Danimarke - UFO

Shko poshtė

Danimarke - UFO

Mesazh  Admin prej 01.02.09 12:28

Danimarka hap arkivat e saj UFO
28-01-2009

Aviacioni ushtarak danez ka bere publike arkivat e saj UFO ku perfshihen rreth 15 000 observime jashtetokesore.Keto arkiva jane te hapura per publikun, ato permbajne detaje nga observimet ne 30 vitet e fundit.

Aviacioni ushtarak danez ka hapur dje arkivat duke theksuar qe « nuk ka asgje sekrete ne keto dosje ».Armata precizon qe ne shume raste te observimit mbesin te paidentifikuara nga mungesa e detajeve ne to.

Por, disa raporte permbajne nje pershkrim mjaft te gjere qe eliminon avionet, fenomenet meteologjike etj.

Observimet nuk permbajne vetem qiellin e Danimarkes, por vecanarisht, terheqin vemendjen ne Groenland.

Me 5 janar 1981 ne 12:50, nje disk i flakeruar ka qene i observuar rreth 45° siper tokes se akullnajave afer bazes ajrore ne Thule.Pastaj eshte zhdukur papritmas ashtu sikur qe ishte paraqitur.Koicidencei, stacioni radar i bazes amerikane ka regjistruar nje Ufo ne ekranin e tyre ne 12:50.

Kapiteni i aviacioni ushtarak Thomas Petersen, qe ka nje njohje ne keto dosje thote qe te gjitha rastet e pazgjidhura jane transmetuar ne Scandinavian UFO Centre.

Ai shton qe misioni kryesor i forcave ajrore eshte te mbroi Danimarken kunder cdo kercenimi, dhe qe « Ufo-te nuk jane nje kercenim ».

Me shume mund te lexoni ne faqen zyrtare:
http://forsvaret.dk/FTK/Nyt%20og%20Presse/Pages/UFO.aspx

Admin

1141


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Danimarke - UFO

Mesazh  Fikrro prej 22.01.11 12:28

Nė Danimarkė gjetėn jashtėtokėsorin nga Ballkani?Nė ishullin Sealand gjatė ndėrrimit tė gypave tė vjetėr tė kanalizimit, njė danez gjeti njė kafkė tė pazakontė pėr tė cilėn dyshohet se vjen nga rajoni i Ballkanit dhe i takon njė jashtėtokėsori.

Derisa po ndėrronte gypat e vjetėr tė kanalizimit, danezi Anton Spangenberg nė oborrin e tij nė ishullin Sealand gjeti njė kafkė tė pazakontė pėr tė cilėn ekzistojnė disa teori.

Mė intrigantja ėshtė ajo se kafka i pėrket njė jashtėtokėsori, i cili vjen nga rajoni i Ballkanit, ndėrsa nė ishullin e lartpėrmendur arriti nėpėrmjet Parisit dhe Munchenit, njofton RTL.

Kafka nga ishulli Sealand ėshtė rreth njė herė e gjysmė mė e madhe se kafka e homo sapiensit. Bien nė sy zgavrat e mėdha tė syve, pėr tė cilat thuhet se janė tė pėrshtatura pėr jetėn nė terr, nėn tokė ose nė planetin i cili sillet nė ndonjė yll tė largėt.

Analizat e dėrguara nė Institutin Niels Bohr dėshmuan se kjo krijesė ka jetuar ndėrmjet 1200 deri 1800 vjet mė pėrpara, ndėrsa ėshtė varrosur pas vitit 1900.

Edhe mė tutje mbetet mister nėse kafka i takon njė jashtėtokėsori, ėshtė pjesėtar i ndonjė specie deri mė tash tė pazbuluar ose bėhet fjalė pėr njė qenie tė deformuar njerėzore, shkruan RTL.
avatar
Fikrro

539


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi