Format ndėrmjet tė cilave Zoti ju flet

Shko poshtė

Format ndėrmjet tė cilave Zoti ju flet

Mesazh  Hidra prej 14.11.15 19:44“Normal Zoti nuk flet mė nė mėnyrė direkte, ēdo herė ėshtė njė shenjė, njė mėnyrė qė Zoti na paralajmėron ose edhe na flet.
Ēdo herė ne marrim pėrgjigjet qė i kemi nė kokė nė njė mėnyrė ose tjetrėn.Lutja ėshtė njėra formė qė na bėnė tė ndjehemi mė afėr Zotit, qė ndjehemi tė lidhur, por ka edhe mėnyra tė tjera tė kėsaj ndjesie”, thotė Megan Shauri.

Kėto janė disa forma ku sipas tij janė lloj i komunikimit:

Ėndrrat: Shumica e ėndrrave tė juaja mund tė jetė ashtu koti, por ndodh qė njė nga disa nga ėndrrat e juaja tė lidhet direkt me jetėn e juaj dhe tė ju paralajmėroj pėr diēka.

Fqinji juaja: Ju ndoshta nuk e pėlqeni qė tė shihni tė ju troket fqinji nė derė, por kjo mund tė jetė njė shenjė nga Zoti pėr tė ju treguar qė ju nuk jeni vetėm.

Fėmijėt: Ata janė shumė tė pafajshėm dhe tė sinqertė, kur ju ndiheni keq dhe keni probleme dhe fėmija ju thotė fjalė tė ėmbla si “Tė dua”, sigurisht ju bėnė qė tė ndjeheni mė mirė dhe tė keni njė arsye pėr tė jetuar.

Mendimet: Kur juve ju kujtohet ku keni lėnė parat qė ka kohė qė i keni humbur, kjo nuk ėshtė rastėsishtė, gjithēka ndodh pėr njė arsye.

Bashkėshorti/ja: Ai/ajo ėshtė ēdo herė pran jush, di gjithēka pėr ju, mund tė mos thotė atė qė ju keni nevojė tė dėgjoni, por ai/ajo e thotė ēdo herė at qė ėshtė e duhur nė kohėn e duhur.

Njė zė: Shumė njerėz thonė qė dėgjojnė zėra shpesh, duke ju thirr emrin ose duke ju tėrhequr vėmendjen nė diēka, kjo mund tė jetė njė thirrje qė ju shpėton jetėn, sepse ju zgjon nga mendimet.

Tė huajat: Njė fjalė nga dikush qė rrinė nė qosh tė rrugės, njė artikull qė ėshtė shkruar nga njė i huaj ėshtė ndoshta ajo ēfarė ju keni nevojė.

Tė rrini nė vetmi: Kėtu nuk ka asnjė mėnyrė mė tė mirė tė komunikimit, kur ju jeni vetėm, rrini, flisni nė mėndje dhe dėgjoni.
avatar
Hidra

43


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi