Dymbėdhjetė Ligjet kozmike qė t’i dini, t’i meditoni dhe t’i pėrdorni

Shko poshtė

Dymbėdhjetė Ligjet kozmike qė t’i dini, t’i meditoni dhe t’i pėrdorni

Mesazh  Zattoo prej 29.11.15 19:41Dymbėdhjetė Ligjet kozmike qė t’i dini, t’i meditoni dhe t’i pėrdorni


1- Me anė tė mendimit, ēdo gjė ėshtė e mundur.

2- Asnjėherė mos vendos tė nesėrmen

3- Ajo qė ėshtė bėrė nuk ėshtė mė pėr t’u bėrė.

4- Si ėshtė poshtė ėshtė edhe lart.

5- Ajo qė ėshtė bėrė poshtė ėshtė gjithashtu lartė.

6. Ēdo gjė ka njė pasojė nė njė tjetėr plan.

7- Pėrgjigja gjendet nė pyetje.

8- Zgjidhja gjendet te problemi.

9. Ajo qė kuptohet duhet tė aplikohet.

10- Ajo qė ėshtė marrė duhet tė rijepet.

11- Gjithmonė korrim atė qė mbjellim.

12- Tė duash njė tjetėr ėshtė tė duash Perėndinė ... sepse ky ėshtė ligji.
avatar
Zattoo

626


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dymbėdhjetė Ligjet kozmike qė t’i dini, t’i meditoni dhe t’i pėrdorni

Mesazh  Hagel prej 11.12.15 16:36

12 Ligjet e Jetes (Kozmike)1
Te kesh thjeshtesine e nje femije

2
Te kesh gezimin e jetes

3
Te jesh i meshirshem

4
Te jesh i kuptueshem

5
Te kesh qellim te mire

6
Te jesh pozitiv 100%

7
Te jesh zemergjere ndaj vetes dhe prones suaj

8
Te jesh i lire nga paragjykimet

9
T'i kuptoni dhe t'i vezhgoni ligjet e natyres

10
Te keni ndjenjen e drejtesise

11
Te dini te dalloni nivelin e evolucionit te individeve

12
Te kuptoni personin e seksit te kundert
avatar
Hagel

86


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi