Ajo, ka dy vite qe ka vdekur

Shko poshtė

Ajo, ka dy vite qe ka vdekur

Mesazh  Admin prej 30.01.09 15:13

Ajo, ka dy vite qe ka vdekur

Historia hallucinante e nje djaloshi qe « qe transportonte fanzamen e nje vajze te re me scooter-in e tij » ka bere buje te popullesia e Castellamare-di-Stabia, afer Napolit (Itali).

Djaloshi qe deshi te mbetet anonim, kthehej ne Castellamare me scooter gjate nje kohe me shi, ne ane te rruges sheh nje vajze qe bente shenje qe te ndalonte, gje qe e beri ai.

Vajza, me nje bukuri te madhe i kerkon qe ta dergoi deri ne udhekryqin e ardhshem.
Djaloshi e ul mbrapa ne ulese dhe i hedh nje pallto kraheve, sepse bente ftohte ate nate.

Me te arritur ne udhekryq, vajza zbret, duke i treguar djaloshit shtepine e saj ku banon, i jep emrin dhe duke u larguar i thote qe te vi te nesermen te kerkoi pallton.

Djaloshi i pushtuar nga bukuria e saj insiston qe te marre palton e tij, duke pasur nje preteks per pare vajzen.

Te nesermen, ai troket ne dere te shtepise duke kerkuar qe te shoh vajzen : « Ana ? Por cfare kerkoni ju ketu ? Ka dy vite qe ajo ka vdekur ne nje aksident me scooter » i pergjigjen me befasi.

Djaloshi tregon aventuren e tij.

Atij i tregojne fotot e vajzes se re, ku ai e njohu shume mire.

Te nesermen, e gjene pallton jo larg nga aty, mbi varrin e vajzes se re, ne varreza..

© Explorerunivers

Admin

1141


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ajo, ka dy vite qe ka vdekur

Mesazh  i panjohuri prej 05.01.10 14:09

Sa e cuditshme kjo histori te ben konfuz per ato cka di dhe nese eshte e vertete kjo te jep proven per ekzistencen e gjurmave te nje shpirti.
avatar
i panjohuri

52


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

ajo ka 2 vite qe ka vdekur

Mesazh  ramiz prej 03.06.10 21:19

Vallai problem nje shok imi i ka lexu te gjitha gati keto shenime por ka sjellje tjera nga ato qe i ka pas ma heret, ju lutem a ka najkush naj spjegim.....edhe une i kam lexu po si kam marr shume ngat zemres amo ai ka ndryshu shume, ju lutem nje ndihme nga dikush,.....me respekt.
avatar
ramiz

2


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ajo, ka dy vite qe ka vdekur

Mesazh  Fikrro prej 03.06.10 21:27

E kam degjuar diku tjeter kete histori por si nje legjend urbane,por ka pasur disa dallime ne historin qe une kam degjuar vajza harron shallin ne veturen e djaloshit pasi qe hyn ne shtepin e vet dajli del nga vetura dhe hyn ne shtepi per tia dhene shallin por kur hyn ne shtepin e vajzes prinderit e saj i thone se vajza e tyre ka vdekur para dy viteve dhe se e e kishin varrosur me gjith shallin e saj.Djali u qudit kur ne dore kishte shallin e nje te vdekuri edhe djalit ia kishin treguar fotografin e kishte pare vajzen qe ishte hipur me te ne vetur vajza ne kete rast kishte vdekur ne nje aksident rrugor.
avatar
Fikrro

539


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ajo, ka dy vite qe ka vdekur

Mesazh  Neo prej 03.06.10 21:37

ramiz shkruajti:Vallai problem nje shok imi i ka lexu te gjitha gati keto shenime por ka sjellje tjera nga ato qe i ka pas ma heret, ju lutem a ka najkush naj spjegim.....edhe une i kam lexu po si kam marr shume ngat zemres amo ai ka ndryshu shume, ju lutem nje ndihme nga dikush,.....me respekt.

Na vjen shume keq nese shkrimet tona kane ndikuar negativisht ne sjelljet e shokut tuaj, kjo vjen ngase ai eshte tip i ndjeshem apo moshe e re.
Eshte mire qe ai te heq dore definitivisht nga leximi i faqes sone ne te kunderten mund te kete pasoja.
Sigurisht kjo sjelle e tij vjen nga nje ndryshim ne botekuptimin e tij rreth jetes dhe botes qe na rrethon.
avatar
Neo

"Njėshmėria - mund tė njihet vetėm duke u bashkuar me tė."


1414


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ajo, ka dy vite qe ka vdekur

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi