Rrėfimi rrėqethės i njeriut tė rrėmbyer nga alienėt

Shko poshtė

Rrėfimi rrėqethės i njeriut tė rrėmbyer nga alienėt

Mesazh  Siroco prej 23.10.15 12:25Njė njeri, nga Qarku Medison nė SHBA, ka dalė publikisht me rrėfimin sesi e kishin rrėmbyer alienėt, dekada mė parė.

Njė njeri, identiteti i tė cilit nuk ėshtė bėrė publik, ka deklaruar disa ditė mė parė se, derisa qėndronte i shtrirė nė shtratin e tij, kishte hetuar njė dritė tė fuqishme nga dritarja e dhomės sė tij tė gjumit.

“Ishte ora rreth 2 pas mesnate, kur njė dritė e fuqishme depėrtoi nėpėr dritare dhe, gjėja tjetėr qė mė kujtohet, jam unė duke u tėrhequr nga njė tufė e dritės, duke mė nxjerrė nėpėr dritaren, e cila, pėrndryshe, mė parė ishte e mbyllur”, thotė ai nė lidhje me incidentin qė ndodhi nė vitin 1979, por qė, deri mė tani, nuk ia kishte treguar askujt.


Ishte vetėm njė fėmijė


Dėshmitarėt okularė thonė se, asokohe, dėshmitari ishte vetėm 6 vjet i vjetėr dhe nuk dinte asgjė pėr UFO-t. Por, ai thotė se, pėrkundėr kėsaj, e dinte se njė gjė e tillė nuk ishte normale.

“Diēka ishte duke mė ēuar nė qiell. Ndihesha i frikėsuar dhe mendoja se kurrė mė nuk do ta shihja shtėpinė”, thotė ai, derisa ende dridhet nga frika. Ai ishte munduar qė ta thėrriste motrėn e tij, qė gjendej nė shtėpi, por nuk kishte mundur tė nxirrte zė, meqė ndihej sikur tė ishte i paralizuar.

Mė pas, ai thotė se ishte kthjellur nė njė “anije kozmike” ku kishte njė substancė tė ēuditshme dhe njė kapak tė gomės.

“E shqeva kapakun e gomės, ndjeja sikur tė mos kishte gravitacion, rrija pezull. Pasi shikova anash pashė edhe shumė anije tė tjera kozmike”.

Sipas kėtij njeriu nga Medison, Indiana e SHBA-sė, kėto anije kozmike pėrmbanin krijesa tė tjera. Derisa pėrpiqej qė tė dilte nga anija e tij kozmike, ai thotė se ēdo gjė u nxi, u bė e zezė.


Kthehet nė shtėpi nė mėnyrė tė mistershme


Mė pas atij nuk i kujtohet sesi mbėrriti nė shtėpi, me ē’rast, pėr shkak se nuk ndihej mirė, u dėrgua nė spital. Aty i thanė se vuante nga pneumonia, apo thėnė ndryshe, kallja e mushkėrive, prandaj iu desh qė tė qėndronte tri javė nė spital.

Ky njeri tani ėshtė duke kėrkuar ndihmė, duke u munduar qė tė kuptojė se ēka kishte ndodhur atė natė, nė tė vėrtetė, duke insistuar se kjo “ngjarje” ende ishte duke ndikuar nė jetėn e tij tė pėrditshme. Filmi i regjisorit tė mirėnjohur Steven Spielberg, me titull “Close Encounters of the Third Kind” ishte lėshuar nė vitin 1977, dy vjet para kėtij rrėmbimi tė supozuar tė kėtij njeriu nga alienėt dhe ngjarja zhvillohet nė shtetin e Indianės, po ashtu.

Edhe nė vitin 1975, njė njeri nė Snouflejk, Arizona, thuhet tė ketė qenė i rrėmbyer nga alienėt, nga njė UFO dhe thotė tė ketė pėrjetuar gjėra tė ngjashme.

(Kosova Sot)
avatar
Siroco

Unė e dėgjoj kėngėn e zogut jo pėr zėrin e tij, por per heshtjen qė vjen pas.


214


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi