Zbuloni personalitetin tuaj nė bazė tė vijės e dorės

Shko poshtė

Zbuloni personalitetin tuaj nė bazė tė vijės e dorės

Mesazh  gjilanasi prej 06.11.15 16:26E dini qė vijat e dorės suaj tregojnė mbi personalitetin tuaj?

Vija e zemrės ėshtė njė tregues i rėndėsishėm i ndjenjave tuaja dhe ēdo gjė qė sillet rreth dashurisė .

Nė foto janė dhėnė vijat sipas asaj qė mund tė jeni tė pėrfshirė dhe ju, ėshtė njė tregues pėr ndjenja tona. Ekzistojnė katėr pozicione qė mund tė gjenden vija e zemrės suaj, mė poshtė ėshtė dhėnė dhe sqarimi nė lidhje me karakteristikat qė pėrfshin kjo vijė.

Pozicioni A, nėse vija qė lidhet me zemrėn tuaj fillon nėn gishtin e mesėm, ju keni lindur tė jeni njė udhėheqės, njė person ambicioz, i pavarur , inteligjent dhe keni tė shprehur cilėsitė e gjykimit dhe vendimmarrjes. Ju jeni mė pak tė ndjeshėm dhe tė ftohtė pėr tė tjerėt.

Pozicioni B, nėse vija qė lidhet me zemrėn tuaj fillon nė mes tė gishtit tregues dhe tė mesėm, atėherė ju keni konsideratė dhe jeni tė sjellshėm me tė tjerėt. Pėrveē kėsaj, ju jeni gjithashtu nė mėdyshje dhe tė kujdesshėm kur tė tjerėt janė tė shqetėsuar, por ju jeni njė person i besimit. Ju keni sens tė pėrbashkėt me tė tjerėt kur vendosni.

Pozicioni C, nė qoftė se vija qe lidhet me zemrėn tuaj fillon nėn gishtin tregues keni tė njėjtat karakteristika si personi tė cilit vijat e zemrės fillon nėn gishtin e mesėm pozicioni A.

Pozicioni D, nėse vija qė lidhet me zemrėn tuaj fillon nė mes tė gishtit tregues dhe gishtit tė madh, ju jeni plot durim, tė kujdesshėm, qėllim mirė dhe zemėrbutė. Kėto fjalė mirė ju pėrshkruajnė me mirė juve.
avatar
gjilanasi

381


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi