si ta lendosh nje njeri qe ka vdekur

Posto temė tė re   Pėrgjigju temės

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

si ta lendosh nje njeri qe ka vdekur

Mesazh  Adiboy prej 30.06.15 3:14

nese dikush qe je ka ber keq ka vdekur ju duhet te prisini gishtin e juaj dhe me gjak te vizatini nje trekensh pastaj ne je flet te paster emrin mbiemrin e te vdekurit dhe ndizeni edhe leje para trekendshit po nese ai njeri ka qen i lidhur me demon demoni dot ju sulmoj kshtu qe kujdes
avatar
Adiboy

2


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: si ta lendosh nje njeri qe ka vdekur

Mesazh  Gabriel prej 30.06.15 17:23

Adiboy shkruajti:nese dikush qe je ka ber keq ka vdekur ju duhet te prisini gishtin e juaj dhe me gjak te vizatini nje trekensh pastaj ne je flet te paster emrin mbiemrin e te vdekurit dhe ndizeni edhe leje para trekendshit po nese ai njeri ka qen i lidhur me demon demoni dot ju sulmoj kshtu qe kujdes
Je per te ardhur keq o miku im. Futju rruges zotit se je jasht orbite...
avatar
Gabriel

Angelic Spirit

272


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: si ta lendosh nje njeri qe ka vdekur

Mesazh  Amarisham prej 01.07.15 8:19

Ēfar supozohet sipas kesaj ?
avatar
Amarisham

56


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: si ta lendosh nje njeri qe ka vdekur

Mesazh  excommunicated prej 01.07.15 10:38

Bohan shkruajti:

Je per te ardhur keq o miku im. Futju rruges zotit se je jasht orbite...

Ke shume te drejte. Edhe une keshtu do te bej do te perpiqem ti futem rruges se zotit se di pse por jam penduar shume per te keqijat qe kam dashur ti shkaktoj te tjereve me ane te magjis..Ndihem shume fajtor, kjo po mi ezauron te gjitha forcat e mija dhe po mendohem nese dikush me ka bere magji.. Keto dite s'po me vjen te ha as buke, jam larguar nga shoqeria dhe rri vetem dhe qaj..

Kjo qe thot ky me duket pa lidhje me ato qe kam degjuar une..une e di se te vdekurit mend te kthehen dhe te prekin ne te gjallet sidomos nese i vdekuri ka bere vetvrasje..Sjane aq te lidhura te dyja botet aja e dukshmja me te padukshmen
avatar
excommunicated

A te pelqejne Lepurat?

Asgje nuk eshte e parashikueshme, gjithcka eshte surpriz. Gjithcka eshte e parashikueshme, asgje nuk eshte surpriz


504


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: si ta lendosh nje njeri qe ka vdekur

Mesazh  excommunicated prej 02.07.15 9:27

Amarisham shkruajti:
Ēfar supozohet sipas kesaj ?

E cfare mund te kthej pergjigje..slendon dot te vdekurin ai na lendon ne duke na ber te ndjehemi te pikelluar me ikjen e tij e di se cfare atmosfere mbizotron ne raste funerale..
Rituali me lart nuk eshte aq i thjesht sa duket, ka dy lloje trkendsha ai permbys qe sherben per thirrjen e forcave te liga dhe trekendesi me kok lart (gjithmon kthyer nga veriu* perfaqeson trinin
Qellimi i ketij rituali eshte pushtimi nga forcat e liga dhe sigurish qe duhet bere ne vende te shkreta
avatar
excommunicated

A te pelqejne Lepurat?

Asgje nuk eshte e parashikueshme, gjithcka eshte surpriz. Gjithcka eshte e parashikueshme, asgje nuk eshte surpriz


504


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: si ta lendosh nje njeri qe ka vdekur

Mesazh  mynameisreal prej 30.07.15 23:55

BLA BLA BLA BUDALLAKU ME I MADH QE KAM NDEGJUAR DERI TANI
avatar
mynameisreal

ISLAM IS PEACE,LOVE ISLAM,READ ABOUT ISLAM,BUT BE SURE TO THINK ENOUGH TO UNDERSTAND THE TRUTH
REPENT ALLAH FORGIVES ALL SINS


30


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: si ta lendosh nje njeri qe ka vdekur

Mesazh  Omnipresent13 prej 31.07.15 0:01

as mundesh ta besh perderisa ajo qenie eshte ne nje nivel tjeter dhe kjo qenia ketu ne toke s'do mundet kurrsesi ta arrije.

Omnipresent13

Njerezit jane Zota te vdekshem dhe Zotat jane njerez te pavdekshem

269


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: si ta lendosh nje njeri qe ka vdekur

Mesazh  Jetmira prej 05.08.15 15:02

Me te vdekurit cfar keni
Ata spo na bejn asgje,madje nese dikush vdes ne ja ndiejm shum mungesen saqe mund tbejm vetvrasje nga deshperimi i tepert
avatar
Jetmira

898


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: si ta lendosh nje njeri qe ka vdekur

Mesazh  petrit1 prej 17.08.15 0:27

N shkruajti:Me te vdekurit cfar keni
Ata spo na bejn asgje,madje nese dikush vdes ne ja ndiejm shum mungesen saqe mund tbejm vetvrasje nga deshperimi i tepert
mire e ke ata spo na beje asgje se nuk munden e as ne s po i bejme asgje se nuk mundemi
avatar
petrit1

4


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: SI TA LENDOSH NJE NJERI QE KA VDEKUR.

Mesazh  Soul of Truth prej 10.09.15 11:05

petrit1 shkruajti:
N shkruajti:Me te vdekurit cfar keni
Ata spo na bejn asgje,madje nese dikush vdes ne ja ndiejm shum mungesen saqe mund tbejm vetvrasje nga deshperimi i tepert
mire e ke ata spo na beje asgje se nuk munden e as ne s po i bejme asgje se nuk mundemi
MUNDEMI DHE ATA MUNDEN GJITHASHTU... DO TE POSTOJ DISA RITUALE KU TREGOHET PER KOMUNIKIMIN ME TE VDEKUR DHE JANE SHUME TE FUQISHME... KUJDES!!!!
avatar
Soul of Truth

"Find yourself inside of you and then forces of Universe; or better "UNIVERS" will guide you!!!!"

133


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: si ta lendosh nje njeri qe ka vdekur

Mesazh  excommunicated prej 10.09.15 12:40

Soul of Truth shkruajti:
petrit1 shkruajti:
N shkruajti:Me te vdekurit cfar keni
Ata spo na bejn asgje,madje nese dikush vdes ne ja ndiejm shum mungesen saqe mund tbejm vetvrasje nga deshperimi i tepert
mire e ke ata spo na beje asgje se nuk munden e as ne s po i bejme asgje se nuk mundemi
MUNDEMI DHE ATA MUNDEN GJITHASHTU... DO TE POSTOJ DISA RITUALE KU TREGOHET PER KOMUNIKIMIN ME TE VDEKUR DHE JANE SHUME TE FUQISHME... KUJDES!!!!

hajde mendje hajde te lumte ty qe paske kontakte me jashtokesoret, te vdekurit, me zotat dhe me kompjuterat (robotat)

Jam i bindur se ti nuk ke qene as edhe nje here ne varreza naten per kete qe them
avatar
excommunicated

A te pelqejne Lepurat?

Asgje nuk eshte e parashikueshme, gjithcka eshte surpriz. Gjithcka eshte e parashikueshme, asgje nuk eshte surpriz


504


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: SI TA LENDOSH NJE NJERI QE KA VDEKUR.

Mesazh  Soul of Truth prej 10.09.15 14:11

excommunicated shkruajti:
Soul of Truth shkruajti:
petrit1 shkruajti:
N shkruajti:Me te vdekurit cfar keni
Ata spo na bejn asgje,madje nese dikush vdes ne ja ndiejm shum mungesen saqe mund tbejm vetvrasje nga deshperimi i tepert
mire e ke ata spo na beje asgje se nuk munden e as ne s po i bejme asgje se nuk mundemi
MUNDEMI DHE ATA MUNDEN GJITHASHTU... DO TE POSTOJ DISA RITUALE KU TREGOHET PER KOMUNIKIMIN ME TE VDEKUR DHE JANE SHUME TE FUQISHME... KUJDES!!!!

hajde mendje hajde te lumte ty qe paske kontakte me jashtokesoret, te vdekurit, me zotat dhe me kompjuterat (robotat)

Jam i bindur se ti nuk ke qene as edhe nje here ne varreza naten per kete qe them
S'paskam qene une ne varreza naten?????????!!!!!!!! Po une atje shkoj cdo fundjave se kam gjyshen qe me pret!!!!!!!!! Po shiko ti qe ke mbetur e do te mbetesh me ankth e me tmerr nga ritualet qe ke kryer, ne rregull????????? Nuk do shpetosh jo....... Te erdhi koha dhe ty; ti e di me mire nga te tere per cfare po flas..............
avatar
Soul of Truth

"Find yourself inside of you and then forces of Universe; or better "UNIVERS" will guide you!!!!"

133


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: si ta lendosh nje njeri qe ka vdekur

Mesazh  excommunicated prej 10.09.15 18:40

Soul of Truth shkruajti:
excommunicated shkruajti:
Soul of Truth shkruajti:
petrit1 shkruajti:
N shkruajti:Me te vdekurit cfar keni
Ata spo na bejn asgje,madje nese dikush vdes ne ja ndiejm shum mungesen saqe mund tbejm vetvrasje nga deshperimi i tepert
mire e ke ata spo na beje asgje se nuk munden e as ne s po i bejme asgje se nuk mundemi
MUNDEMI DHE ATA MUNDEN GJITHASHTU... DO TE POSTOJ DISA RITUALE KU TREGOHET PER KOMUNIKIMIN ME TE VDEKUR DHE JANE SHUME TE FUQISHME... KUJDES!!!!

hajde mendje hajde te lumte ty qe paske kontakte me jashtokesoret, te vdekurit, me zotat dhe me kompjuterat (robotat)

Jam i bindur se ti nuk ke qene as edhe nje here ne varreza naten per kete qe them
S'paskam qene une ne varreza naten?????????!!!!!!!! Po une atje shkoj cdo fundjave se kam gjyshen qe me pret!!!!!!!!! Po shiko ti qe ke mbetur e do te mbetesh me ankth e me tmerr nga ritualet qe ke kryer, ne rregull????????? Nuk do shpetosh jo....... Te erdhi koha dhe ty; ti e di me mire nga te tere per cfare po flas..............

Cpifsir, trashaluqe e ndyr, e shemtuar, deshtake, sharlatane, te hengert mortja, lol-cfare jane keto qe thua?
avatar
excommunicated

A te pelqejne Lepurat?

Asgje nuk eshte e parashikueshme, gjithcka eshte surpriz. Gjithcka eshte e parashikueshme, asgje nuk eshte surpriz


504


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: si ta lendosh nje njeri qe ka vdekur

Mesazh  Gabriel prej 10.09.15 21:40

Se kuptoj pse grindeni, me sakte se kuptoj pse grindemi. Ne vend qe te mesojm nga njeri tjetri e kemi mendjen me kundershtu.
Gjithsecili te thot mendimin e tij, qofte gabim apo i sakte. Fundja ne spiritualizem ska mendim absolut, gjithcka eshte relative.
Forumi do nje dor te mir qe te vije ne terezi. Duhet te perjashtohen disa antare dhe pjesa tjeter te bejn paqe ose te pakten tmos
konfliktohen neper tema.
avatar
Gabriel

Angelic Spirit

272


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: si ta lendosh nje njeri qe ka vdekur

Mesazh  excommunicated prej 11.09.15 14:02

Bohan shkruajti:Se kuptoj pse grindeni, me sakte se kuptoj pse grindemi. Ne vend qe te mesojm nga njeri tjetri e kemi mendjen me kundershtu.
Gjithsecili te thot mendimin e tij, qofte gabim apo i sakte. Fundja ne spiritualizem ska mendim absolut, gjithcka eshte relative.
Forumi do nje dor te mir qe te vije ne terezi. Duhet te perjashtohen disa antare dhe pjesa tjeter te bejn paqe ose te pakten tmos
konfliktohen neper tema.

Ku e ke mbaruar shkollen ti more, te LightWoeker' sat?!
Keshtu mendon se do ti mbash larg keto delet qe livadhisin si te semurura mendore ! !

Shiko dhe meso pak nga ky admini ketu :

''Lexues dhe komentues tė nderuar Bota sot ka ofruar gjithmonė hapėsirė tė lirė pėr komentime dhe pėr diskutime, me qėllimin e mirė tė nxitjes sė debateve. Por, pėr shkak tė komentuesve tė papėrgjegjshėm, qė keqpėrdorin kėtė mundėsi, kemi vendosur ta ndryshojmė qasjen drejt komentimit tė lajmeve. Tash e tutje, komentuesit profilin e tyre duhet ta autorizojnė me email valid dhe tė dhėna personale tė shtuara. Ēdo pėrdorues, nė panelin "Settings" duhet tė vendos emailin valid, e pastaj tė kėrkojė qė nė atė adresė elektronike t'i dėrgohet linku pėr aprovim. Ky link duhet tė klikohet, qė tė autorizohet profili pėrmes tė cilit mund tė komentoni.''
avatar
excommunicated

A te pelqejne Lepurat?

Asgje nuk eshte e parashikueshme, gjithcka eshte surpriz. Gjithcka eshte e parashikueshme, asgje nuk eshte surpriz


504


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: SI TA LENDOSH NJE NJERI QE KA VDEKUR.

Mesazh  Soul of Truth prej 11.09.15 14:18

excommunicated shkruajti:
Bohan shkruajti:Se kuptoj pse grindeni, me sakte se kuptoj pse grindemi. Ne vend qe te mesojm nga njeri tjetri e kemi mendjen me kundershtu.
Gjithsecili te thot mendimin e tij, qofte gabim apo i sakte. Fundja ne spiritualizem ska mendim absolut, gjithcka eshte relative.
Forumi do nje dor te mir qe te vije ne terezi. Duhet te perjashtohen disa antare dhe pjesa tjeter te bejn paqe ose te pakten tmos
konfliktohen neper tema.

Ku e ke mbaruar shkollen ti more, te LightWoeker' sat?!
Keshtu mendon se do ti mbash larg keto delet qe livadhisin si te semurura mendore ! !

Shiko dhe meso pak nga ky admini ketu :

''Lexues dhe komentues tė nderuar Bota sot ka ofruar gjithmonė hapėsirė tė lirė pėr komentime dhe pėr diskutime, me qėllimin e mirė tė nxitjes sė debateve. Por, pėr shkak tė komentuesve tė papėrgjegjshėm, qė keqpėrdorin kėtė mundėsi, kemi vendosur ta ndryshojmė qasjen drejt komentimit tė lajmeve. Tash e tutje, komentuesit profilin e tyre duhet ta autorizojnė me email valid dhe tė dhėna personale tė shtuara. Ēdo pėrdorues, nė panelin "Settings" duhet tė vendos emailin valid, e pastaj tė kėrkojė qė nė atė adresė elektronike t'i dėrgohet linku pėr aprovim. Ky link duhet tė klikohet, qė tė autorizohet profili pėrmes tė cilit mund tė komentoni.''
Mqs ti e ke mesuar, shko atje dhe mos u kthe me, se ndoshta ndryshon, e kthehesh me mendje te reja!!!!
avatar
Soul of Truth

"Find yourself inside of you and then forces of Universe; or better "UNIVERS" will guide you!!!!"

133


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: si ta lendosh nje njeri qe ka vdekur

Mesazh  excommunicated prej 11.09.15 14:28

Soul of Truth shkruajti:
excommunicated shkruajti:
Bohan shkruajti:Se kuptoj pse grindeni, me sakte se kuptoj pse grindemi. Ne vend qe te mesojm nga njeri tjetri e kemi mendjen me kundershtu.
Gjithsecili te thot mendimin e tij, qofte gabim apo i sakte. Fundja ne spiritualizem ska mendim absolut, gjithcka eshte relative.
Forumi do nje dor te mir qe te vije ne terezi. Duhet te perjashtohen disa antare dhe pjesa tjeter te bejn paqe ose te pakten tmos
konfliktohen neper tema.

Ku e ke mbaruar shkollen ti more, te LightWoeker' sat?!
Keshtu mendon se do ti mbash larg keto delet qe livadhisin si te semurura mendore ! !

Shiko dhe meso pak nga ky admini ketu :

''Lexues dhe komentues tė nderuar Bota sot ka ofruar gjithmonė hapėsirė tė lirė pėr komentime dhe pėr diskutime, me qėllimin e mirė tė nxitjes sė debateve. Por, pėr shkak tė komentuesve tė papėrgjegjshėm, qė keqpėrdorin kėtė mundėsi, kemi vendosur ta ndryshojmė qasjen drejt komentimit tė lajmeve. Tash e tutje, komentuesit profilin e tyre duhet ta autorizojnė me email valid dhe tė dhėna personale tė shtuara. Ēdo pėrdorues, nė panelin "Settings" duhet tė vendos emailin valid, e pastaj tė kėrkojė qė nė atė adresė elektronike t'i dėrgohet linku pėr aprovim. Ky link duhet tė klikohet, qė tė autorizohet profili pėrmes tė cilit mund tė komentoni.''
Mqs ti e ke mesuar, shko atje dhe mos u kthe me, se ndoshta ndryshon, e kthehesh me mendje te reja!!!!

NJeri shum i ploget
avatar
excommunicated

A te pelqejne Lepurat?

Asgje nuk eshte e parashikueshme, gjithcka eshte surpriz. Gjithcka eshte e parashikueshme, asgje nuk eshte surpriz


504


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: SI TA LENDOSH NJE NJERI QE KA VDEKUR.

Mesazh  Soul of Truth prej 11.09.15 14:35

excommunicated shkruajti:
Soul of Truth shkruajti:
excommunicated shkruajti:
Bohan shkruajti:Se kuptoj pse grindeni, me sakte se kuptoj pse grindemi. Ne vend qe te mesojm nga njeri tjetri e kemi mendjen me kundershtu.
Gjithsecili te thot mendimin e tij, qofte gabim apo i sakte. Fundja ne spiritualizem ska mendim absolut, gjithcka eshte relative.
Forumi do nje dor te mir qe te vije ne terezi. Duhet te perjashtohen disa antare dhe pjesa tjeter te bejn paqe ose te pakten tmos
konfliktohen neper tema.

Ku e ke mbaruar shkollen ti more, te LightWoeker' sat?!
Keshtu mendon se do ti mbash larg keto delet qe livadhisin si te semurura mendore ! !

Shiko dhe meso pak nga ky admini ketu :

''Lexues dhe komentues tė nderuar Bota sot ka ofruar gjithmonė hapėsirė tė lirė pėr komentime dhe pėr diskutime, me qėllimin e mirė tė nxitjes sė debateve. Por, pėr shkak tė komentuesve tė papėrgjegjshėm, qė keqpėrdorin kėtė mundėsi, kemi vendosur ta ndryshojmė qasjen drejt komentimit tė lajmeve. Tash e tutje, komentuesit profilin e tyre duhet ta autorizojnė me email valid dhe tė dhėna personale tė shtuara. Ēdo pėrdorues, nė panelin "Settings" duhet tė vendos emailin valid, e pastaj tė kėrkojė qė nė atė adresė elektronike t'i dėrgohet linku pėr aprovim. Ky link duhet tė klikohet, qė tė autorizohet profili pėrmes tė cilit mund tė komentoni.''
Mqs ti e ke mesuar, shko atje dhe mos u kthe me, se ndoshta ndryshon, e kthehesh me mendje te reja!!!!

NJeri shum i ploget
NJeri shume siperfaqesor
avatar
Soul of Truth

"Find yourself inside of you and then forces of Universe; or better "UNIVERS" will guide you!!!!"

133


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


Posto temė tė re   Pėrgjigju temės
 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi