Uji i te vdekurve dhe dheu i varrezave !?

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Uji i te vdekurve dhe dheu i varrezave !?

Mesazh  Heki prej 20.09.15 23:33

Ēfarė fuqie kane, kush mund te me tregoj !??
avatar
Heki

3


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Uji i te vdekurve dhe dheu i varrezave !?

Mesazh  Magus prej 21.09.15 17:16

Qėllimi i pėrdorimit tė pjesėve tė trupit, organet ose materialeve tė lidhura me vdekjen:

- Komunikimi me tė vdekurit nė mėnyrė qė ata tė ekzekutojnė kėrkesat tona.

- Pėrdorimi i pjesėve tė trupit, organet ose materiale qė lidhen me vdekjen gjatė ritualeve.

- Pėrdorimi i energjisė sė lėshuar pas vdekjes tė nė njeriu apo njė kafshe.

- Pėrdorimi i vdekjes si njė arketip dhe entitet.


Ky material  pėrdoret si komponent nė ritualetė ndryshme pėr shkak tė ngarkesės energjike qė ato zotėrojnė dhe  gjenerojnė.Mund tė jetė dheu i  varrezės, kockat, lėkura, gjaku, arkivoli prej druri, guri i varrit etj

Shpesh pamja e njė kufome tė njeriut shkakton njė reagim mė tė fortė sesa  kufoma e njė kafshe.Trupi pėrdoret pėr tė shkaktuar kėtė reagim i cili pastaj kanalizohet pėr njė qėllim tė mirė apo tė keq.


Gjatė vdekjes lėshohet njė sasi dhe cilėsi e energjisė sė caktuar, nė varėsi nga mėnyra e vdekjes.
Vdekja e shpejtė dhe e dhunshme, si psh vrasje, lėshojnė shumė energji.

Kjo ėshtė arsyeja pse pėrdoret sakrifica nė magji.

Duhet tė dihet se ēfarė metode duhet pėrdorur pėr tė marrė rezultatin e dėshiruar.
avatar
Magus

Kėrkoni tė vėrtetėn nė praktikė dhe jo me spekulime.
Ēfarėdo qoftė niveli i teorive qė ju mund tė zhvilloni, ato do tė mbeten gjithmonė masturbim intelektual.

Kėrkoni tė VĖRTETĖN pėrmes intuitės dhe shpirtit dhe jo pėrmes mendjes..


355


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Uji i te vdekurve dhe dheu i varrezave !?

Mesazh  Heki prej 21.09.15 18:24

Magus a eshte magji e zez nese perdoret uji apo dheu varrezave. Nje person qe e njoh me ka tregu per disa hajmali ku ka emra te xhindeve disa sure kurani etj, pastaj disa numra per ndihm nga xhini saturnit dhe disa figura e shkrime te pakuptimta , mund te shpjegosh pak ĒFARĖ domethenie kan dhe a jane ne kundershtim me zotin.
avatar
Heki

3


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Uji i te vdekurve dhe dheu i varrezave !?

Mesazh  Mjeku.alternativ prej 25.09.15 16:42

Tek uji i vdekunit dhe dheu i vorrev me disa metoda munden njeriut me i ba magji te zez.
avatar
Mjeku.alternativ

5


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi