Hapja e Syrit tė Tretė: Ēfarė Illuminati nuk dėshiron qė ju tė dini

Shko poshtė

Hapja e Syrit tė Tretė: Ēfarė Illuminati nuk dėshiron qė ju tė dini

Mesazh  gjilanasi prej 20.09.15 20:17Ka njė fuqi brenda jush qė mund tė ndryshojė mėnyrėn si ju shihni botėn. Kjo ėshtė shqisa juaj e gjashtė; syri yt i tretė. Syri i tretė nuk ėshtė me tė vėrtetė njė pjesė e trupit fizik. Kjo ėshtė pjesė e trupit tė dytė i cili ėshtė trupi eterik (trupi delikat ose sharir sukshma).

Trupi juaj eterik ėshtė njė trup i cili ėshtė i ngjashėm me trupin tuaj fizik mbi tė cilin ai ėshtė i mbivendosur, ai ka njė vend pėrkatės nė trupin fizik, por ai nuk ėshtė pjesė e tij. Kjo ėshtė arsyeja se pse fiziologjia nuk mund tė besoj se ekziston njė sy i tretė, ose asgjė si ai, sepse kafka juaj mund tė analizohet, depėrtohet, tė shihet nė rezet X, pasi qė nuk ka entitet fizik qė mund tė thuhet se ėshtė syri i tretė, deri tani referencė mė e afėrt shkencėrore qė ėshtė zbuluar nė trupin fizik ėshtė gjėndra pineale. Ky Sekret ėshtė diēka qė shoqėritė sekrete dhe Illuminati e kanė ditur shumė shumė vite mė parė.

Syri i tretė ėshtė pjesė e trupit delikat, tė sharir sukshma.

Syri i tretė ju lejon tė perceptoni botėn pėrtej aftėsive tė shqisave tuaja fizike. Pasi pushteti i Syri tė tretė ėshtė shfrytėzuar, ju do tė jeni nė gjendje pėr tė parė gjėra qė ju kurrė nuk i keni imagjinuar mė parė, si aurat e njerėzve tė tjerė, ju do tė jeni nė gjendje pėr tė parė dimensionin shpirtėror dhe tė merrni mesazhe tė qarta veēanėrisht nga udhėzuesit tuaj shpirtėror.

Nė thelb, kjo do tė ju lejojnė tė shihni gjėra qė ju kurrė nuk i keni parė mė parė; tė dėgjoni tinguj hyjnor qė ju nuk i keni dėgjuar mė parė; tė ndjehen pėrshtypjet dhe ndjenjat qė ju nuk i keni ndjerė mė parė; tė kuptosh mendimet dhe njohuritė tė cilat janė tė huaja … jashtė nga kjo botė ..

Megjithatė, ka shumė raste kur syri i tretė ėshtė i bllokuar. Ka shkaqe tė ndryshme pėr bllokimin e shqisės sė gjashtė dhe ėshtė e rėndėsishme qė tė identifikohet mė parė kėshtu qė mund tė merret veprim i duhur. Nė thelb, shkaku i bllokimit mund tė klasifikohen nė dy: bllokimet e shkaktuara vetė ose nga njerėzit e tjerė.

Ju mund tė bllokoni shqisėn tuaj tė gjashtė duke i lėnė vend frikės, ankthit apo mosbesimit qė ju pushton. A frikohesh tė shohish fantazma ose imazhe tjera tė frikshme? Frika nga e panjohura.

Bllokim mund tė jetė edhe pėr shkak tė ndikimit tė karmės tė jetės tuaj tė kaluar, vdekja tragjike nė jetėn tuaj tė kaluar apo mungesėn e jetės shpirtėrore nė jetėn e kaluar.

A dyshoni se ju posedoni njė sy tė tretė apo jo? A besoni se ėshtė e vėrtetė? Mosbesimi gjithashtu mund tė jetė njė shkak pėr tė bllokuar shqisėn e gjashtė.

Nėse kėto janė arsyet pse ju nuk mund tė hapni syrin tuaj tė tretė, ju duhet tė mėsoni qė tė liroheni dhe tė lironi kėto emocione negative. Ata vetėm qė ju bllokojnė nga njė udhėtim shpirtėror qė do tė pėrmirėsojė ndjeshėm jetėn tuaj.

Ėshtė gjithashtu e mundur qė bllokimi mund tė bėhet edhe nga njerėzit e tjerė.. Nėse ju keni njė mik apo tė afėrm skeptik me njė mosbesim tė fortė pėr jetėn tuaj shpirtėrore apo duke larguar respektin ndaj vetes tuaj, kjo mund tė shkaktojė njė bllokim tė pėrkohshėm ose madje edhe njė bllokim tė pėrhershėm emocional nė shqisat tuaja intuitive. Kjo ėshtė njė arsye mė komplekse pėr t’u marrė me tė si qė ėshtė e vėshtirė pėr tė zhvendosur besimin ose vetė respektin e njė personi.

Opsioni mė i mirė ėshtė pėr tė krijuar njė marrėdhėnie harmonike me kėtė person tjetėr; ai qė qėndron nė themelet e respektimit tė besimeve tė njėri-tjetrit.

Praktika e njė jetese tė shėndetshme shpirtėrore dhe medituese, hani mė shumė ushqime organike tė gjelbėrta dhe fruta tė freskėta dhe nėse ėshtė e mundur tė hiqni dorė nga ushqimi Jo Vegetarian.

Kur ju keni identifikuar shkakun, tani ėshtė koha pėr tė punuar pėr zhbllokimin e syrit tuaj tė tretė. Tė kuptuarit se si rrjedh energjia pėrmes syve tuaj fizik dhe syrit tė tretė do tė ju mundėsojė pėr tė fituar me sukses kontrollin e shqisės tuaj tė gjashtė.

Syri i tretė i bllokuar nuk mund tė merr asnjė formė tė energjisė; prandaj, pėr tė zhbllokuar, duhet devijuar energjitė nga burime tė tjera tė syrit tuaj tė tretė.

Pėr shkak tė afėrsisė sė tyre me shqisėn e gjashtė, burimi mė i mirė i energjisė janė dy sytė tuaj fizik. Pėr ti pėrcjellur energji syrit tė tretė, ju duhet sė pari tė lejoni qė sytė tuaj fizik tė bėhėn tė paparė.


Si do ta bėni kėtė?

Vetėm mbyllni sytė tuaj dhe pėrqėndroni sytė mbi ballin saktėsisht ku tė dy sytė takohen. Me mbylljen e syve, tė pėrqėndroheni atje pėr disa sekonda fillimisht dhe pastaj ndoshta njė minutė apo mė shumė, kanalizoni energjinė tuaj nė ballin tuaj ku shqisa juaj e gjashtė ėshtė e vendosur.

Kur tė pėrqėndroheni nė atė pjesė nė mes tė dy syve tė tu me sy tė mbyllur, ndaloni dy sytė tuaj fizik tė mos lėvizin. Nėse ata janė statik, ata nuk do tė kėrkojnė energji tė funksiononjė duke lejuar kėshtu qė energjia tė rrjedh nė vendndodhjen mė tė afėrt, nė syrin tuaj tė tretė.

Ju nuk mund tė jeni tė suksesshėm nė zhbllokimin e syrit tuaj tė tretė qė nė herėn e parė, por me praktikė tė vazhdueshme, mė nė fund ju do tė jeni nė gjendje ta kaloni energjinė nė shqisėn tuaj tė gjashtė.

B.R.
avatar
gjilanasi

383


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Hapja e Syrit tė Tretė: Ēfarė Illuminati nuk dėshiron qė ju tė dini

Mesazh  The Punisher prej 22.09.15 1:22

materjal interesant po kjo menyre me duket qesharake ,shume veta shkruajne ,flasin per syrin e 3 po a ka ndonje njeri ketu qe vertet e ka aktivizuar syrin e 3 ,pra dike real qe keto materjalet qe ju i sillni ketu ti kene bere ne praktike .kto me duken shume qesharake,nqs syri 3 do ishte i vertet njeriu do lindte me syrin e 3 te aktivizuar ,por keto jane pak a shume fantazira. cuditem pse ata qe tregojne keto peralla nuk ndihmojne edhe njerezit e tjere me sa mundesi kane qe te aktivizojne syrin e 3 ,nqs do ishte kaq i rendesishem ne jeten e njeriut .keto jane peralla me mbret qe largojne njeriun nga realiteti i hidhur i kesaj bote
avatar
The Punisher

62


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Hapja e Syrit tė Tretė: Ēfarė Illuminati nuk dėshiron qė ju tė dini

Mesazh  Pansophia prej 22.09.15 14:00

The Punisher shkruajti:materjal interesant po kjo menyre me duket qesharake ,shume veta shkruajne ,flasin per syrin e 3 po a ka ndonje njeri ketu qe vertet e ka aktivizuar syrin  e 3 ,pra dike real qe keto materjalet qe ju i sillni ketu ti kene bere ne praktike .kto me duken shume qesharake,nqs syri 3 do ishte i vertet njeriu do lindte me syrin e 3 te aktivizuar ,por keto jane pak a shume fantazira. cuditem pse ata qe tregojne keto peralla nuk ndihmojne edhe njerezit e tjere me sa mundesi kane qe te aktivizojne syrin e 3 ,nqs do ishte kaq i rendesishem ne jeten e njeriut .keto jane peralla me mbret qe largojne njeriun nga realiteti i hidhur i kesaj bote
pse njeriu duhet te linde me syrin 3te te aktivizuar?

Pansophia

160


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Hapja e Syrit tė Tretė: Ēfarė Illuminati nuk dėshiron qė ju tė dini

Mesazh  syri i art prej 22.09.15 16:47

Ma mir do te ishte pyetja,pse njeriu esht i kufizuar nga aftesit qe lind me to?...kush dhe pse kujdeset qe njerezit te mos i njohin aftesit e veta,sepse syri i tret osht nje aftesi normale edhe pse thuhet mbinormale..kto aftesi askush smund tja deshmoj askujt..sepse secili e ka kete obligim ti rikthej ato aftesi qe lind me to,ndryshe mbetet ne ferr gjith...
avatar
syri i art

Qdo gje esht natyr,ska te keqe ska te mir...

180


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Hapja e Syrit tė Tretė: Ēfarė Illuminati nuk dėshiron qė ju tė dini

Mesazh  The Punisher prej 07.10.15 17:58

syri i art shkruajti:Ma mir do te ishte pyetja,pse njeriu  esht i kufizuar nga aftesit qe lind me to?...kush dhe pse kujdeset qe njerezit te mos i njohin aftesit e veta,sepse syri i tret osht nje aftesi normale edhe pse thuhet mbinormale..kto aftesi askush smund tja deshmoj askujt..sepse secili e ka kete obligim ti rikthej ato aftesi qe lind me to,ndryshe mbetet ne  ferr gjith...
Na meso ti si ti rikthejme keto aftesi, profesor
avatar
The Punisher

62


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Hapja e Syrit tė Tretė: Ēfarė Illuminati nuk dėshiron qė ju tė dini

Mesazh  syri i art prej 07.10.15 18:17

Ri kthimi i asftesive behet permes meditimit,por jo te besh meditim per kete qellim..sepse meditimi ska qellim ..ai osht te njohesh veteveten,atehere te hapen dyrt per te gjitha ...
avatar
syri i art

Qdo gje esht natyr,ska te keqe ska te mir...

180


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Hapja e Syrit tė Tretė: Ēfarė Illuminati nuk dėshiron qė ju tė dini

Mesazh  Gabriel prej 07.10.15 20:24

Nje menyr qe ka funksionuar gjithmone tek un eshte pikerisht kjo e treguar ne postim dhe po mundohem tjua shpjegoj nga ana ime:

Mbylli te dy syte dhe magjino sikur po hap syrin e 3 ne pjesen e treguar me ngjyre te kuqe ne foto.

Mundohu qe syte e mbyllur t'mos i levizesh fare dhe ti kesh sa me te qete.

Ne kte menyre energjia pergjegjese per te mbajtur aktiv 2 syte fizik do minimizohet duke
i lene rruge te shkoje tek kanali energjitik pergjegjes per syrin e 3.

Perqendrohu tek kjo energji dhe do ndjeni nje mpirje te vogel ne zonen ku ndodhet syri i 3.
Vazhdoni te perqendroheni tek kjo pike dhe qendroni sa me te qete.

Procesi duhet te zgjase 1-3 minuta. Bejeni cdo dite rreth mbremjes.
Si fillim efektet e syrit te 3 do ju shfaqen ne enderr. Shum shpejt do mund te fitoni aftesi
parashikuese me ane te endrrave.
Me kalimin e kohes perceptimi i botes spirituale do jete me i forte.
Me pas do filloni ta shihni boten fizike me te ndricuar dhe me ngjyra me te ndezura.
Do shihni aureolen e personave, ndjesia intuites do rritet shume dhe nese vertet do
i jepni syrit te 3 energji te mjaftueshme ( gje qe esht pak e veshtire, por jo e pamundur )
do mund te ndjeni dhe shihni qenje te dimensioneve me te larta.

Eshte menyra me e thjeshte qe njoh dhe mund te arrihet nga kushdo, por kryesore
eshte te jeni sa me te qete dhe sigurisht te keni besim ne spiritualizem.

avatar
Gabriel

https://www.fiverr.com/bldesign

107


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Hapja e Syrit tė Tretė: Ēfarė Illuminati nuk dėshiron qė ju tė dini

Mesazh  Muneer prej 07.10.15 21:04

syri i art shkruajti:Ri kthimi i asftesive behet permes meditimit,por jo te besh meditim per kete qellim..sepse meditimi ska qellim ..ai osht te njohesh veteveten,atehere te hapen dyrt per te gjitha ...
Me pelqen te provoj kete metode..
avatar
Muneer

سلام موعد المغرب

187


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Ka lidhje kjo me syrin e 3

Mesazh  The Punisher prej 15.10.15 22:13

Une nuk e di cfare eshte kjo por sa here relaksohem dhe qetesohem por me syte e hapur ndjej ne mes te ballit nje kenaqesi njesoj sikur e ledhaton dicka.A ka lidhje kjo me syrin e trete ?
avatar
The Punisher

62


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Hapja e Syrit te Trete... Cfare Iluminati nuk deshiron qe ju te dini!!!!

Mesazh  Soul of Truth prej 16.10.15 15:41

The Punisher shkruajti:Une nuk e di cfare eshte kjo por sa here relaksohem dhe qetesohem por me syte e hapur ndjej ne mes te ballit nje kenaqesi njesoj sikur e ledhaton dicka.A ka lidhje kjo me syrin e trete ?
Fiks. Vetem se ketu, nuk kemi perfitimin e ndnj fuqie, por aktivizmin e paket te syrit te trete.
avatar
Soul of Truth

"Find yourself inside of you and then forces of Universe; or better "UNIVERS" will guide you!!!!"

28


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Hapja e Syrit tė Tretė: Ēfarė Illuminati nuk dėshiron qė ju tė dini

Mesazh  Gabriel prej 16.10.15 18:07

The Punisher shkruajti:Une nuk e di cfare eshte kjo por sa here relaksohem dhe qetesohem por me syte e hapur ndjej ne mes te ballit nje kenaqesi njesoj sikur e ledhaton dicka.A ka lidhje kjo me syrin e trete ?
Nuk jam i sigurt cfar ti ndjen ne ato momente, hapat e lart permendura jane te qarta...
avatar
Gabriel

https://www.fiverr.com/bldesign

107


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Hapja e Syrit tė Tretė: Ēfarė Illuminati nuk dėshiron qė ju tė dini

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi