Fėmijėt e alienėve jetojnė nė mesin tonė

Shko poshtė

Fėmijėt e alienėve jetojnė nė mesin tonė

Mesazh  gjilanasi prej 07.09.15 16:42Sipas profesorit tė pensionuar nga Universiteti “Temple”, alienėt kanė rrėmbyer gra dhe i kanė detyruar ato qė tė rrisin fėmijėt hibridė tė njerėzve dhe alienėve.

David M. Jacobs, i cili pranon se e tėrė kjo qė thotė tingėllon ēuditshėm, ka qenė profesor i historisė amerikane pėr 36 vjet. Ai thotė se kėto bindje tė tij vetėm sa ia kanė vėshtirėsuar jetėn.

“E kam ditur se kjo do ta turpėronte universitetin. Kurrė nuk kam marrė lėvdata pėr bindjet e mia”, ka deklaruar Jacobs. “Por, nuk ndodh shpesh qė tė gjendesh midis njė fenomeni, i cili ta mundėson qė tė kontribuosh pėr diēka qė mund tė ketė rėndėsi tepėr tė madhe pėr njerėzimin”.


Jacobs thotė se ka mbledhur tė dhėna qė kanė tė bėjnė me 150 raste tė rrėmbimeve, tė cilat janė tepėr tė ngjashme me ato tė pėrshkruara nga mė shumė se 1 milion amerikanė qė pohojnė se janė rrėmbyer nga alienėt: krijesat me forma tė insekteve, tė interesuara qė tė bėjnė fėmijė me gratė e njerėzve.

Ai thotė se kėto krijesa mund tė bėjnė skane tė ndryshme, pėr tė parė se cilat qeliza vezė dhe spermatozoide t’i pėrdorin pėr kryqėzim me racėn e tyre.
avatar
gjilanasi

383


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi