Pesė Parimet Budiste

Shko poshtė

Pesė Parimet Budiste

Mesazh  Berti69 prej 15.10.15 14:46Pesė Parimet kėndohen gjatė Puxhės nė gjuhėn Pali dhe pastaj recitohen nė gjuhėn nėnė nė formėn pozitive tė tyre, si mė poshtė:


Panatipata veramani sikapadam samadijami

Adinadana veramani sikapadam samadijami

Kamesu miēaēara veramani sikapadam samadijami

Musavada veramani sikapadam samadijami

Surameraja maxha pamadatana veramani sikapadam samadijami

Sadu sadu saduPėrkthimi nė shqip


Unė angazhohem tė abstenoj nga marrja e jetės.

Unė angazhohem tė abstenoj nga marrja e asaj qė nuk mė ėshtė dhėnė.

Unė angazhohem tė abstenoj nga sjellja e pahijshme seksuale.

Unė angazhohem tė abstenoj nga fjalimi i rremė.

Unė angazhohem tė abstenoj nga marrja e substancave helmuese.Parimet Pozitive, tė recituara nė Shqip


Me vepra dashamirėsie, unė pastroj trupin tim.

Me zemėrgjerėsi duar hapur, unė pastroj trupin tim.

Me qetėsi, thjeshtėsi dhe kėnaqėsi, unė pastroj trupin tim.

Me komunikim tė vėrtetė, unė pastroj fjalimin tim.

Me mėndjeplotėsi tė qartė dhe rrezatuese, unė pastroj mėndjen time.
avatar
Berti69

"Si ėshtė lartė, ashtu ėshtė edhe poshtė, e si ėshtė poshtė, ashtu ėshtė edhe lart"


434


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi