Pėrbindėshi misterioz sulmon serbėt afėr kufirit me Kosovėn

Shko poshtė

Pėrbindėshi misterioz sulmon serbėt afėr kufirit me Kosovėn

Mesazh  Luli prej 17.10.15 20:48Mirjana dhe Dragan Stankoviq, qė banojnė nė komunėn e Leskovcit, mu afėr kufirit me Kosovėn, thonė se, derisa ishin duke u kthyer nga mbledhja e pemėve tė malit, i kishte sulmuar njė krijesė e tmerrshme. Nė fillim kafsha ishte dukur e qetė, por mė pas ishte bėrė agresive.

- Nė fillim na u duk sikur qen, mė pas si njė dele e madhe, pastaj u bė si ari. Dikur na u duk si gjel i madh, qė lėshonte zėra tė llojllojshėm – thotė Mirjana derisa shėron gėrvishtjet qė i mori derisa ikte nėpėr mal. Dragani kishte kaluar mė keq. Ai gjendet nė spital. Ai thotė se nuk mund tė mbrohej nga kafsha, meqė duart i kishte plot me pemė tė malit.

“Nė fillim mu duk si ari i vogėl, e mė pas filloi tė lėshonte zėra. Tentoi qė tė kėrcente nė mua, por sikur nuk ishte ari, mirėpo diēka mė i vogėl. Kur e ndezėm baterinė, mė ngjau nė qen. Mė sulmoi disa herė derisa e ndeza shkrepėsen. Atėherė kafsha u largua”, pėrfundon ai.

(Kosova Sot)
avatar
Luli

"Duhet bredhur shumė nė errėsirė derisa tė preket drita"

884


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi