NASA publikon sot zbulimin historik, a jemi tė vetmit nė Univers?

Shko poshtė

NASA publikon sot zbulimin historik, a jemi tė vetmit nė Univers?

Mesazh  Siroco prej 28.09.15 1:37NASA ka njoftuar njė konferencė tė jashtėzakonshme sot nė orėn 15:00 me orėn tonė.

Zyrtarė tė NASA-s kanė deklaruar se konferenca e nesėrme do tė paraqesė njė zbulim historik.

Nuk ka asnjė tė dhėnė se ēfarė do tė prezantohet nesėr dhe kjo ka bėrė qė tė rriten shumė spekulimet.

Hamendjet me tė shpeshta janė ato rreth gjetjes sė ujit nė planetin Mars.

Nė qendėr tė thashethemeve ėshtė Lujendra Ojha, e cila do tė jetė pjesėmarrėse nė konferencėn e nesėrme.

Ojha nė 2011 ka zbuluar “aksidentalisht” se nė planetin Mars ka ujė.

Gjithsesi duhet tė pritet konferenca e nesėrme pėr tė marrė vesh konkretisht pėr ēfarė bėhet fjalė.

avatar
Siroco

Unė e dėgjoj kėngėn e zogut jo pėr zėrin e tij, por per heshtjen qė vjen pas.


214


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi