Alieni qė punoi pėr Qeverinė amerikane

Shko poshtė

Alieni qė punoi pėr Qeverinė amerikane

Mesazh  Siroco prej 31.10.15 12:28Ai quhet Valiant Thor, duket si njeri, por ka disa dallime tė mėdha fiziologjike. Ai vjen nga Venera dhe kishte punuar pėr Qeverinė.

Phil Schneider, gjeolog dhe inxhinier, thotė ta ketė takuar Thor-in, por ka edhe tė tjerė qė e pohojnė kėtė. Dr. Frank Stranges shkroi librin “Stranger at the Pentagon”, rreth takimit tė tij me Thorin.Schneider kishte treguar njė fotografi tė Thor-it gjatė njė ligjėrate nė “Preparedness Expo” tė vitit 1995. Fotoja ishte bėrė nė vitin 1943. Schneider tha se alienėt kanė punuar pėr ushtrinė amerikane qė nga viti 1937. Thor kishte nga gjashtė gishta nė secilėn dorė, njė zemėr mė tė madhe, njė mushkėri tė vetme, tė madhe, si dhe gjak me oksid tė bakrit, sikur oktapodi. Koeficienti i tij i inteligjencės ishte jashtė parametrave (rreth 1200). Ai fliste rrjedhshėm 100 gjuhė (duke pėrfshirė edhe gjuhėt e alienėve). Ai po ashtu kishte thėnė se ishte 490 vjet i vjetėr.

Thor u largua nga Toka mė 16 mars tė vitit 1960 me njė anije kozmike nga Aleksandria, Vajoming.
avatar
Siroco

Unė e dėgjoj kėngėn e zogut jo pėr zėrin e tij, por per heshtjen qė vjen pas.


214


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi