Kėrkimi i pėrhershėm pėr tė vėrtetėn

Shko poshtė

Kėrkimi i pėrhershėm pėr tė vėrtetėn

Mesazh  Zattoo prej 25.08.15 15:58Nė jetėn tėnde ke pėrjetuar ēdo aspekt tė sė vėrtetės nė kėrkimin tėnd pėr tė vėrtetėn qė tė ēliron nga besimi yt nė pafuqinė tėnde. Nuk ka gėnjeshtra, ka aspekte tė ndryshme tė sė vėrtetės. Disa mund tė gjejnė rezonancė tek ti, ndėrsa tė tjera jo. Sidoqoftė ēdo aspekt i sė vėrtetės ka rezonancė me atė i cili beson qė ėshtė i vėrtetė.

Secilit person i tregohet se si e vėrteta e tij krijon realitetin e tij, kėshtu qė ai ėshtė nė gjendje pėr tė transformuar tė vėrtetėn e tij kufizuese materiale nė tė vėrtetėn spirituale tė lidhjes, natyrės hyjnore dhe fuqisė sė tij. Dhe ēdo e vėrtetė e re qė mėson shpaloset nė njė nivel tjetėr tė sė vėrtetės. Nuk ka mbarim tė sė vėrtetė qė mund tė pėrjetosh, udhėtimi pėr tė vėrtetėn ėshtė i pakufi dhe i pėrhershėm, ēdo pėrvojė e re shkakton vibracione dhe shprehje tė sė vėrtetės qė janė mė tė larta.

Si ta dish se kur e ke gjetur tė vėrtetėn tėnde? Kur jeta jote ėshtė nė rezonancė me gėzim dhe dashuri tė pakushtėzuar, kur jeton nė njė realitet tė bollshėm qė ėshtė njė pasqyrė pėr ėndrrat e tua. Kėrkimi yt i pėrhershėm pėr tė vėrtetėn ka pėrfshirė shumė jetė dhe shumė pėrvoja tė ndryshme, secila prej tė cilave zbulon njė nivel tjetėr tė sė vėrtetės qė po kėrkon. Tė gjitha prej kėtyre janė tė vėrteta pėr ty, dhe po tė presin nivele mė tė larta tė sė vėrtetės, qė tė lidhesh me to.

Njerėzit nė jetėn tėnde qė nė mendimin tėnd gėnjejnė, thjesht ndajnė me ty tė vėrtetėn e tyre. Po qe se ajo nuk ka rezonancė me tėnden, kjo nuk e bėn tė pavėrtetė, sepse ėshtė e vėrteta e tyre. Sidoqoftė ata ndajnė me ty njė tė vėrtetė qė dikur ti e kishe tė pėrbashkėt me ta, qoftė nė kėtė jetė apo nė njė jetė tė mėparshme. Nuk ėshtė roli yt tė pėrpiqesh tė ndėrrosh tė vėrtetėn e tyre, por tė vendosėsh nėse do tė lidhesh me ta nė nivelin e tyre tė sė vėrtetės. Aty ku dikur i ke pasqyruar, paaftėsia jote pėr ta pranuar tė vėrtetėn e tyre tregon qė nuk e bėn mė.

Kėrkimi yt i pėrhershėm pėr tė vėrtetėn tė ka sjellė nėpėr shumė pėrvoja, dhe e vėrteta mė e madhe nga tė gjitha, ajo tė cilėn e ke kėrkuar, ėshtė ajo qė tė zbulon qė qenke njė fėmijė i Zotit, njė shkėndijė e Dritės nga Burimi, qė pėrjeton tė gjitha aspektet e sė vėrtetės derisa tė kthehesh nė tė Vėrtetėn reale tė qenies sate.

Ēdo aspekt i sė vėrtetės ėshtė njė hap nė udhėtimin tėnd, njė pėrvojė ndarjeje dhe rilidhjeje dhe njė pjesė e udhėtimin tėnd pėr nė shtėpi. Nuk ka gjykim pėr asnjė aspekt tė sė vėrtetės, ti e jeton tė vėrtetėn qė e njeh dhe beson derisa tė jesh gati pėr tė pranuar njė tjetėr. Kur tė kuptosh qė e gjitha ėshtė e vėrtetė dhe ēdo e vėrtetė ēon drejt Burimit, atėherė do ta gjesh tė vėrtetėn me tė cilėn mund tė lidhesh dhe tė krijosh njė jetė gėzimi dhe paqeje.

Kryeengjėll Uriel i kanalizuar nga Jennifer Hoffman

www.urielheals.com
avatar
Zattoo

626


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi