Ka lidhje me magjin kjo?

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Ka lidhje me magjin kjo?

Mesazh  er1 prej 05.11.15 19:53

Pershendetie.
Po ju tregoj me pak fjal historin time.
Para 5 vitesh lidhem me nji vajz, me donte shum dhe e doja lidhja jon vazhdoj e fsheht per 4 vjet pastaj vendosem ta benim familjare, dhe qe nga momenti qe e bem dicka familjare shkonim e vinim pa problem te familja e njeri tjetrit, prinderit e asaj rrinin ne greqi kurse ajo rrinte me shkollen ktu dhe rrinte me jav te shpija ime.
Un jam ne nje shpi dukace kati par i imi, kati i dyt i xhaxhait i cili mban dhe gjyshin me gjyshen, tani qe nga momenti qe e dashura erdhi te shpija ime sillej mir me te gjith, i respektonte te gjith njerzit e mi dhe mbas nji viti filluam sherret e llafet deri sa harritem ne nje pik qe jemi pothuajse te ndar, kemi dit pa u takuar...
Tani me kan then qe gjyshja ime esht marr me magji te zez kur kan qen ne fshat, kam degjuar qe dikush e ka par ne mes te nates gjyshen me hallon e mesme duke i peshperitur henes, nuk e di a jan te verteta (shpresoj te jen vetem prralla)
Para ca ditesh mami shkoj te nje grua qe bente mir dhe ajo i thot qe e dashura ime nuk ka faj i ka syt e zena nga magjia e zez qe ja ka ber dikush brenda shpis por nuk i tregon se kush ja ka ber, ajo gruaja i tha se cdo gje do te behej si me par do te rregulloheshin gjerat, qe atere ka kaluar gati 1 jav dhe asgje spo rregullohet perkundrazi po perkeqsohet gjendja.
Ka lidhje me magjin kjo? A ndikohet sjellia e njeriut nga magjia? apo ajo gruaja qe bente mir genjen?
Nqs kjo ka lidhje me magjin dhe a kam nde dor gje un per ta permirsuar kte pa u futur ne gjera okulte
avatar
er1

2


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Ka Lidhje Me Magjine kjo...

Mesazh  Soul of Truth prej 05.11.15 21:11

er1 shkruajti:Pershendetie.
Po ju tregoj me pak fjal historin time.
Para 5 vitesh lidhem me nji vajz, me donte shum dhe e doja lidhja jon vazhdoj e fsheht per 4 vjet pastaj vendosem ta benim familjare, dhe qe nga momenti qe e bem dicka familjare shkonim e vinim pa problem te familja e njeri tjetrit, prinderit e asaj rrinin ne greqi kurse ajo rrinte me shkollen ktu dhe rrinte me jav te shpija ime.
Un jam ne nje shpi dukace kati par i imi, kati i dyt i xhaxhait i cili mban dhe gjyshin me gjyshen, tani qe nga momenti qe e dashura erdhi te shpija ime sillej mir me te gjith, i respektonte te gjith njerzit e mi dhe mbas nji viti filluam sherret e llafet deri sa harritem ne nje pik qe jemi pothuajse te ndar, kemi dit pa u takuar...
Tani me kan then qe gjyshja ime esht marr me magji te zez kur kan qen ne fshat, kam degjuar qe dikush e ka par ne mes te nates gjyshen me hallon e mesme duke i peshperitur henes, nuk e di a jan te verteta (shpresoj te jen vetem prralla)
Para ca ditesh mami shkoj te nje grua qe bente mir dhe ajo i thot qe e dashura ime nuk ka faj i ka syt e zena nga magjia e zez qe ja ka ber dikush brenda shpis por nuk i tregon se kush ja ka ber, ajo gruaja i tha se cdo gje do te behej si me par do te rregulloheshin gjerat, qe atere ka kaluar gati 1 jav dhe asgje spo rregullohet perkundrazi po perkeqsohet gjendja.
Ka lidhje me magjin kjo? A ndikohet sjellia e njeriut nga magjia? apo ajo gruaja qe bente mir genjen?
Nqs kjo ka lidhje me magjin dhe a kam nde dor gje un per ta permirsuar kte pa u futur ne gjera okulte
Nuk ke pse futesh akoma ne magji dhe ne gjera okulte. Po besove dhe e perdore si duhet: "LIGJINE E TERHEQJES"... gjithcka do te rregullohet. Nqs di ndnj gje per kete gruan me shume, jep info, nqs jo nuk mund ta percaktojme burimin!!!! Shpresoj te te ndihmojne keto fjale - - - - -
avatar
Soul of Truth

"Find yourself inside of you and then forces of Universe; or better "UNIVERS" will guide you!!!!"

133


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ka lidhje me magjin kjo?

Mesazh  er1 prej 05.11.15 22:09

Soul of Truth shkruajti:
Nuk ke pse futesh akoma ne magji dhe ne gjera okulte. Po besove dhe e perdore si duhet: "LIGJINE E TERHEQJES"... gjithcka do te rregullohet. Nqs di ndnj gje per kete gruan me shume, jep info, nqs jo nuk mund ta percaktojme burimin!!!! Shpresoj te te ndihmojne keto fjale - - - - -
vet nuk kam qen kurr dhe nuk dua te shkoj kurr neper kto qe bejn mir, mami ka qen dhe me ca me ka treguar, te gjith njerzve qe shkojn atje ajo ne takimin e par i le orar ose dit te caktuar dhe duhet te shkojn ne oren qe ajo i ka then dhe ka nje liber te trash me an te cilit gjente se ku qendronte problemi
avatar
er1

2


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ka lidhje me Magjine kjo...

Mesazh  Soul of Truth prej 06.11.15 21:17

er1 shkruajti:
Soul of Truth shkruajti:
Nuk ke pse futesh akoma ne magji dhe ne gjera okulte. Po besove dhe e perdore si duhet: "LIGJINE E TERHEQJES"... gjithcka do te rregullohet. Nqs di ndnj gje per kete gruan me shume, jep info, nqs jo nuk mund ta percaktojme burimin!!!! Shpresoj te te ndihmojne keto fjale - - - - -
vet nuk kam qen kurr dhe nuk dua te shkoj kurr neper kto qe bejn mir, mami ka qen dhe me ca me ka treguar, te gjith njerzve qe shkojn atje ajo ne takimin e par i le orar ose dit te caktuar dhe duhet te shkojn ne oren qe ajo i ka then dhe ka nje liber te trash me an te cilit gjente se ku qendronte problemi

Ato qe "shtiren sikur bejne mire; bashkepunojne me forca te pashpjegueshme dhe te erreta per ty", ndaj mos u merr me te. "KERKOJE PERGJIGJEN BRENDA VETES DHE DO TA GJESH ATE QE KERKON"...avatar
Soul of Truth

"Find yourself inside of you and then forces of Universe; or better "UNIVERS" will guide you!!!!"

133


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi