ILLUMINATI! ĒFARĖ dim ne ?

Shko poshtė

ILLUMINATI! ĒFARĖ dim ne ?

Mesazh  niku magic man prej 22.07.15 16:24

ĒFARĖ dim ne per Illuminati pak a shum asgje.

- ILLUMINATI ka nisur veprimin e saj qe ne kohet e hershme shum her kemi degjuar te thom qe ne krye te Illuminati esht Satanai (Djalli) kjo esht e pa vertet ne krye te Illuminati esht shoqerija e te ndriturve qe jan te vetmit qe i din ritualet satanike per tu ber pjes e illuminati
Siq thash vet antaret e iLLUMINATI nuk besojn tek egzistenca e djallit edhe pse ne nje menyr apo ne nje tjeter ata behen Marjonet (kukull) e tij
Qellimi i Illuminati esht qe te krijoj nje rend te ri botror, por ĒFARĖ esht ky rend i ri botror (New WORLD ORDER ose NWO) Illuminati beson se njeriu e ka prej ardhjen prej Majmunit vetem se ka evoluar me shpejt se kafsht e tjer pra sipas tyre ne jemi kafsh te evoluara, prandaj qellimi i NWO esht qe te vendoset ligji i xhungles ku me i forti mbieton te dobetit humbin , dhunimi esht i lejueshem ashtu siq bejn kafshet

-Me Falni nese kam qen i pa qart ose kam ndonje mangesi
avatar
niku magic man

11


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: ILLUMINATI! ĒFARĖ dim ne ?

Mesazh  55 prej 23.07.15 12:48

Ka disa qe shkruajne me dy a tre profila ketu dhe shkruajn dhe fshijn kur te duan ketu...(Kundra rregullores|

"This secret meaning and natural consequence of His teaching He (Jesus) hid completely, for Jesus had a secret doctrine (Gnosticism), as we see in more than one place of the Scriptures, and no one finally has so surely and easily directed men on to the path of freedom as our great master Jesus of Nazareth. I have contrived an explanation which has every advantage; is inviting to Christians of every communion; gradually frees them from all religious prejudices; cultivates the social virtues; and animates them by a great, a feasible, and a speedy prospect of universal happiness, in a state of liberty and moral equality, freed from the obstacles which subordination, rank and riches continually throw in our way. My explanation is accurate and complete; my means are effectual and irresistible. Our secret association works in a way that nothing can withstand, and man shall soon be free and happy [after the turmoil/rebuilding phase]. Moreover, the human race will then become one family, and the world will be the dwelling of Rational Men."
Adam Weishaupt


Deri aty me ritualet Satanike hiqe kete pjes se eshte diversante
Illuminati sbeson se ne e kemi origjinen nga majmuni, kjo pjes ka kohe qe eshte hequr nga fjalori shkencor tani pranohet nje fjal me e thjesht dizanjimi, vetem ne shkollat me ndikim komunist pranohet ende kjo teoria e majmunit
.Si e shpjegon ti se teoria e rendit te ri boteror shpjegohet edhe nga Bahajt, Osho, Deshmitaret e Jehovajit apo ku ta di un, edhe teko ato te New Age?

Ligji i xhungles mbase shpjegohet ne ato adversialiste, une skam degjuar ndonjeher edhe i perndritur edhe animalisteavatar
55Asgje nuk eshte e parashikueshme, gjithcka eshte surpriz. Gjithcka eshte e parashikueshme, asgje nuk eshte surpriz


265


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: ILLUMINATI! ĒFARĖ dim ne ?

Mesazh  Jetmira prej 21.08.15 14:48

ne shqiperi Illuminati nuk esht degjuar shpesh,madje kur flet per te te marrin per budallacke "je ne vete moj, cflet ti"???ka dhe nga ata qe qeshin,illuminati esht nje shoqeri sekrete me qellime satanike te cilet nuk besojn ne zot dhe e perber nga njerzit me tpasur ne bote dhe tfuqishem ne mbar boten me te vetmin qellim qe te krijojn nje qeveri tvetvme nbote
Ae egziston illuminati???
po, illuminati esht nje shoqeri sekrete e cila nuk esht krijuar me qellime te mira,nese shikojm historin e illuminatit do tshohim se illuminati si si shoqeri sekrete esht krijuar koh me pare illuminati, krijuar pas viteve 80
Freemasonet dhe illuminati
shumica i ngatrrojn masonet me illuminatin,nfakt kto dy emra kan disa gjera te njejta
1_jan shoqeri sekrete
2_jan kulte te cilat kan ndikim ntgjith boten
mirpo ka edhe disa dallime shum te medha kur bie fjala per kto dy emra tmistershem te historis se njerezimit
Freemasonet sipas historis jan njerez te cilet nuk duan ti bejn keq askujt mirpo si grup i krijuar i fuqis puntore ne at kohe ne Skoci donin qe mos tket dallime midis klasave.Ndersa nese e shikojm nga ana e erret ateher me siguri do tna shfaqet illuminati
avatar
Jetmira

487


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: ILLUMINATI! ĒFARĖ dim ne ?

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi