Cfare te zgjedh?

Shko poshtė

Cfare te zgjedh?

Mesazh  55 prej 02.07.15 9:45

Cfare te zgjedh?

Ndodhem para dy zgjedhjeve, sipas Morfeusit (Perendisa se Gjumit

“Ky eshte shansi jot I fundit. Pas kesaj nuk ka me kthim pas. Ti zgjedh pilulen blu—historia perfundon, ti zgjohesh ne shtratin tend dhe beson cfaredo qe ti do te besosh. Ti zgjedh pilulen e kuqe—ti qendron ne Boten e Cudirave dhe une do te tregoj se sa e thell eshte foleja e lepurit.”

Duhet ta pranoj se Religjioni eshte vendi I mendjeve te dobeta, por as edhe okultizmi me pragmatizmin e tij dhe me gjithe mentalizmat qe ofron. Okultizmi ofron shume rreziqe, dhe perpiqe te shmagi sentimentalizmat duke u perpjekur te na kthej ne robot, prandaj shume veta po largohen nga kjo rrug.Misticimi nuk eshte me mire se te tjerat se bashku me panteizmin e tij.

E pranoj se Zoti do te mbetet gjithmone I fshehur( Spo them se nuk ekziston* por spelqen te manipulohet nga te tjeret, nese do te ekzistonte.

E ndjej nje thirrje qe me thot brenda me je “Te lutem mos u largo prej meje”.Dhe fryma e erret e okultizmit qe me thot “ Ti do te do te kthehesh prap tek une prandaj mos u largo prej meje”

Cfare te zgjedh, ju lutem me ndihmoni do e vleresoja shume opinionin tuaj.
avatar
55Asgje nuk eshte e parashikueshme, gjithcka eshte surpriz. Gjithcka eshte e parashikueshme, asgje nuk eshte surpriz


265


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Cfare te zgjedh?

Mesazh  gjilanasi prej 02.07.15 16:06

Ndegjoje ate qe te thote zemra dhe jo mendja.
avatar
gjilanasi

383


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Cfare te zgjedh?

Mesazh  DaniEL prej 02.07.15 22:47

excommunicated shkruajti:Cfare te zgjedh?

Ndodhem para dy zgjedhjeve, sipas Morfeusit (Perendisa se Gjumit

“Ky eshte shansi jot I fundit. Pas kesaj nuk ka me kthim pas. Ti zgjedh pilulen blu—historia perfundon, ti zgjohesh ne shtratin tend dhe beson cfaredo qe ti do te besosh. Ti zgjedh pilulen e kuqe—ti qendron ne Boten e Cudirave dhe une do te tregoj se sa e thell eshte foleja e lepurit.”

Duhet ta pranoj se Religjioni eshte vendi I mendjeve te dobeta, por as edhe okultizmi me pragmatizmin e tij dhe me gjithe mentalizmat qe ofron. Okultizmi ofron shume rreziqe, dhe perpiqe te shmagi sentimentalizmat duke u perpjekur te na kthej ne robot, prandaj shume veta po largohen nga kjo rrug.Misticimi nuk eshte me mire se te tjerat se bashku me panteizmin e tij.

E pranoj se Zoti do te mbetet gjithmone I fshehur( Spo them se nuk ekziston* por spelqen te manipulohet nga te tjeret, nese do te ekzistonte.

E ndjej nje thirrje qe me thot brenda me je “Te lutem mos u largo prej meje”.Dhe fryma e erret  e okultizmit qe me thot “ Ti do te do te kthehesh prap tek une prandaj mos u largo prej meje”

Cfare te zgjedh, ju lutem me ndihmoni  do e vleresoja shume opinionin tuaj.

Une te keshilloj te zgjedhesh Zoti dhe te kerkosh ate sepse eshte rruga me e sigurt per jeten tende sepse eshte burimi i jetes sidomos te keshilloj Jezu Krishtin duhet te kembengulesh ta kerkosh dhe Ai do te te shfaqet ska rendesi se kur dhe si do te te shfaqet por nese e kerkon me sinqeritet do te te shfaqet. Kujdes nuk po te keshilloj te ndjekesh Religjonin ose Fene por vetem Zotin Ai do te cliroj nga okultizmi dhe do ti jap kuptim jetes tende. ndoshta Zoti ne menyre indirekte po te theret qe ta kerkosh dhe te afrohesh tek Ai ndaj dhe fryma e okultizmit eshte e shqetesuar dhe po te lutet te mos largohesh sepse po i iken nje viktime nga duart okultizmi eshte nje strehe e demoneve largohu qe aty dhe afroju Zotit par se te jete shume vone.
avatar
DaniEL

Yahushua HaMashiach ėshtė : `` Udha, e Vėrteta dhe Jeta; do ta njihni tė Vėrtetėn dhe e Vėrteta do t`ju bėjė tė Lirė``. Gjoni 14:6 dhe 8:32

49


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Cfare te zgjedh?

Mesazh  55 prej 11.07.15 9:59

E di qe sjam shume i vleresuar shume ne komunitetin e {explorerunivers* dhe prandaj e shikoj se pse sme keni kthyer pergjigje sbesoj shume tek keto ndiq zemren ose mendjen- e shikoj njeriun si nje unitet. E dyta per ty Daniel-une jam nje i krishter dhe keshtu kam per te mbetur gjithe jeten por nje i krishter heretik. Dhe se kam pranuar asnjeher ne jeten time ate qe thua ti vetem me pelqen filozofia e tij ne bibel.., me pelqen te bej gjera te cmendura dhe vetem nje i cmendur* ekstremist) mund te me kuptoj mua- Por dua te di se cilat jane fuqit e Jezusit dhe a mund te komunikoj me te se kjo ka shume rendesi per mua.. Dhe me thuaj nje menyr vetem te mos jete nepermjet lutjes por te kete nje element magjik ne te..Une demonet e shikoj si shpirtra si gjithe te tjeret dhe nese ky Jezusi eshte Mbret dhe ka nen komand shpirtra te tjer, me thuaj se cilet jane apo duhet qe une gjithjeten time te pranoj vetem ate si zot
avatar
55Asgje nuk eshte e parashikueshme, gjithcka eshte surpriz. Gjithcka eshte e parashikueshme, asgje nuk eshte surpriz


265


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Cfare te zgjedh?

Mesazh  Hagel prej 12.07.15 2:32

Dy rruge ke: ne sherbim te Drites ose ne sherbim te erresisres, rruge te mesme nuk ka.
Vetem ti e di pergjigjen dhe askush tjeter.
avatar
Hagel

86


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Cfare te zgjedh?

Mesazh  55 prej 13.07.15 12:44

Hagel shkruajti:
Dy rruge ke: ne sherbim te Drites ose ne sherbim te erresisres, rruge te mesme nuk ka.
Vetem ti e di pergjigjen dhe askush tjeter.

Sje i qarte me kete qe thua..Kam pare shume rruge nga keto qe tha ti..ke ne vecanti..Une perqafoi me shume rrugen Gnostike qe pretendohet se eshte e rruges se drites dhe e krishtere. Kur me pas qe e gjitha ishte nje genjeshter e perzier me mesime Teozofike, Rosikruciane, Naziste, Masone dhe mantra qe perdoren ne adhurimin e perendive te erreta (ekstremiste). Kam pare edhe shume mistik qe gjoja adhurojne driten por ne filozofine e tyra ka disa parime antike te cila jane te erreta. Une dua nje fe nje besim qe te jete teorikish dhe praktikisht i fuqishem qe te mos kete kontradikta.
avatar
55Asgje nuk eshte e parashikueshme, gjithcka eshte surpriz. Gjithcka eshte e parashikueshme, asgje nuk eshte surpriz


265


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Cfare te zgjedh?

Mesazh  Pansophia prej 13.07.15 14:42

Nese deri tani ke qene ne rrugen A, zgjidh rrugen -A. Nese ajo do te te plq, atehere kjo eshte rruga jote. Nese as kjo nk te kenaq, atehere ose vazhdo A, ose bej nje terapi me vetveten duke e vendosur ate ne 0 dhe rifillo numerimin

ahh, edhe dicka,, ti nk do nje fe, ti do nje shembelltyre te ndjekesh qe te permbushe ate qe ti ke ne mendje, dhe askush smund ta beje kete perpos vetvetes. Ndaj merru me veten, duaje ate dhe njihe.

Pansophia

161


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Cfare te zgjedh?

Mesazh  55 prej 14.07.15 12:32

Ma'at shkruajti:
Nese deri tani ke qene ne rrugen A, zgjidh rrugen -A. Nese ajo do te te plq, atehere kjo eshte rruga jote. Nese as kjo nk te kenaq, atehere ose vazhdo A, ose bej nje terapi me vetveten duke e vendosur ate ne 0 dhe rifillo numerimin

ahh, edhe dicka,, ti nk do nje fe, ti do nje shembelltyre te ndjekesh qe te permbushe ate qe ti ke ne mendje, dhe askush smund ta beje kete perpos vetvetes. Ndaj merru me veten, duaje ate dhe njihe.

Me dobet se kaq s'kishe ku te veje...Ka tre mije fe njera duhet te jete e vertete( mos po thua te shpik nje vete apo te mos besoj ne asnje Zot por thjesh te beje veten time Zot). Une them qe te adhuroj dicka qe sesht e erret, une ta adhuroj ate dhe ajo te me ndihmoj mua, perndryshe per cfare e dua, kjo sme sherben as mua as shoqeris..Une kam dashur qe ti gjej fillin gjerave pas i kam lene fene time si i krishter me pas ndoqa gnosticizmin si fe universale por edhe kjo me zhgenjeu..Tani jam ne fillimet e mia, aty ku e lash.. spo i vendos vetes limite por qellime..Nese dicka eshte prej drites nga ta dalloj? Nese Zoti ekziston si ta provoj? Une dua te komunikoj me te jo te ndiej shkenija iluminimi brenda vetes se kjo i ndodh te gjitheve. Shembedhtyrat i kemi neper libra te treguara nga Jezusi, por une jam i humbur sbesoj me asgje.. Dua te me rikthehet besimi(ta shpjegova si nje femij).
avatar
55Asgje nuk eshte e parashikueshme, gjithcka eshte surpriz. Gjithcka eshte e parashikueshme, asgje nuk eshte surpriz


265


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Cfare te zgjedh?

Mesazh  Pansophia prej 14.07.15 15:21

LOL.. ti vete je ne gjendje te tille sic e ke shprehur me lart, dhe gjen guxim te me gjykosh mua dhe te tjeret qe e kane marre mundimin te te ndihmojne .. Rrugetim te mbare.

Pansophia

161


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Cfare te zgjedh?

Mesazh  55 prej 15.07.15 12:37

Ma'at shkruajti:
LOL.. ti vete je ne gjendje te tille sic e ke shprehur me lart, dhe gjen guxim te me gjykosh mua dhe te tjeret qe e kane marre mundimin te te ndihmojne .. Rrugetim te mbare.

Spo te gjykoj gje, pastaj ti spo mendihmon aspak me te tjeret thjesht po me thoni ndiq zotin, driten etj. Une po te them nga ta dalloj qe dicka vjen prej drites se tani gjithcka me duket se vjen prej erresires..Cfare kaperte qeshur ketu nese kjo i ka ndodhur dikujt le te me ndihmoj ..Rrug te mbare edhe ti.
avatar
55Asgje nuk eshte e parashikueshme, gjithcka eshte surpriz. Gjithcka eshte e parashikueshme, asgje nuk eshte surpriz


265


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Cfare te zgjedh?

Mesazh  DaniEL prej 17.07.15 2:33

excommunicated shkruajti:E di qe sjam shume i vleresuar shume ne komunitetin e {explorerunivers* dhe prandaj e shikoj se pse sme keni kthyer pergjigje sbesoj shume tek keto ndiq zemren ose mendjen- e shikoj njeriun si nje unitet. E dyta per ty Daniel-une jam nje i krishter dhe keshtu kam per te mbetur gjithe jeten por nje i krishter heretik. Dhe se kam pranuar asnjeher ne jeten time ate qe thua ti vetem me pelqen filozofia e tij ne bibel.., me pelqen te bej gjera te cmendura dhe vetem nje i cmendur* ekstremist) mund te me kuptoj mua- Por dua te di se cilat jane fuqit e Jezusit dhe a mund te komunikoj me te se kjo ka shume rendesi per mua.. Dhe me thuaj nje menyr vetem te mos jete nepermjet lutjes por te kete nje element magjik ne te..Une demonet e shikoj si shpirtra si gjithe te tjeret dhe nese ky Jezusi eshte Mbret dhe ka nen komand shpirtra te tjer, me thuaj se cilet jane apo duhet qe une gjithjeten time te pranoj vetem ate si zot

E lexova me vemendje pergjigjen dhe une te kuptoj shume mire une e di qe ti je i krishtere sepse pash nje vidjo adhurimi nga ato te hillsong ne anglish dhe menjehere mendova se ose ke hyre ketu per ti hequr ndonje shpirt nga kthetrat princit te erresires por mendova se mund te ishe ndonje i krishtere i lekundur dhe i paqendrushem qe pranon cdo gje qe i ofrohet. Une se ti ke nevoj per vemendje dhe vleresim dhe ti je shume i vecante ne syte e Krijuesit dhe qe je krijuar per nje qellim. ty nuk te kupton as i cmenduri sepse ai nuk e di se cfare ka vendosur Krijuesi ne ty por Jezusi ndaj ka vendosur kete deshire per te cmenduar brenda teje por gjera te cmendura kunder erresires. disa e parafyturojne Jezusin si shume te urte dhe te bute por jo jo e kane gabim ai beri nje gje qe faresenjeve ju duk si dicka e cmendur Ai permbysi tempullni dhe u tha atyre pjelle neperkash... a te duket kjo si dicka e bute apo ju duk atyre??? jooo aspak. Fuqite e Jezusit nuk kane kufi dhe emri Jezus(Yahushuah) vjen nga hebraishtja qe do te thote "Zoti eshte shpetimtari" po nga se do te na shpetoj??? nga malet? nga kodrat? jo nga erresira nga ajo qe thua ti si mund te komunikoj me Zotin?? cfare e pengon njeriun per te komunikuar me Zotitn??? lartesia??? thellesite?? hapsira??? jooo aspak Zoti eshte kudo dhe kur do dhe te njeh ty me mire se sa njeh ti veten madje ai di cfare mendon madje ai di dhe cfare do te thuash. por problemi eshte se ne duhet te ndryshojme menyren e gabuar te te menduarit mendojme shume keq dhe "cfare mendojme ata jemi" Mendimet + Fjalet = rezultati. Jezusi eshte λόγος logos (log'-os) cfare eshte logosi Fjala, tema , motivi , arsyeja , e te tjer por ka dhe nje thenie tjeter shprehje ne greqisht per fjalen ajo eshte ῥήμα rhema (rhay'-mah) rehema ose shprehja te folurit, deklarimi, shpallja, te flasesh si me poezi, e tjera si keto po cfare thote Jezusi ne nje vend tjeter Ai thote qe fjalet e mia jane Fryme dhe Jete. fjalet e Jezusit jane Fryme dhe Jete. duhet te meditosh mbi fjalen e Zotit dhe ta shpallesh ate dhe ti do te shikosh qe do te vije rezultati heret a vone do te vij rezultati. Cfar do ti per shembull?? do mrekulli??? do fuqi ????? gjej fjalet ne bibel qe flasin per "Fuqine" medito per to dhe shpallim per veten tende dhe ti do shikosh qe do rritete niveli i fuqise. do te shoshesh driten???? Jezusi thote "Une jam Drita". mere kete gje meditoje dhe shapalle delaroje deri sa te manifestohet nje jeten tende. eshte teme e gjere kjo por boll per sot. shpresoj se me ke kuptuar cfar dua te them.
avatar
DaniEL

Yahushua HaMashiach ėshtė : `` Udha, e Vėrteta dhe Jeta; do ta njihni tė Vėrtetėn dhe e Vėrteta do t`ju bėjė tė Lirė``. Gjoni 14:6 dhe 8:32

49


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Cfare te zgjedh?

Mesazh  Pansophia prej 17.07.15 21:20

excommunicated shkruajti:
Ma'at shkruajti:
LOL.. ti vete je ne gjendje te tille sic e ke shprehur me lart, dhe gjen guxim te me gjykosh mua dhe te tjeret qe e kane marre mundimin te te ndihmojne .. Rrugetim te mbare.

Spo te gjykoj gje, pastaj ti spo mendihmon aspak me te tjeret thjesht po me thoni ndiq zotin, driten etj. Une po te them nga ta dalloj qe dicka vjen prej drites se tani gjithcka me duket se vjen prej erresires..Cfare kaperte qeshur ketu nese kjo i ka ndodhur dikujt le te me ndihmoj ..Rrug te mbare edhe ti.
thx

Pansophia

161


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Cfare te zgjedh?

Mesazh  55 prej 18.07.15 10:21

Faleminderit Daniel qe po perpiqesh te me ndihmosh ti dukesh ndryshe nga besimtaret e tjere qe une kam takuar, do mundohem pak qe te besoj ne ate qe ti thua dhe te shikoj rezultatet megjithese tani dukem i tmerruar nga ato qe po shikoj ne jeten time. Mbase une nuk do ta gjej kurre ate qe une po kerkoj por ku i dihet, kurre mos thuaj kurre..Tani po lexoj edhe nje liber Healing From The Occult mbase me bind edhe ky liber
avatar
55Asgje nuk eshte e parashikueshme, gjithcka eshte surpriz. Gjithcka eshte e parashikueshme, asgje nuk eshte surpriz


265


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Cfare te zgjedh.

Mesazh  Soul of Truth prej 20.07.15 14:46

excommunicated shkruajti:Faleminderit Daniel qe po perpiqesh te me ndihmosh ti dukesh ndryshe nga besimtaret e tjere qe une kam takuar, do mundohem pak qe te besoj ne ate qe ti thua dhe te shikoj rezultatet megjithese tani dukem i tmerruar nga ato qe po shikoj ne jeten time. Mbase une nuk do ta gjej kurre ate qe une po kerkoj por ku i dihet, kurre mos thuaj kurre..Tani po lexoj edhe nje liber Healing From The Occult mbase me bind edhe ky liber
E lexova me shume vemendje dhe e kuptoj shqetesimin tend. Edhe une jam i destinuar te ngaterrohem ndonjehere, por mbyll syte; kerkoj per driten brenda meje dhe kur ajo te jete gati e kap e aty brenda sipas vizualizimit tim ndodhet pergjigjia. Une e di qe cakra e zemres nuk gabon kurre, por di qe jeta nuk eshte ajo qe mendon se eshte. Ne e shikojme jeten ashtu si e perceptojme ne, ndaj gjithkush ka opinionin, mendimin dhe gjykimin e vet. Sa per fene mos e vrit shume mendjen. "Asnje fe nuk eshte e persosur nqs ti nuk e konsideron si te tille." Une do te sugjeroja te zgjidhje budizmin, si feja me e lashte dhe qe krijimi eshte si fundi, intervali ndermjet tyre ndryshon. Sfera e jetes shihet ne tre plane: emocional, fizik dhe te padukshem. Pra ti zgjedh. Ndoshta tani ndihesh i hutuar dhe cdo gje e percepton te erret, por nuk eshte ashtu. "Fillo te ndjesh pozitivitetin, merr material mbi afirmacionet dhe medito." Ne kete menyre mund te clirohesh paksa. Gjithe te mirat mik!!!!
avatar
Soul of Truth

"Find yourself inside of you and then forces of Universe; or better "UNIVERS" will guide you!!!!"

28


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Cfare te zgjedh?

Mesazh  DaniEL prej 20.07.15 21:36

excommunicated shkruajti:Faleminderit Daniel qe po perpiqesh te me ndihmosh ti dukesh ndryshe nga besimtaret e tjere qe une kam takuar, do mundohem pak qe te besoj ne ate qe ti thua dhe te shikoj rezultatet megjithese tani dukem i tmerruar nga ato qe po shikoj ne jeten time. Mbase une nuk do ta gjej kurre ate qe une po kerkoj por ku i dihet, kurre mos thuaj kurre..Tani po lexoj edhe nje liber Healing From The Occult mbase me bind edhe ky liber

Ska gje. Te sugjeroj qe te largohesh sa me pare te jete e mundur nga Okultet se jane shume te rrezikshme hiq dore sa nuk eshte vone. Njerzit qe jane mare me okulte dhe magji ose jane vetvrare ose ne cemndine ose kan patur probleme shendetsore e familjare. zakonisht atje shkojne njerez qe duan te zgjidhin problemet por ne fund fare dalin me probleme pa fund largoju erresires dhe afroju drites. Nuk te sugjeroj ne asnje menyre te ndjekesh fete ose religjonet qofshin cfre do lloji moniteiste apo paniteiste multiteiste apo ato qe kane (shume perendi ose pak).  Une te sugjeroj te ndjekesh dhe kerkosh Krijuesin ne emer te Jezu Krishtit Gjej nje bibel te perkthyre mire dhe sa me afer origjinalit dhe zhytu aty per te gjetur Krijuesin. Fete dhe Religjonet nuk te shpetojne dot por nese ti ndjek Krijuesin ska gje te te mposht ty nese vertet ti ndjek Jezu Krishtin cdo force e erresires ka per tu shkaterruar plotesisht. Shume njerez ngatrrojne fene me Besimin ose ndjekjen e Krijuesit, nuk jane e njeta gje jane dy gjera krejt te kunderta tjeter gje eshte te ndjekesh nje fe dhe tjeter gje te ndjekesh Krijuesin. Jo cdo njeri qe beson tek Krijuesi dhe Ndjek Krishtin eshte Fetar dhe jo cdo njeri Fetar ndjek Krijuesin dhe Krishtin edhe pse mund te thote qe jame i krishter por thjesht eshte nje njeri fetar. mbaj mend Krishti i gjykoi shume ashper faresnjte dhe sydacenjte per fetarizem ai u tha se do te shkonin ne ferr nese nuk pendoheshin. eshte teme e gjere dhe e thelle kjo qe po flasim shpresoj qe te me kesh kuptuar.
avatar
DaniEL

Yahushua HaMashiach ėshtė : `` Udha, e Vėrteta dhe Jeta; do ta njihni tė Vėrtetėn dhe e Vėrteta do t`ju bėjė tė Lirė``. Gjoni 14:6 dhe 8:32

49


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Cfare te zgjedh?

Mesazh  55 prej 23.07.15 12:55

Soul of Truth shkruajti:
E lexova me shume vemendje dhe e kuptoj shqetesimin tend. Sa per fene mos e vrit shume mendjen. "Asnje fe nuk eshte e persosur nqs ti nuk e konsideron si te tille." Une do te sugjeroja te zgjidhje budizmin, si feja me e lashte dhe qe krijimi eshte si fundi, intervali ndermjet tyre ndryshon. Pra ti zgjedh. Ndoshta tani ndihesh i hutuar dhe cdo gje e percepton te erret, por nuk eshte ashtu. "Fillo te ndjesh pozitivitetin, merr material mbi afirmacionet dhe medito."  Ne kete menyre mund te clirohesh paksa. Gjithe te mirat mik!!!!

A do mi sqarosh pak keto ketu:

1. Kete qe ke shkruar ketu dhe kalimin tend nga Jezusi tek Buda :http://www.explorerunivers.com/t8138-besoj-qe-zoti-ekziston-por-nuk-besoj-te-ai#57081
2. Qe kur Budizmi qenka feja me e lashte sipas teje?
3.Qekur mund te ndihesh Zotin, pozitivitetin me afirmacione dhe meditim?
4. Pse me quajte mik? LOL
avatar
55Asgje nuk eshte e parashikueshme, gjithcka eshte surpriz. Gjithcka eshte e parashikueshme, asgje nuk eshte surpriz


265


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Cfare te zgjedh?

Mesazh  IndigoStar prej 28.07.15 0:09

Nese do fene e vertet , Ajo eshte ISLAMI ... kaq kam une per me gjate lexo KURANIN
excommunicated shkruajti:Cfare te zgjedh?

Ndodhem para dy zgjedhjeve, sipas Morfeusit (Perendisa se Gjumit

“Ky eshte shansi jot I fundit. Pas kesaj nuk ka me kthim pas. Ti zgjedh pilulen blu—historia perfundon, ti zgjohesh ne shtratin tend dhe beson cfaredo qe ti do te besosh. Ti zgjedh pilulen e kuqe—ti qendron ne Boten e Cudirave dhe une do te tregoj se sa e thell eshte foleja e lepurit.”

Duhet ta pranoj se Religjioni eshte vendi I mendjeve te dobeta, por as edhe okultizmi me pragmatizmin e tij dhe me gjithe mentalizmat qe ofron. Okultizmi ofron shume rreziqe, dhe perpiqe te shmagi sentimentalizmat duke u perpjekur te na kthej ne robot, prandaj shume veta po largohen nga kjo rrug.Misticimi nuk eshte me mire se te tjerat se bashku me panteizmin e tij.

E pranoj se Zoti do te mbetet gjithmone I fshehur( Spo them se nuk ekziston* por spelqen te manipulohet nga te tjeret, nese do te ekzistonte.

E ndjej nje thirrje qe me thot brenda me je “Te lutem mos u largo prej meje”.Dhe fryma e erret  e okultizmit qe me thot “ Ti do te do te kthehesh prap tek une prandaj mos u largo prej meje”

Cfare te zgjedh, ju lutem me ndihmoni  do e vleresoja shume opinionin tuaj.
avatar
IndigoStar

So mote it be !
786 369⚕️⚜️️‍🔺🕉️الله
Knowing is Good, but knowing Everything is Better
Making Good Man Better
Family comes first

61


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Cfare te zgjedh?

Mesazh  Arsenic prej 28.07.15 10:30

Malik shkruajti:Nese do fene e vertet , Ajo eshte ISLAMI ... kaq kam une per me gjate lexo KURANIN


Fetė janė pordh qė ju shiten injorantėve. ..Tė vėrtetėn kėrkoje vetė dhe jo te  besimet e tė tjerėve.
avatar
Arsenic

70


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Cfare te zgjedh?

Mesazh  55 prej 28.07.15 12:44

Arsenic shkruajti:

Fetė janė pordh qė ju shiten injorantėve. ..Tė vėrtetėn kėrkoje vetė dhe jo te  besimet e tė tjerėve.


E gjeta se cfare te zgjedh dhe jo te pranoj fete dhe zotat e ketyre besimtareve qe me tregojne bibla satanike dhe kuran-Keta me kane share brenda ne kishat dhe xhamit e tyre kurse une kerkoj ndihm nga keta tani..kurse keta te njejten gje po bejne si atehere, mbase edhe me keq se kane kohe te reflektojn per pergjigjen e tyre ketu ne univers... Kurse keta Lightworkersat ose budat me keq akoma ma cpifen edhe keta, qe ishin shpresa ime e fundit me djallin e tyre qe e kane perbrenda.. Po i mbyll te gjitha shqisat e mija dhe Intuitetn time per ty zeri im i brendshem, tani po ndjehem si ne fillimin tim te ri pa brejtje ndergjegje mjeshtri im GoodBye World-Thank You For Rising Me -You Never Understood Me

avatar
55Asgje nuk eshte e parashikueshme, gjithcka eshte surpriz. Gjithcka eshte e parashikueshme, asgje nuk eshte surpriz


265


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Cfare te zgjedh?

Mesazh  mynameisreal prej 30.07.15 22:33

excommunicated shkruajti:Cfare te zgjedh?

Ndodhem para dy zgjedhjeve, sipas Morfeusit (Perendisa se Gjumit

“Ky eshte shansi jot I fundit. Pas kesaj nuk ka me kthim pas. Ti zgjedh pilulen blu—historia perfundon, ti zgjohesh ne shtratin tend dhe beson cfaredo qe ti do te besosh. Ti zgjedh pilulen e kuqe—ti qendron ne Boten e Cudirave dhe une do te tregoj se sa e thell eshte foleja e lepurit.”

Duhet ta pranoj se Religjioni eshte vendi I mendjeve te dobeta, por as edhe okultizmi me pragmatizmin e tij dhe me gjithe mentalizmat qe ofron. Okultizmi ofron shume rreziqe, dhe perpiqe te shmagi sentimentalizmat duke u perpjekur te na kthej ne robot, prandaj shume veta po largohen nga kjo rrug.Misticimi nuk eshte me mire se te tjerat se bashku me panteizmin e tij.

E pranoj se Zoti do te mbetet gjithmone I fshehur( Spo them se nuk ekziston* por spelqen te manipulohet nga te tjeret, nese do te ekzistonte.

E ndjej nje thirrje qe me thot brenda me je “Te lutem mos u largo prej meje”.Dhe fryma e erret  e okultizmit qe me thot “ Ti do te do te kthehesh prap tek une prandaj mos u largo prej m
Cfare te zgjedh, ju lutem me ndihmoni  do e vleresoja shume opinionin tuaj.
KETE THENIE E KE KOPJUAR NGA FILMI THE MATRIX
avatar
mynameisreal

ISLAM IS PEACE,LOVE ISLAM,READ ABOUT ISLAM,BUT BE SURE TO THINK ENOUGH TO UNDERSTAND THE TRUTH
REPENT ALLAH FORGIVES ALL SINS


8


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Cfare te zgjedh?

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi