Kontakti qe ka patur Billy Meier me alienet

Shko poshtė

Kontakti qe ka patur Billy Meier me alienet

Mesazh  Berti69 prej 21.08.15 15:59

Kontakti i pare qe ka patur Billy Meier me alienet ka qene ne janarin e larget te vitit 1973.Nje fshatar medioker, me nje nivel intelektual nen normalen me nje arsim te mjaftueshem sa per te lexuar me gabime dhe per tu shprehur me nje gjermanishte ne zhargon, papritur e kujtuar mbas kontaktit te pare me alienet demonstron nje zhvillim mendor te papare. Njohuri te gjera ne fushen e shkencave te ndryshme, 7 gjuhe te huaja, njohuri mbi astronimine dhe sistemet diellore ende te pazbuluara nga shkenca ne ate kohe etj.

Kjo ka qene nje nga gjerat qe ka mrekulluar studiuesit ne rastin e tij ndersa deshmite qe ka dhene gjithmone jane pare me skepticizem por sidoqofte jane marre ne konsiderate. Sipas Meier alienet qe vizitojne ate jane ndryshe nga ata te pershkruar nga te tjeret. Jane shume te gjate mesatarisht nga 2.5 deri ne 3 metra. Jane identik me njerezit e tokes si paraqitje, bjond dhe me sy bojqielli. Jane shume paqesore dhe te dashur dhe demostrojne nje dashuri dhe miresi pothuajse divine ndaj rraces njerezore ne toke.

Ata vijne nga konstelacioni i Centaurit dhe arsyeja e pranise se tyre ne toke eshte per te na mbrojtur dhe paralajmeruar nga rreziqet qe na vijne nga rraca tjeter e alienve, dmth nga grite ose alienet e pershkruar me siper si dhe nga nje rrace tjeter alienesh qe quhen amfibiane per te cilet ka deshmi te shumta dhe qe paraqiten me nje trup njerezor por me nje koke si te amfibeve, trup te mbuluar me luspa dhe shume agresive dhe ostile. Paralajmerimin kryesor qe bejne ata i perket rraces se grive te cilet kane qellime jo te mira ndaj njerezve te tokes.Sipas kesaj historie e cila eshte nje histori e cila mund te verifikohet edhe ne forumin e paranormales , Alienet kane fuqi te mbinatyreshme per te bere mrekulli .

Mrekulli te cilat sipas disave na paraqiten si shkencore por qe ne fakt jane mrekulli te rreme dhe megjithate jane shume te besueshme nga ana e ateisteve dhe nga ana e te ashtuquajtur ''shkencetar''.

A nuk e tregon kjo faktin se Ateizmi eshte nje lloj feje qe perpiqet te percaktoje ose te vendose me dhune ne menyre graduale se si erdhi ne egzistence jeta?

Flitet per nje gjerman i cili fliste nje gjermanishte te rendomte dhe e mesoi kete gjuhe madje 7 gjuhe brenda nje kohe fare te shkurter gje qe per nje njeri normal duhet te pakten rreth 21 vjet ( 3 vjet per cdo gjuhe) dhe kjo per te mesuar te pakten vetem gjerat kryesore.

A nuk behet fjale ketu per nje mrekulli alienesh?
A nuk tregon kjo se ateistet qe besojne keto mrekulli jane me fetare se sa Kristianet dhe myslimanet qe besojne po ashtu ne mrekulli por jo te kesaj natyre?

Le te jemi pak me te zgjuar dhe te kuptojme vertet se c'fare eshte Atezimi realisht.

SHume do te mendojne se ateizmi eshte pa Zot por ne fakt Ateizmi eshte nje fe moderne e cila ka zotat e vet modern.

Ndoshta jo te gjithe ateistet besojne ne keto zota modern (alienet ) por ama shumica e tyre e besojne pa piken e dyshimit .

Madje shume prej ateisteve shpresojne se nje dite te rrembehen nga alienet ne menyre qe te perfitojne te mira por kane frike nga alienet e keqij se i bejne keq dhe shpresojne ne mbrotjen e alieneve te mire me sy bojqielli.

Do te shikojme te tjera gjera per besimin fetar te Ateizmit.
Por jo tani me vone.
avatar
Berti69

"Si ėshtė lartė, ashtu ėshtė edhe poshtė, e si ėshtė poshtė, ashtu ėshtė edhe lart"


434


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi