Besoj qe zoti ekziston por nuk besoj te ai.

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Besoj qe zoti ekziston por nuk besoj te ai.

Mesazh  HumanPower prej 15.07.15 5:48

besoj ne ekzistencen e nje krijuesi por nuk besoj te ai . besoj qe u krijuan per nje arsye apo qellim te caktuar .
avatar
HumanPower

and so man created god in his image

6


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Besoj qe zoti ekziston por nuk besoj te ai.

Mesazh  Gabriel prej 15.07.15 18:30

Dhe cfar do nga ne ti tani?
avatar
Gabriel

Angelic Spirit

272


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Besoj qe zoti ekziston por nuk besoj te ai.

Mesazh  Muneer prej 15.07.15 23:22

Bohan shkruajti:Dhe cfar do nga ne ti tani?
Hahahhh
avatar
Muneer

سلام موعد المغرب

590


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Besoj qe Zoti ekziston, por nuk besoj tek ai.

Mesazh  Soul of Truth prej 20.07.15 13:53

HumanPower shkruajti:besoj ne ekzistencen e nje krijuesi por nuk besoj te ai . besoj qe u krijuan per nje arsye apo qellim te caktuar .
Ky eshte budallalleku me i madh qe kam degjuar. Kur beson te nje krijues si mund te thuash: "Nuk besoj tek ai"????!!!! Kjo eshte nje teme pa lidhje. Sigurisht qe Zoti ekziston dhe Jesusi eshte mjeshtri qe e verteton kete, por ju zoteri me duket se keni probleme vetebesimi... [ose moskuptimi]...
avatar
Soul of Truth

"Find yourself inside of you and then forces of Universe; or better "UNIVERS" will guide you!!!!"

133


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Besoj qe zoti ekziston por nuk besoj te ai.

Mesazh  Asgardian prej 21.07.15 23:40

Shiko ti cun..qe poston tema per tu bere i fameshem....
Nuk e ke idenė me te vogel qe ske ditur se ēfarė shkruan ne rreshtat e tu...nje kontradiksion amatoresk qe ti i bie se je antaresuar dit me par ne ket forum..!
mos na shit pordha neve..besoj e sbesoj e bam, bum ..por posto DIĒKA intelektuale..ose hesht fare..shnet
avatar
Asgardian

Nėse unė besoj nė Zot dhe Zoti nuk ekziston..nuk humbi gjė
.
Por nėse unė nuk besoj nė Zot dhe Zoti ekziston unė humbas shumė.!

102


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Besoj qe zoti ekziston por nuk besoj te ai.

Mesazh  mynameisreal prej 30.07.15 23:09

HumanPower shkruajti:besoj ne ekzistencen e nje krijuesi por nuk besoj te ai . besoj qe u krijuan per nje arsye apo qellim te caktuar .
TI ENDE NUK KE BESUAR
TE BESOSH NE EKZISTECEN E DIQKAJE DUHET TE BESOSH ASHTU SIQ ESHTE,MOS ZENJA BESE TE DIKUSH DMTH QE TI MENDON SE AI PERSON NUK TA DO TE MIREN,MUND TE THEMI AQ LEHTE PER NDONJE NGA KRIJESAT POR NUK MUND TE THEMI PER KRIJUESIN E KRIJESAVE.
SI MUND TE THEMI PER KRIJUESIN I CILI NA KA DHENE JETE,TE THEMI QE AI NUK NA DO TE MIREN OSE NUK NA MESHIRON.
NESE TI NUK BESON TEK MIRESIA E ZOTIT ,ATHEHERE JE TI AI QE DESHIRON TE LARGOHESH NGA MIRESIA E TIJ.SEPSE VETEM BESIMTARET E KANE MIRESINE E ZOTIT.

avatar
mynameisreal

ISLAM IS PEACE,LOVE ISLAM,READ ABOUT ISLAM,BUT BE SURE TO THINK ENOUGH TO UNDERSTAND THE TRUTH
REPENT ALLAH FORGIVES ALL SINS


30


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Besoj qe zoti ekziston por nuk besoj te ai.

Mesazh  HumanPower prej 02.08.15 23:44

Une personalisht respektoj te gjitha religjionet qe ekzistoje sic do te kisha respektuar Zeusin e grekeve te lashte apo perendite e egjiptianeve ,sepse i shikoj si nje kulture e nje periudhe te civilizimit ,asgje me shume. Besimi ne dicka hyjnore dhe supreme qe na mbron dhe na gjykon e shoqeron njeriun qe nga ekzistenca e tij e hershme ,cka eshte nje fakt logjik qe ne nuk jemi nje qenie supreme por u KRIJUAM per tu nenshtruar e per tu bindur ndoshta dhe per ndonje qellim tjeter dhe jo domosdoshmerisht nga dicka hyjnore .Ajo cka na ben me te ndryshem e te vecant nga kafshet e tjera te planetit nuk eshte dashuria apo inteligjenca por FRIKA .Jam dakort me shprehjen qe Nėse Perėndia nuk do tė ekzistonte, do tė ishte e nevojshme ta shpiknim sepse kafsha me e rrezikshme ne kte planet nese nuk do ta kishte konceptin e frikes mund te shkonte ne vetshkaterrim .
avatar
HumanPower

and so man created god in his image

6


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Besoj qe zoti ekziston por nuk besoj te ai.

Mesazh  Omnipresent13 prej 03.08.15 21:44

HumanPower shkruajti:Une personalisht respektoj te gjitha religjionet qe ekzistoje sic do te kisha respektuar Zeusin e grekeve te lashte apo perendite e egjiptianeve ,sepse i shikoj si nje kulture e nje periudhe te civilizimit ,asgje me shume. Besimi ne dicka hyjnore dhe supreme qe na mbron dhe na gjykon e shoqeron njeriun qe nga ekzistenca e tij e hershme ,cka eshte nje fakt logjik qe ne nuk jemi nje qenie supreme por u KRIJUAM per tu nenshtruar e per tu bindur ndoshta dhe per ndonje qellim tjeter dhe jo domosdoshmerisht nga dicka hyjnore .Ajo cka na ben me te ndryshem e te vecant nga kafshet e tjera te planetit nuk eshte dashuria apo inteligjenca por FRIKA .Jam dakort me shprehjen qe Nėse Perėndia nuk do tė ekzistonte, do tė ishte e nevojshme ta shpiknim sepse kafsha me e rrezikshme ne kte planet nese nuk do ta kishte konceptin e frikes mund te shkonte ne vetshkaterrim .
A mundet ta kuptoje nje insekt jeten e njeriut? JO
avatar
Omnipresent13

271


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Besoj qe zoti ekziston por nuk besoj te ai.

Mesazh  Jetmira prej 04.08.15 18:39

artisti shkruajti:Shiko ti cun..qe poston tema per tu bere i fameshem....
Nuk e ke idenė me te vogel qe ske ditur se ēfarė shkruan ne rreshtat e tu...nje kontradiksion amatoresk qe ti i bie se je antaresuar dit me par ne ket forum..!
mos na shit pordha neve..besoj e sbesoj e bam, bum ..por posto DIĒKA intelektuale..ose hesht fare..shnet
hERA PAR QE DEGJOJ QE DIKUSH POSTON NFORUME ME U BO I FAMSHEM:D
HERA PAR QE SHOF QE NJE ANTAR I THJESHT JU BERTET ANTARVE TE TJER KUR NE FAKT ESHT NJESOJ SI TE TJERET
GJITHSECILI POSTON ATE CKA NEVOJITET
PERGJERSA TJETRI NUK OFENDON ASGJE
AS UN AS TI SKEMI PSE TBOJM REPLIKA
avatar
Jetmira

898


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi