Sekreti pėr tė qenė i suksesshėm nė jetė!

Shko poshtė

Sekreti pėr tė qenė i suksesshėm nė jetė!

Mesazh  Neo prej 12.10.15 16:13Suksesi ėshtė gjithmonė njė veti qė ne priremi qė ta lidhim me pozicionin drejtues qė mund tė ketė njė person, pasurinė apo arritjet qė ai mund tė ketė nė jetė. njė mundėsi e mirė pėr tė qenė i suksesshėm pėrpos tė gjithave ėshtė aftėsia qė ke si person ato qė tė bėjnė tė suksesshėm.

Disa veēori qė na dallojnė pėr tė qenė tė suksesshėm janė;

Nuk varesh nga rroga
E ke jetėn shumė mė tė larmishme seē ta lejon buxheti

Nuk kėrkon vlerėsim
Kur tė tjerėt tė bėjnė komplimente, nuk i merr shumė seriozisht. Tė jesh i aftė tė bėsh detyrėn pa kėrkuar vlerėsim, tregon njė forcė tė lartė mendore.

Ke mė pak probleme
Shikoje jetėn kohėt e fundit. Ka qenė mė e qetė? Mungesa e kaosit nė jetė tregon qė ti menaxhon situatat.

Zgjohesh herėt
Nuk mund tė jesh i suksesshėm dhe tė nisėsh punėn pasdite.

Je njė qytetar aktiv
Po tė pėrfshihesh nė situata tė ndryshme me rrathė tė ndryshėm socialė mund tė takosh njerėz tė shėndetshėm me jetė harmonike dhe nuk ke pse ngec pranė personaliteve toksike tė disa tė tjerėve.

Ti i trajton njerėzit me respekt
Nėse ti ke kuptuar vlerėn qė ka trajtimi i njerėzve me respekt, ky ėshtė njė mėsim i rėndėsishėm.

Je i vendosur
Kushdo me njė motor dhe vullnet pėr tė kaluar kohėt e vėshtira do ia dalė. Nėse nuk e ke problem tė pėrveshėsh mėngėt dhe tė bėsh duart pis, je mė mirė seē mendon.

Ke vetėbesim pa arrogancė
Nėse ke njė farė pėrulėsie tė vėrtetė ndaj tė tjerėve ndėrkohė qė I frymėzon ata qė pėrpiqen, je njė person i suksesshėm tashmė.

albeu
avatar
Neo

"Njėshmėria - mund tė njihet vetėm duke u bashkuar me tė."


1414


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi