Ėshtė 85 vjeē dhe jeton pa bukė dhe ujė!

Shko poshtė

Ėshtė 85 vjeē dhe jeton pa bukė dhe ujė!

Mesazh  Equinox prej 02.10.15 13:32Prahlad Jani ėshtė njė i moshuar 85-vjeēar qė jeton nė njė shpellė nė Amba, Indi, pa ushqim dhe ujė qė prej 74-vitesh.Indiani u largua nga shtėpia kur ishte shtatė vjeē, dhe nė moshėn 11-vjeēare u bekua nga perėndesha, Amba.

Sot ai thotė se ėshtė duke kėrkuar njė mister shpirtėror. Qė prej asaj kohe ai kurrė nuk ka konsumuar ushqim apo ujė, ndėrsa mbijeton nga nektari, i cili ėshtė filtruar pėrmes njė vrime nė gjuhėn e tij. Ai ka deklaruar se si pasojė e kėsaj jete qė bėn, ai nuk urinon asnjėherė.

Ndoshta duket shumė e ēuditshme, por ky fat ėshtė konfirmuar edhe nga njė ekip prej 30 shkencėtarėsh tė cilėt i kanė bėrė njė seri analizash shėndetėsore tė moshuarit. Nėpėrmjet njė kamere vėzhguese, ata zbuluan qė ai jeton nė njė shpellė, pa ngrėnė dhe pa pirė. Ky fenomen i la pa fjalė mjekėt, tė cilėt mundohen ta shpjegojnė kėtė fakt pėrmes njė transformimi biologjik tė trupit tė 85-vjeēarit.

“Ne besojmė se trupi i tij ka kaluar transformimin biologjik, si rezultat i meditimit dhe jogės sė fuqishme nė njė mjedis krejtėsisht tė natyrshėm, nė tė cilin ai jeton”, pohojnė mjekėt.avatar
Equinox

220


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi