Rrufeja ia ndryshoi jetėn

Shko poshtė

Rrufeja ia ndryshoi jetėn

Mesazh  Siroco prej 23.09.15 0:54Njė njeri qė mbijetoi nga goditja e rrufesė pretendon se ia “ndryshoi jetėn” i dha njė mundėsi qė tė ‘dėgjojė’ mendimet e njerėzve.

Njė video e tmerrshme ku shihet momenti teksa fotografi australian Brian Skinner u godit nga rrufeja ėshtė bėrė njė sensacion nė internet.

“Kjo ishte njė goditje shumė tė afėrt, ishte ndoshta pesė metra larg meje”, tha pėr Dailymail, fotografi nga Newcastle, nė veri tė Sidneit.

Fotografi me fat u regjistrua nga gruaja e tij, e cila rastėsisht ka regjistruar burrin e saj teksa fotografonte rrufetė nė nė Stockton Breakwall nė bregdetin NSW mė 30 nėntor tė vitit tė kaluar.

Qė atėherė filluan tė ndodhin gjėra tė ēuditshme pėr tė cilat ai thotė se e di se njerėzit nuk do ta besojnė.

“Ndjenjat e mia njė javė pas goditjes u forcuan. Munda tė shoh gjėra qė mė parė nuk mund t’i shihja. Munda tė dėgjojė nė distanca tė mėdha deri nė njė kilometėr dhe u bėra shumė mė i fortė”, tha ai, duke pretenduar se njė muaj ka mundur tė dėgjojė mendimet e tė tjerėve.

avatar
Siroco

Unė e dėgjoj kėngėn e zogut jo pėr zėrin e tij, por per heshtjen qė vjen pas.


214


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi