Cila eshte metoda me e mire per rikujtimin e jeteve te shkuara?

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Cila eshte metoda me e mire per rikujtimin e jeteve te shkuara?

Mesazh  Omnipresent13 prej 19.09.15 19:05

Cila eshte metoda me e mire per rikujtimin e jeteve te shkuara?

Omnipresent13

290


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Cila eshte metoda me e mire per rikujtimin e jeteve te shkuara?

Mesazh  syri i art prej 19.09.15 19:16

Jometoda,sepse ēdo metod ka rregulla..kjo esht DIĒKA jasht rregullave..
avatar
syri i art

Qdo gje esht natyr,ska te keqe ska te mir...

306


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Cila eshte metoda me e mire per rikujtimin e jeteve te shkuara?

Mesazh  Omnipresent13 prej 19.09.15 19:20

syri i art shkruajti:Jometoda,sepse ēdo metod ka rregulla..kjo esht DIĒKA jasht rregullave..
rregulli, ligji... asgje nk ka jashte ligjit, perndryshe nk ekziston.

Omnipresent13

290


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Cila eshte metoda me e mire per rikujtimin e jeteve te shkuara.

Mesazh  Immortal Vampire prej 19.09.15 20:40

i am spirit shkruajti:
syri i art shkruajti:Jometoda,sepse ēdo metod ka rregulla..kjo esht DIĒKA jasht rregullave..
rregulli, ligji... asgje nk ka jashte ligjit, perndryshe nk ekziston.
"I AM SPIRIT" ti je gabim. "SYRI I ART" ti je i sakte.
avatar
Immortal Vampire

Subkoshienca duhet te dale ne siperfaqe!!!!

139


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Cila eshte metoda me e mire per rikujtimin e jeteve te shkuara?

Mesazh  Omnipresent13 prej 19.09.15 20:45

Immortal Vampire shkruajti:

"I AM SPIRIT" ti je gabim. "SYRI I ART" ti je i sakte.
e mbarove sezonin e vjeshtes??

Omnipresent13

290


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Cila eshte metoda me e mire per rikujtimin e jeteve te shkuara?

Mesazh  Magus prej 19.09.15 21:04

Ka dy metoda, e para me ane te hipnozes me ane te nje personi tjeter dhe e dyta nga ju vet.


Ne mungese kohe sot nuk kam mundesi te pershkruaj proceduren por besoj se shpejti do ta beje kete, te keni pak durim.


Rikujtimi i jeteve te kaluara nuk sherben asgje nese nuk keni punuar me vetveten.
avatar
Magus

Kėrkoni tė vėrtetėn nė praktikė dhe jo me spekulime.
Ēfarėdo qoftė niveli i teorive qė ju mund tė zhvilloni, ato do tė mbeten gjithmonė masturbim intelektual.357


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Cila eshte metoda me e mire per rikujtimin e jeteve te shkuara?

Mesazh  Gabriel prej 20.09.15 13:22

Kam degjuar se disa persona e arrijne me ane te hipnozes.
Me ane te hipnozes hyjne ne trans duke i lejuar akses ne jeten perpara, por nuk kam asnje informacion
per kte gje dhe nuk kam perjetuar ndonje eksperience te tille.
Gjithsesi do me pelqente ta provoja sepse edhe pse jam meditues, nuk kam arritur ta realizoj.
avatar
Gabriel

Angelic Spirit

272


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Cila eshte metoda me e mire per rikujtimin e jeteve te shkuara?

Mesazh  Omnipresent13 prej 24.09.15 11:44

une e njoh jeten time perpara kesaj qe po jetoj tani, dmth disa sekuenca te saj. por eshte me e veshtire te shohesh disa jete me tej.

Omnipresent13

290


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Cila eshte metoda me e mire per rikujtimin e jeteve te shkuara.

Mesazh  Soul of Truth prej 24.09.15 19:00

Une i perjetoj cdo dite eksperienca te tilla si: "Kujtim rreth disa vendeve, ndjesi sikur kam qene me pare diku, aktivitet te larte mendor sikur udhetoj ne kohe, shikimin pertej ketij dimensioni..." Po kush nga ju i ka perjetuar????!!!!


avatar
Soul of Truth

"Find yourself inside of you and then forces of Universe; or better "UNIVERS" will guide you!!!!"

133


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Cila eshte metoda me e mire per rikujtimin e jeteve te shkuara?

Mesazh  The Punisher prej 25.09.15 2:08

Me anen e hipnozes kam lexuar se mund te arihet kjo ,te shohesh edhe perpara lindjes nqs ke ekzistuar ne ndonje trup tjeter ,por kjo mundet te jete edhe mashtrim pasi sic dihet me hipnoze mund te detyrojne te shohesh gjera jo reale ,dhe te besh gjera pa deshiren tende .per mua derisa nuk e kam provuar vete nuk mund te pranoj qe gjithcka shkruhet neper libra e tregime te jete e vertet
avatar
The Punisher

168


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi