Horoskopi Indian

Shko poshtė

Horoskopi Indian

Mesazh  Gabriel prej 15.09.15 15:15

HOROSKOPI INDIAN


Nė horoskopin indian shenjat janė tė lidhura me kafshėt, karakteristikat dhe mėnyrat e jetesės sė tyre janė ideale pėr tė simbolizuar ardhmėrinė dhe personalitetin e njerėzve. Zbulojeni kafshėn sipas astrologjisė indiane dhe mė pas zbuloni ardhmėrinė tuaj.

Horoskopi indian ėshtė shumė i vjetėr dhe ėshtė shumė i lidhur me elementėt e natyrės.Sokoli (Dashi) 21.3. - 19.4.

Tiparet: dinamik

Sokolin ėshtė shumė e vėshtirė pėr ta zbutur ngase ai ėshtė simbol i lirisė dhe pavarėsisė. Njerėzit e lindur nė kėtė shenjė gjithmonė janė tė gatshėm pėr aksion dhe kanė dėshirė tė hatashme pėr tė pėrjetuar aventurat. Shumė shpesh janė iniciues, dėshirojnė t’i udhėheqin tė tjerėt, por kohė pas kohe dinė tė jenė shumė impulsivė. E kanė tė vėshtirė qė nė njė rreth ta ruajnė identitetin e tyre.

Kastori (Demi) 20.4. - 20.5.

Tiparet: sinqeriteti

Shkaku i nevojave tė tij pėr t’u siguruar, kastori simbolizon varėsinė dhe komforin. Adhuron tė jetė pronar i gjėrave tė ēmuara, kjo e qetėson. Po ashtu janė tė palodhshėm, tė qėndrueshėm dhe tė durueshėm. Janė tė njohur pėr durimin e tyre pakufi.

Dreri (Binjakėt) 21.5. - 20.6.

Tiparet: forca

Kurrė nuk janė tė qetė dhe nuk lodhen kurrė, prandaj personave qė janė tė lindur me kėtė shenjė u jepet pėrshtypja se janė shumė inteligjentė dhe shpresojnė se me veprat e tyre mund t’i ndryshojnė gjėrat. Po ashtu janė shumė zemėrgjerė dhe janė kureshtarė, janė kreativė dhe intuitivė.

Qukapiku (Gaforrja) 21.6. - 21.7.

Tiparet: ndjeshmėria

Personat e lindur nė shenjėn e qukapikut gjithmonė kėrkojnė siguri dhe mbrojtje dhe shpesh janė tė brengosur shkaku i ndjeshmėrisė sė tyre. Adhurojnė shtėpinė e tyre dhe janė shumė tė ndjeshėm. Posedojnė imagjinatė tė bujshme dhe vuajnė nga ndryshimi i rrėnjėsishėm i disponimit. Qėllimi jetėsor i tyre ėshtė tė jetojnė nė harmoni me tė tjerėt.

Salmoni (Luani) 22.7. - 21.8.

Tiparet: vetėbesimi

Forca dhe pasioni i brendshėm i salmonit njerėzve tė lindur nė kėtė shenjė u fal fuqi tė kapėrcejnė tė gjitha sfidat dhe vėshtirėsitė me krenari. Pra janė shumė krenarė, spontanė dhe tė vendosur. Janė tė guximshėm, ambiciozė dhe janė tė etshėm pėr sukses. Janė tė vendosur si udhėheqės. Nė jetė dėshirojnė tė dominojnė ngase aty janė mė tė mirėt.

Ariu (Virgjėresha) 22.8. – 21.9.

Tiparet: praktikė

Ariu i murrmė ėshtė njė krijesė e turpshme dhe e butė. Njerėzit e lindur me kėtė shenjė mė sė miri ndihen kur janė tė rrethuar me jetė tė organizuar, qė e parashohin dhe mund ta kontrollojnė si mė sė miri. Janė diskretė, kanė ndjenjė pėr detaje dhe shpesh janė tė pėrsosur. Toleranca dhe optimizmi janė ana e fortė e tyre.

Korbi (Peshorja) 22.9. - 22.10.

Tiparet: diplomacia

Njerėzit qė janė tė lindur nė kėtė shenjė posedojnė njė fuqi tė madhe, e cila u lejon atyre tė merren me gjithēka. Janė socialė, sharmantė dhe tė shoqėrueshėm dhe rrallė mbeten tė vetėm. Janė inteligjentė, tė menēur dhe mistikė.

Gjarpri (Akrepi) 23.10. - 22.11.

Tiparet: mbijetesa

Nė shumė kultura gjarpri do tė thotė respekt ngase konsiderohet mbrojtės i mistereve tė jetės. Personat e lindur nė kėtė shenjė posedojnė aftėsi tė gjykimit tė gjėrave dhe kanė njė intuitė shumė tė zhvilluar, po ashtu janė ekspertė pėr shpirtin e njeriut. Janė shumė realė dhe vėshtirė tė kontrollohen nga tė tjerėt.

Bufi (Shigjetari) 23.11. - 21.12.

Tiparet: shkathtėsia

Nė kulturat antike bufi ka simbolizuar shkathtėsinė dhe dijen. Personat e lindur nė kėtė shenjė dallohen pėr nga spontaniteti, entuziazmi dhe idealizmi. Gjithmonė janė njė hap pėrpara, shohin nė thellėsi, janė kureshtarė, tė shoqėrueshėm dhe tė besueshėm.

Pata (Bricjapi) 22.12. – 19.1.

Tiparet: kėmbėngulja

Personat e lindur nė shenjėn e patės posedojnė njė ndjenjė pėr garė dhe janė kėmbėngulės. Zakonisht kanė plane tė mėdha, por me hapa tė sigurt mbėrrijnė shumė larg. Moto e tyre ėshtė: “Uji i qetė pushton brigjet“. Janė tė kujdesshėm, tė pavarur dhe mirė pėrshtaten me situatat e krijuara. Personat qė i duan i mbrojnė nga tė tjerėt.

Vjedulla (Ujori) 20.1. - 18.2.

Tiparet: kreativiteti

Vjedullat janė kafshė tė lumtura, prandaj personat e lindur nė kėtė shenjė i karakterizon stimulimi intelektual, shpirti i lirė dhe kreativiteti. Posedojnė shkathtėsi tė theksuara verbale. Shkaku i idealeve tė larta nga tė tjerėt kėrkojnė mė tepėr se qė mund t’u ofrojnė ata. Mbi tė gjitha kėrkojnė tė vėrtetėn.

Ujku (Peshqit) 19.2. -20.3.

Tiparet: lojaliteti

Edhe pse duket qė ujku tė jetė shumė i fuqishėm, ai po ashtu ėshtė i frikėsuar dhe i kujdesshėm. Personat e lindur nė kėtė shenjė janė shumė tė prerė me tė tjerėt dhe janė shumė tė sinqertė. Qėllimi kryesor i tyre ėshtė ta gjejnė dhe ta ruajnė dashurinė.
avatar
Gabriel

https://www.fiverr.com/bldesign

107


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi