini.. Dhe meqe pret pergjigjen time , ajo qe m dhe ti pergjjigje quhet..? Pyetja ime ish per ty jo x darvinin.. Kthehu dhe njiher dhe pergjigju cfare truri jot thot.. Se sa kan bere filozofi kshu si ne ahuuuuuuuu
Pergjigjia ime ishte fjalia e fundit dhe mire e the... Ajo eshte e vetmja pergjigje

qe me doli nga thellesite e qenies sime.


"Darvinin e kam lexuar dhe e di shume mire Teorine e tij te Evolucionit, por fjalet e mia kane kuptim dhe nje permbajtje me te jashtezakonshme se c'e beson ti, nqs ke arritur ta kuptosh kete."

avatar
Soul of Truth

"Find yourself inside of you and then forces of Universe; or better "UNIVERS" will guide you!!!!"

133


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Nje pyetje e thjeshte..

Mesazh  aqua prej 27.12.15 23:29

and masonary ka si zot nje DIĒKA qe se keni iden andaj sdo shkruaj shum


keshtuqe kujdes er i herav tjera duhet me kqyr mir kush kujna po ja ...

Ups ..
avatar
aqua

;.

jxs JX&

jxth
JXAM
JXYA
JXVET

.282


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Nje pyetje e thjeshte..

Mesazh  4u prej 12.01.16 11:23

DaniEL shkruajti:Pergjigjen per ty e di vetem Jezu Krishti dhe vetem Ai askush tjeter kerkoni ate dhe do te merrni pergjigjen e duhur per pyetjet tuaja. Fakti se pse njerzit nuk dine pergjigjet per pyetjet qe bete pak me larte do te thote se ata jane ne erresire frymerore ose shpirterore dhe kane nevoje per driten ose per shpetim nga erresira dhe per kete arsye kane nevoje per Jezusin sepse Ai eshte Drita e Jetes.

Dhe Jezusi u foli atyre pėrsėri duke thėnė: "Unė jam drita e botės; kush mė ndjek nuk do tė ecė nė errėsirė, por do tė ketė dritėn e jetės". - (Gjoni 8:12)

Jezusi u pėrgjigj dhe u tha atyre: "Edhe pse dėshmoj pėr vetvete, dėshmimi im ėshtė i vėrtetė, sepse unė e di nga kam ardhur e ku po shkoj; ju, pėrkundrazi, nuk e dini as nga vij dhe as ku po shkoj. - (Gjoni 8:14)
Ju nuk e dini se nga vij dhe as ku po shkoj !
Kjo deklarate fatekeqesisht eshte ende valide. E gjitha qe duhet kuptuar eshte kur njeriu eshte ne gjendje te beje klonim, paramendoni ĒFARĖ mundesish ka Krijuesi i njeriut. Qellimisht e permenda Klonimin pasi qe eshte dicka me e kapshme per tu krahasuar dhe njekohesisht ndoshta edhe per disa nga ju te behet me i afert ky shpjegim si ne vijim:
Kur Musai erdhi nė kohėn e caktuar dhe Zoti foli me tė, ai
tha: “O Zoti im, shfaqu qė tė tė shoh” Zoti tha: “Ti nuk mund
tė mė shohėsh! Por shiko nė atė mal: nėse ai mbetet nė vendin e
vet, atėherė ti do tė mė shohėsh Mua”. E kur Zoti i tij iu shfaq
malit, e thėrrmoi atė dhe e bėri pluhur, ndėrsa Musait i ra tė
fikėt. Kur erdhi nė vete, ai tha: “I lavdėruar qofsh Ti o Zot!
Kthehem te Ty i penduar. Unė jam i pari i besimtarėve!”
Me kete rast deshta ta kuptoni njeher e pergjithmone se Profeti Isa (Jezusi) eshte krijes Njeri dhe vet prania e Krijuesit me qenien e tij do ta shkatronte kete bote, por edhe atehere kur vendosi ti paraqitet nje profeti i paraqitej nga zjarri (dukuri) e jo ne forme te nje Engjulli apo njeriu sepse te gjithe njerzit do te mundoheshin ti japnin nje form Krijuesit .
avatar
4u

8


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Nje pyetje e thjeshte..

Mesazh  Omnipresent13 prej 12.01.16 12:54

''Kush jeni? Pse jeni? Nga vini? Ku po shkoni? etj''
Pyetjet jane ndertuar gabim. 
DUhet ''Kush jam? Pse jam? Nga vij dhe ku po shkoj?''
Kjo forme e dyte eshte menyre e drejtimit te pyetjes se bere nga vetja per tek vetja. Vetem keshtu u jep pergjigje. Forma e pare eshte nje menyre per te marre info per kuriozitet dhe nk eshte serioze.
Une i di pergjigjet e pyetjeve tashme, por per veten time. Per ty nuk me intereson t'i di. Nese ti interesohesh te dish per te tjeret, dmth ose eshte kuriozitet i kote i maskuar ose ti je nje njeri sh i jashtem.

Omnipresent13

291


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Nje Pyetje e Thjeshte...

Mesazh  Soul of Truth prej 14.01.16 23:32

Pyesni veten dhe atje e kini pergjigjen qe kerkoni... Por kujdes: "Pergjigjia eshte individuale, pasi ti do marresh udhezim vetem per veten." Mbaj mend: "Gjithcka behet sipas asaj qe ke mesuar. Harroji njehere ato dhe kerko brenda teje, vetem atehere do ta kuptosh

qenien tende reale!!!!

Dhe ne fund do kemi pergjigjen perfundimtare, por kur te kemi arritur ato individuale...


avatar
Soul of Truth

"Find yourself inside of you and then forces of Universe; or better "UNIVERS" will guide you!!!!"

133


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Nje pyetje e thjeshte..

Mesazh  agagenius prej 19.01.16 3:49

.` shkruajti:and masonary ka si zot nje DIĒKA qe se keni iden andaj sdo shkruaj shum


keshtuqe kujdes er i herav tjera duhet me kqyr mir kush kujna po ja ...

Ups ..

Shum pa lidhje.. vec x ty sishte pyetja..
avatar
agagenius

Do arrish te behesh ai qe je.. Vec kur mos ta dish kush je.

15


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Nje pyetje e thjeshte..

Mesazh  agagenius prej 19.01.16 4:01

spectrum shkruajti:''Kush jeni? Pse jeni? Nga vini? Ku po shkoni? etj''
Pyetjet jane ndertuar gabim. 
DUhet ''Kush jam? Pse jam? Nga vij dhe ku po shkoj?''
Kjo forme e dyte eshte menyre e drejtimit te pyetjes se bere nga vetja per tek vetja. Vetem keshtu u jep pergjigje. Forma e pare eshte nje menyre per te marre info per kuriozitet dhe nk eshte serioze.
Une i di pergjigjet e pyetjeve tashme, por per veten time. Per ty nuk me intereson t'i di. Nese ti interesohesh te dish per te tjeret, dmth ose eshte kuriozitet i kote i maskuar ose ti je nje njeri sh i jashtem.

Me vjen te qesh, por per rrespekt nuk po e bej.. Zoteri Spectrum.
Ku e kan gabimin pyetjet e mia? Ma sakteso , spo t marr vesh.. Ndoshta nji gabim ne sistemin tend , nuk te lė te kuptosh se cfar pyes une?
Degjo mik. Un e di kush jam.. Dhe normalisht se pres nga ty, pergjigjen rreth vetes time. Sikur ta kuptoje pak me mire pyetjen, dhe meqen se ti di pergjigjen e pyetjeve te tua, ma thauj.. pikerisht per ate pyeta. Por te lutem , nje pergjigje te thjeshte, pa materie, pa krishta, dhe pa Nostradamusa, pa frojda, dhe pa mendjemadhsi.. Jam i bindur se sdo e japesh dot nje pergjigje.. pasi informacioni qe ke ti mbi veten tende, vjen si pasoje e informacioneve qe ke mar nga te tjeret, ne menyre te shkruar, te pare, apo te degjuar. Jam i bindur si buka qe ha.. qe askush sdi asgje per veten.. Nejse..
Dhe meqe me the , qe ti i dike pergjigjet e pyetjeve, por per veten tende. Atehere mik, ti di pergjigjen e pyetjeve qe bere vet, jo te atyre qe bera une.. Dhe tani mendoj se , informacioni jot , eshte i kote dhe i maskuar..
avatar
agagenius

Do arrish te behesh ai qe je.. Vec kur mos ta dish kush je.

15


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Nje pyetje e thjeshte..

Mesazh  agagenius prej 19.01.16 4:10

Soul of Truth shkruajti:Pyesni veten dhe atje e kini pergjigjen qe kerkoni... Por kujdes: "Pergjigjia eshte individuale, pasi ti do marresh udhezim vetem per veten." Mbaj mend: "Gjithcka behet sipas asaj qe ke mesuar. Harroji njehere ato dhe kerko brenda teje, vetem atehere do ta kuptosh

qenien tende reale!!!!


Dhe ne fund do kemi pergjigjen perfundimtare, por kur te kemi arritur ato individuale...Soul of truth..
Si ka mundesi qe thellesisht, asnjeri sme kuptoj...

DHE SI KA MUNDESI DREQI TA MARE , QE MES GJITH KSAJ TUFE TE DITURISH, GJITH KETYRE MENDJENDRITURVE QE MARRIN PERGJIGJE NGA VETVETJA, SIKUR TE ISHIN ATA KRIJUESIT E VETVETES E JO DIKUSH QE JU SE NJIHNI.. NUK MORRA QOFT DHE NJE PERGJIGJE TE THJESHT KALAMAJSH, PIKERISHT PER ATO QE PYETA.. PO KTHEHET NE NJE LOJE KOMPJUTERESH, TE CILET, MUNDOHEN TE VIRUSOJNE SISTEMIN E NJERI TJETRIT, ME INFORMACIONE, QE VIN NGA FAQE PHISHING.. PRA INFORMACION I KOPJUAR NGA NJE TJETER SISTEM I PERPARUAR, DHE KURRSESI NGA VETJA... SA I LUMTUR DO ISHA TE ME KUPTOJE.
avatar
agagenius

Do arrish te behesh ai qe je.. Vec kur mos ta dish kush je.

15


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Nje pyetje e thjeshte..

Mesazh  Omnipresent13 prej 19.01.16 7:50

agagenius shkruajti:
spectrum shkruajti:''Kush jeni? Pse jeni? Nga vini? Ku po shkoni? etj''
Pyetjet jane ndertuar gabim. 
DUhet ''Kush jam? Pse jam? Nga vij dhe ku po shkoj?''
Kjo forme e dyte eshte menyre e drejtimit te pyetjes se bere nga vetja per tek vetja. Vetem keshtu u jep pergjigje. Forma e pare eshte nje menyre per te marre info per kuriozitet dhe nk eshte serioze.
Une i di pergjigjet e pyetjeve tashme, por per veten time. Per ty nuk me intereson t'i di. Nese ti interesohesh te dish per te tjeret, dmth ose eshte kuriozitet i kote i maskuar ose ti je nje njeri sh i jashtem.

Me vjen te qesh, por per rrespekt nuk po e bej.. Zoteri Spectrum.
Ku e kan gabimin pyetjet e mia? Ma sakteso , spo t marr vesh.. Ndoshta nji gabim ne sistemin tend , nuk te lė te kuptosh se cfar pyes une?
Degjo mik. Un e di kush jam.. Dhe normalisht se pres nga ty, pergjigjen rreth vetes time. Sikur ta kuptoje pak me mire pyetjen, dhe meqen se ti di pergjigjen e pyetjeve te tua, ma thauj.. pikerisht per ate pyeta. Por te lutem , nje pergjigje te thjeshte, pa materie, pa krishta, dhe pa Nostradamusa, pa frojda, dhe pa mendjemadhsi.. Jam i bindur se sdo e japesh dot nje pergjigje.. pasi informacioni qe ke ti mbi veten tende, vjen si pasoje e informacioneve qe ke mar nga te tjeret, ne menyre te shkruar, te pare, apo te degjuar. Jam i bindur si buka qe ha.. qe askush sdi asgje per veten.. Nejse..
Dhe meqe me the , qe ti i dike pergjigjet e pyetjeve, por per veten tende. Atehere mik, ti di pergjigjen e pyetjeve qe bere vet, jo te atyre qe bera une.. Dhe tani mendoj se , informacioni jot , eshte i kote dhe i maskuar..
don't say bullshits me Oshon e budalliqe te ngjashme. Mendimet e mia se kush jam me perkasin mua. po te duash pranoji ato me lart.ose Jo. vete kerkove mendim. Une nk I marr parasysh mendimet qe nk I kerkoj. aq me pak opinionet e atyre qe lexojne ndonje Osho, a ndonje spiritualist tj dhe u shpallen te ditur. Ti ske lindur akoma or djale.

Omnipresent13

291


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Nje pyetje e thjeshte..

Mesazh  agagenius prej 20.01.16 4:34


Meqe me lart se bera.. Hahahahahahaha.. Tipik n pergjigje, po placa un, po e di ti cdo te thuash me ato qe thua..
I not say bullshit.. Meine freunde, wu kommens du?
Shum injorant jam per kte forum, po ty te mar vesh, se sdo filozofi te kuptosh dike qe sdi ca thote..
Une qe thua ti mik, sja kam kam haberin ca jan kto Oshot, sprilitualistat, shtrigat, apo bullshitet..Flas ate di, dhe e di saktesisht cfar do te thot ajo qe flas.. Ndryshe nga ti.
Une nuk vetshpallem, nuk me shpallin, se sjam askush ne kte bote, ashtu si ti.. Pooo, harrova, ti e dije se kush je.. po sdi tma thuash.. Sa per lindjen, jam LIVE, Kam lindur para shum kohesh.. Po siduket edhe kjo eshte e veshtir te kuptohet nga ana jote.. Dhe sa per vdekjen, kam vdekur kur te mendoj, se di pergjigjen e pyetjeve qe kam bere, dhe kto pergjigje mi jepka vetvetja... Doemos, per nji ' te vdekur' akoma ske lindur.. Po te mendoje ti qe un kam lindur, do te bente te dyshoje ne vetvete, per pergjigjet kur te ka dhen vetja gjat kohes qe vdiqe.Dhe kur te ngjallesh, do e kuptosh se kush je.. Leqe, kot bj filozofi me ty.. E di se pasi sdo e kuptosh dot, do thuash qe teksti im eshte ndertu gabim.. Leje vetvlersimin te ta bejn te tjeret, leje krenarin te rrij me krenaret. Dhe permbaju temes, mos filo te shfletosh ne mendjen tende, informacionet e youtube. Me rrespekt , i pa linduri.
avatar
agagenius

Do arrish te behesh ai qe je.. Vec kur mos ta dish kush je.

15


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Nje pyetje e thjeshte..

Mesazh  DaniEL prej 20.01.16 14:25

agagenius shkruajti:
DaniEL shkruajti:Pergjigjen per ty e di vetem Jezu Krishti dhe vetem Ai askush tjeter kerkoni ate dhe do te merrni pergjigjen e duhur per pyetjet tuaja. Fakti se pse njerzit nuk dine pergjigjet per pyetjet qe bete pak me larte do te thote se ata jane ne erresire frymerore ose shpirterore dhe kane nevoje per driten ose per shpetim nga erresira dhe per kete arsye kane nevoje per Jezusin sepse Ai eshte Drita e Jetes.

Dhe Jezusi u foli atyre pėrsėri duke thėnė: "Unė jam drita e botės; kush mė ndjek nuk do tė ecė nė errėsirė, por do tė ketė dritėn e jetės". - (Gjoni 8:12)

Jezusi u pėrgjigj dhe u tha atyre: "Edhe pse dėshmoj pėr vetvete, dėshmimi im ėshtė i vėrtetė, sepse unė e di nga kam ardhur e ku po shkoj; ju, pėrkundrazi, nuk e dini as nga vij dhe as ku po shkoj. - (Gjoni 8:14)

O bir i perendise, pyete pak papen ca ka posht shtepise.. Dhe ai qe thua ti, se ka emrin Krisht.

Une nuk e di cfare ka Papa poshte shtepise dhe as nuk dua ta di dhe nuk me interson fare, ndoshta ti qe po thua duhet ta dish se cfare ka. Une te drejtova tek Krishti i vertete i bibles dhe jo tek papa qe pretendon ti megjithse kane dale te ashtuquajtur krisht dhe anti krishta sot ne bote. Dhe po ta Njihje ti Krishtin e vertete nuk do flisje keshtu si po flet dhe keshtu flasin njerzit qe jane ne erresire dhe padije dhe nese ti do te rrish ne ate zone eshte zgjedhja jote
avatar
DaniEL

Yahushua HaMashiach ėshtė : `` Udha, e Vėrteta dhe Jeta; do ta njihni tė Vėrtetėn dhe e Vėrteta do t`ju bėjė tė Lirė``. Gjoni 14:6 dhe 8:32

136


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Nje pyetje e thjeshte..

Mesazh  Omnipresent13 prej 20.01.16 15:31

agagenius shkruajti:
....Pertoj te shkruaj gjate por do them se po te merrje vesh ate qe thashe( sic the) sdo ishte e nevojshme replika jote. Gjths une bera detyren time duke te shprehur ate qe une di me synim per te ndihmuar. Por reagimi yt tregon pse ti je kaq larg te Vertetes, pse nk e ke merituar ende qe ajo te te zbulohet. Sido te jete, se afermi te gjitha letrat do hapen, dhe secili do shperblehet ashtu sic duhet. Arroganca dhe Injoranca apo cdo gje e imponuar nga ju, vetem sa ju largon juve gjthm e me sh nga ekuilibri. Jo mua. Une jam OK me punen time.

Omnipresent13

291


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Nje pyetje e thjeshte..

Mesazh  Muneer prej 20.01.16 16:39

spectrum shkruajti:''Kush jeni? Pse jeni? Nga vini? Ku po shkoni? etj''
Pyetjet jane ndertuar gabim. 
DUhet ''Kush jam? Pse jam? Nga vij dhe ku po shkoj?''
Kjo forme e dyte eshte menyre e drejtimit te pyetjes se bere nga vetja per tek vetja. Vetem keshtu u jep pergjigje. Forma e pare eshte nje menyre per te marre info per kuriozitet dhe nk eshte serioze.
Une i di pergjigjet e pyetjeve tashme, por per veten time. Per ty nuk me intereson t'i di. Nese ti interesohesh te dish per te tjeret, dmth ose eshte kuriozitet i kote i maskuar ose ti je nje njeri sh i jashtem.
Meqe na bere kurioz, do na thuash ti se kush je? Dhe pse je?
avatar
Muneer

سلام موعد المغرب

606


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Nje Pyetje e Thjeshte...

Mesazh  Soul of Truth prej 20.01.16 22:19

agagenius shkruajti:

....


"Une te kuptoj shume mire, por ato qe i mendon ti jane te kufizuara. Duke qene se po pyet dhe kerkon pergjigjen me ngulm, do te thote qe ti kerkon te marresh ate qe deshiron ti, por jo, secili ka mendimet dhe kendveshtrimet e veta agagenius"...

"Une jam shenje e fuqishme e horoskopit, ndoshta me e forta (s'po mburrem) dhe si shenje e "UJIT", pra "PESHQIT" marr pergjigje te menjehershme, pasi me shume perdor intuiten se cdo gje tjeter. Ndoshta mund te thuash, po logjika, por ne fakt logjiken e perdor ne jeten e perditshme dhe ne situata problemore; por nqs do te dish misteret e "JETES" dhe te kalosh "MENDJEN"; "INTUITA" eshte celesi...

Gjithashtu kam nje njohje te mire te "PSIKIKES" dhe "AFTESIVE PARANORMALE", ndaj nuk jam personi qe mendon ti apo imagjinon...

Gjithsesi une e pranoj dhe konkluzionin tend, pasi gjithkush ka lirine dhe vullnetin e "SHPREHJES SE LIRE." Nese ka mundesi a mund ta di pergjigjen sipas teje???? Deshiroj ta zbuloj!!!! "Besoj se mund te flasim edhe ne PM, nqs nuk te pelqen te shfaqesh ketu..." Si mendon???? Them se do gjejme nje gjuhe te perbashket!!!!
avatar
Soul of Truth

"Find yourself inside of you and then forces of Universe; or better "UNIVERS" will guide you!!!!"

133


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Nje pyetje e thjeshte..

Mesazh  Neo prej 20.01.16 23:53

Soul of Truth shkruajti:

"Une te kuptoj shume mire, por ato qe i mendon ti jane te kufizuara. Duke qene se po pyet dhe kerkon pergjigjen me ngulm, do te thote qe ti kerkon te marresh ate qe deshiron ti, por jo, secili ka mendimet dhe kendveshtrimet e veta agagenius"...

"Une jam shenje e fuqishme e horoskopit, ndoshta me e forta (s'po mburrem) dhe si shenje e "UJIT", pra "PESHQIT" marr pergjigje te menjehershme, pasi me shume perdor intuiten se cdo gje tjeter. Ndoshta mund te thuash, po logjika, por ne fakt logjiken e perdor ne jeten e perditshme dhe ne situata problemore; por nqs do te dish misteret e "JETES" dhe te kalosh "MENDJEN"; "INTUITA" eshte celesi...
Gjithashtu kam nje njohje te mire te "PSIKIKES" dhe "AFTESIVE PARANORMALE", ndaj nuk jam personi qe mendon ti apo imagjinon...
Gjithsesi une e pranoj dhe konkluzionin tend, pasi gjithkush ka lirine dhe vullnetin e "SHPREHJES SE LIRE." Nese ka mundesi a mund ta di pergjigjen sipas teje???? Deshiroj ta zbuloj!!!! "Besoj se mund te flasim edhe ne PM, nqs nuk te pelqen te shfaqesh ketu..." Si mendon???? Them se do gjejme nje gjuhe te perbashket!!!!Mos shkruaj me shkronja te medha sepse ne te kunderten nese vazhdon do te largohesh, sepse nuk eshte hera e pare qe shkruan keshtu.
Kjo i bie sikur te bisedosh me dike qe ke afer dhe te bertasesh me te madhe para tij.

Info per te tjeret
Te gjitha shkrimet qe nuk jane ne shqip do te fshihen ne te ardhmen.Ka forume te mjaftueshme ne anglisht dhe gjuhe te tjera.
avatar
Neo

"Njėshmėria - mund tė njihet vetėm duke u bashkuar me tė."


1473


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Nje pyetje e thjeshte..

Mesazh  agagenius prej 21.01.16 6:27

spectrum shkruajti:

....


E vetmja pergjigje qe kam dje pse sduhet ta perdor , eshte, Pėrendi Pėrendi, po me duket si bisedė, me te parin e keshilltareve te jehovait. E tmja gje, dhe e fundit qe dua te te them or mik eshte.. Do vij nji dite shume shpejt, ku un dhe ti do jemi ne nje rresht, si milingona duke dhen pergjigje per ato qe flasim pa i menduar, duke dhen llogariti per krenarin dhe vetbesimin,une per injorancen dhe arrogancen.. Mos mu drejto duke me folur me '' JU ''.  Un , nuk meritoj kaq shum rrespekt. Ai qe meriton rrespektin, do te te pyes nje dite ''TY'' per rrespektin qe kishe per ''ATE''.. U kuptuam su kuptuam. Ktu une e mbylla..
avatar
agagenius

Do arrish te behesh ai qe je.. Vec kur mos ta dish kush je.

15


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Faqja 1 e 2 1, 2  Next

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi