Objekti misterioz mbi qiellin amerikan

Shko poshtė

Objekti misterioz mbi qiellin amerikan

Mesazh  Siroco prej 30.06.15 18:41Lėvizja e njė objekti tė ēuditshėm mbi hapėsirėn ajrore tė Shteteve tė Bashkuara dhe i pikasur nga kamerat e NASA-s, ka lėnė me gojė hapur edhe mbėshtetėsit e teorive konspiracioniste.
Objekti nė pamje tė parė duket si njė meteor, qė nis e shpėrbėhet sapo hyn nė atmosferėn e planetit tonė.


Por pėr shumė vėzhgues amatorė dhe profesionistė tė qiellit, nuk bėhet fjalė pėr njė meteor. Madje edhe vetė NASA ėshtė e pasigurtė pėr kėtė. Agjencia amerikane e hapėsirės postoi nė rrjetet sociale njė video tė objektit me njė shėnim qė ngre shumė pikėpyetje.

“Nga tė dhėnat tona, mendojmė qė objekti nė fjalė nuk ėshtė as meteor as kometė”, shkruan NASA.
Nga pėrllogaritjet e NASA-s, objekti po lėvizte me njė shpejtėsi rreth 20 mijė kilometra pėr orė, shpejtėsi e vlerėsuar si shumė e ngadaltė pėr njė meteor apo kometė.


Por nėse nuk ėshtė as meteor, as kometė, ēfarė ėshtė? Pėrgjigjja pėr kėtė pyetje ėshtė e vėshtirė, duke bėrė qė menjėherė tė nisin tė qarkullojnė nėpėr forume tė ndryshme teori pėr “vizitė aliene nė Tokė”.

avatar
Siroco

Unė e dėgjoj kėngėn e zogut jo pėr zėrin e tij, por per heshtjen qė vjen pas.


214


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi