Takimi me alienė

Shko poshtė

Takimi me alienė

Mesazh  Siroco prej 05.10.15 9:35Mė 22 qershor 1976, Dr. Francisco Julio Padron ishte duke shkuar pėr nė Galdar, nė ishullin e madh Kanari, kur ai dhe shoferi i tij vėrejtėn njė objekt sferik, me madhėsi rreth sa njė ndėrtesė trekatėshe. Ai objekt kishte ngjyrė tė hirtė nė tė kaltėr, por ishte transparent. Afėr qendrės sė sferės gjendeshin dy krijesa mė tė gjata se 2 metra, tė cilat ose kishin ngjyrė tė kuqe, ose kishin veshur rroba tė kuqe.

Fytyra e tyre ishte e ngjashme me atė tė njerėzve, por sytė i kishin mė tė mėdhenj. Koka e tyre disi lironte njėfarė shkėlqimi. Nė fund tė duarve ata kishin zgjatime nė formė krahėsh, tė cilat i pėrdornin me kujdes. Radioja e veturės ishte fikur dhe dėshmitarėt e kėsaj ngjarjeje kishin ndier njė tė ftohtė tė madh.

Mė pas objekti u largua.Dr. Francisco Julio Padron
avatar
Siroco

Unė e dėgjoj kėngėn e zogut jo pėr zėrin e tij, por per heshtjen qė vjen pas.


214


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi