Kuptimi i Jetes

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Kuptimi i Jetes

Mesazh  mynameisreal prej 13.08.15 13:30

Kuptimi i jetes pikpamjen nga islami video 7 min qe ja vlen te shikohet
Moderatoret ju them mos e fshini temen siq keni bere heren e kaluar nese eshte forum i hapur athehere pse e fshini.

me titra shqip
avatar
mynameisreal

ISLAM IS PEACE,LOVE ISLAM,READ ABOUT ISLAM,BUT BE SURE TO THINK ENOUGH TO UNDERSTAND THE TRUTH
REPENT ALLAH FORGIVES ALL SINS


30


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Kuptimi i Jetes

Mesazh  elektronika prej 14.08.15 2:16

Boll na merzite me keto perralla. Ato pjese qe ju i quani shkencore ne kuran njiheshin me perpara se te shkruhej Bibla. Jane mare te gjitha arritjet shkencore te kohes. Shumica jane marre nga Aristoteli, (me te gjitha gabimet e kohes), meso pak histori pastaj eja e na mbush mendjen me keto mbrockulla. Dhe nje gje tjeter kurani juaj eshte i mbushur vetem me mashtrime. . Nese do qe ta besosh islamin besoje nuk te ndalon njeri, por mos na bej propagande fetare.   Ja ku ke nje prove, nga mijera te tjera, se si i mashtroni mjerezit e thjeshte qe nuk kane njohuri shkencore. Taktika eshte e thjeshte fol shpejt dhe permend emra "shkencetaresh". qe te tjeret te thone : Ja ku jane faktet dhe sa i zgjuar eshte.                                                      
avatar
elektronika

Pervoja me e bukur qe na eshte dhene per te jetuar eshte vete misteri i jetes.....
Kur linde, po qaje, dhe gjithe te tjeret rreth teje po qeshnin.....
Jetoje jeten, ne menyre te tille, qe kur te vije momenti i fundit,
ti te jesh duke qeshur dhe gjithe te tjeret rreth teje te jene duke qare..........141


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Kuptimi i Jetes

Mesazh  mynameisreal prej 14.08.15 2:46

phaaa qeshte puna me kta njerz ne kete forum,nuk te lejone as te dalesh nga ky forum,vetem shpej e shpej tash gjejn DIĒKA ne youtube vetem sa per te kundershtuar
elektronika shiko ku e kam cekur me pikpamje islame nese te pengon apo nuk ke deshire ta njohesh Islamin,thjesht fiuuu log out nga forumi edhe kurgjo kerkuj.
une jam pro mirkuptimit
avatar
mynameisreal

ISLAM IS PEACE,LOVE ISLAM,READ ABOUT ISLAM,BUT BE SURE TO THINK ENOUGH TO UNDERSTAND THE TRUTH
REPENT ALLAH FORGIVES ALL SINS


30


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Kuptimi i Jetes

Mesazh  elektronika prej 15.08.15 3:07

mynameisreal shkruajti:phaaa qeshte puna me kta njerz ne kete forum,nuk te lejone as te dalesh nga ky forum,vetem shpej e shpej tash gjejn DIĒKA ne youtube vetem sa per te kundershtuar
elektronika shiko ku e kam cekur me pikpamje islame nese te pengon apo nuk ke deshire ta njohesh Islamin,thjesht fiuuu log out nga forumi edhe kurgjo kerkuj.
une jam pro mirkuptimit

Ore cfare te duket vetja ty qe me jep urdhera mua per tu larguar nga forumi? Nese ke sy ne balle lexoje ne hyrje te forumit se cfare thote "Eshte i ndaluar per FETARET" .Dhe ti je nje nga ata , keshtu qe i bie te largohesh ti , sepse kjo faqe nuk eshte per propagande fetare. Ju fetaret nuk keni argumenta te tjera pervec se citimit te ajeteve, pikerisht te atyre qe ne veme ne dyshim sjane te verteta. Pra ti nuk ka anje argument te me bindesh. Ndersa une kam me mijera, por ato nuk hyjne dot ne mendjen tende pasi ti e ke te mbushur dhe te mbyllur. Me te vertete jeni per te qare hallin. Por ky eshte problemi jot, mua sme hyn gje ne xhep se cben ti me jeten tende. Fakti qe islami eshte perqafuar nga e gjithe shtresa injorante e globit me verteton edhe njehere ate qe kam cituar tek shkrimi me lart.
avatar
elektronika

Pervoja me e bukur qe na eshte dhene per te jetuar eshte vete misteri i jetes.....
Kur linde, po qaje, dhe gjithe te tjeret rreth teje po qeshnin.....
Jetoje jeten, ne menyre te tille, qe kur te vije momenti i fundit,
ti te jesh duke qeshur dhe gjithe te tjeret rreth teje te jene duke qare..........141


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Kuptimi i Jetes

Mesazh  mynameisreal prej 15.08.15 15:55

elekronika e thashe ne at kuptimin nese nuk ki me ĒKA tjer me u marr ,por vetem me mua athere me mire bej log ut forumit
me qudite ti,e sheh kategoria e trete ateista edhe pra edhe per keta ndalohet ky forum
avatar
mynameisreal

ISLAM IS PEACE,LOVE ISLAM,READ ABOUT ISLAM,BUT BE SURE TO THINK ENOUGH TO UNDERSTAND THE TRUTH
REPENT ALLAH FORGIVES ALL SINS


30


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi