Largimi i demonit nga trupi

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Largimi i demonit nga trupi

Mesazh  Jam penduar. ME.Fal.Allah prej 20.10.15 15:56

Largimi i demonit nga trupi

Kjo eshte histori e vertet (personale) gjate largimit te djallit nga trupi i djaloshit 10 vjeqar me inicialet XH. K.

Sipas prinderve te djaloshit para se te paraqitej tek une, ai po shihte vazhdimisht endrra te tmerrshme me krijesa te ndryshme dhe shkaktonte trazira ne shtepi. Ne momentin qe djaloshi 10 vjear u paraqit tek une ateher menjeher e verejta qe ai ishte i pushtuar qe nga nje moshe me e hershme dhe tani krijesa vetem ishte bere shume e fuqishme. Mu desh te punoja 5 ore derisa u mposht krijesa. Demoni paraqitej duke kenduar, pastaj objektet si gota, tavolinat i thyente me ane te britmes qe ishte nje rast i rralle gjate punes sime. Djaloshi vazhdimisht kendonte dhe kercente vallezime te quditshme derisa u detyrova tia lidh kembet dhe duart. Me ane te disa lutjeve dhe metodave une e qetsova dhe me ne fund arrita te hyja ne bised me demonin.

Une; Tani erdha koha ta lesh djaloshin te qete dhe te largohesh.

Demoni; (Ne fillim fliste DIĒKA qe nuk e kuptoja derisa filloi te fliste normalisht ) Nuk mundem te largohem pasi qe ky eshte nje urdher.

Une; ĒFARĖ urdhri ?

Demoni; Nga i larti

Une; Nuk ka asnj urdher, duhet te largohesh patjeter.

Demoni; ( U fsheh dhe nuk u lajmrua me derisa leshoi nje britm te madhe ).

Ateher une e shiqova qe demoni nuk zgjodhi menyren pasi qe ishte urdheruar nga 'Shefi' pra une e kuptova qe ishte magji dhe magjistari ka urdheruar qe me gjdo kusht djaloshi te pushtohet.

Ne ate moment mora mjetet personale dhe fillova proceduren time per 4 ore te tjera ku me ne fund demoni u debua nga djaloshi dhe une aty per nje moment 1 sekond apo 2 e shikova formen e demonit ne forme te tymit , ishte e tmerrshme. Gjithqka ne kete rast eshte i vertet dhe aspak i trilluar.
avatar
Jam penduar. ME.Fal.Allah

Magjia eshte gabim.

5


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi