Clavis Inferni

Shko poshtė

Clavis Inferni

Mesazh  55 prej 21.06.15 17:03

1.Ekzorcizm
Ki me vete Pentaklin e I te Diellit (nga Greater Key of solomon
Gjej emrin e shpirtrit duke perdorur nje Lavjerres dhe nje diagram si ky>
https://allaboutenlightenment.files.wordpress.com/2012/01/alpha-numeric.jpg?w=480
Me pas komandoe shpirtin: " X!Une te komandoj qe te largohesh nga ky vend. Te urdheroj te largohesh. Largohu! Largohu TANI!

Thuaj kete duke perdorur nje shkop Magjik duke vizualizur te dali drit nga ajo nqs nuk arrin ta besh kete drejto nje elektrik dore drejt vendit qe rri shpirti.
Provohe kete disa here derisa te largohet.
Disa here mund te funksionoj duke thirrur si ndihm shpirtrat e sistemit hebre.

Nqs shpirti shfaqet perseri, mer nje shishe dhe mbushe me krip (krip deti e trash( keshillohet te perdoret me shume
Ne nje dyshme te paster vizato nje hekzagram (ylli i davidit
Vendos Lavjerresin ne qender te yllit dhe thirr shpirtin te futet ne shishe dhe mbylle aty.
Po jua le imagjinates se cfar mund te beni me tej me kete.
avatar
55Asgje nuk eshte e parashikueshme, gjithcka eshte surpriz. Gjithcka eshte e parashikueshme, asgje nuk eshte surpriz


265


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Clavis Inferni

Mesazh  Hagel prej 22.06.15 23:46

Kjo menyre eshte pak e vrazhde sepse nuk eshte mire qe ti drejtohesh direkt nje shpirti por te kerkosh qe largimin e tij ta bejne kryeengjėjt dhe engjejt.
Sepse mund te jete qe eshte nje shpirt i dikujt qe ka vdekur dhe nuk eshte i vetedijshem dhe mund ti bejme shume deme ne vend qe ta drejtojme drejt Drites ne e roberojme !!!
Duhet respektuar disa rregulla per pastrimin dhe eliminimine e entiteteve.
avatar
Hagel

86


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Clavis Inferni

Mesazh  55 prej 23.06.15 11:55

Ka shume autor dhe secili ka metoden e tij, kjo eshte ndryshe nga metodat fetare..po se paske lexuar mire zotrote shiko une kam permendur lavjerresin dhe diagramin Alfanumerik per gjetjen e emrit te shpirtit dhe e di se kujt i drejtohem dhe nuk them si fetaret "Ne emrin e Sponxhbobit largohu" Une i shkruaj keto vetem per ata qe kane eksperienc ne boten e shpirtrave jo per fillestaret.
avatar
55Asgje nuk eshte e parashikueshme, gjithcka eshte surpriz. Gjithcka eshte e parashikueshme, asgje nuk eshte surpriz


265


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Clavis Inferni

Mesazh  55 prej 23.06.15 12:09

2. Inorcizm
Kjo eshte ajo qe ne e quajm futja e sirres
Me shume funksionon me ish-dashnoret
Per kete kini Pentaklin e Gjashte te Saturnit (printoe
http://www.oakthorne.net/pics/wiki/seals/saturn6.png

Nje detaj ne te shkuaren jane perdorur metale te shtrenjta per berjen e tyre, kurse ju printojeni dhe mbajeni me vete kete ne doren e majte si me lart
Mund ta ngjisni letren me vinovil ne nje gur ose dru ne madhesine e dores tuaj
Me pas mbajeni pentaklin duke e drejtuar mbi ekranin e kompjuterit ku keni len si wallpaper ate te planetit Saturn per ti dhene forcen e duhur pentaklit

Si dhe te keni shoqerine nje shpirti familiar qe ka bashkepunuar me ju me pare nese eshte me mire nga Lesser Key of Solomon
Thirreni duke shkruajtur ne ajer me Shkopin Magjik vulen e tij dhe vizualizoe ne mendje dhe do te degjosh zerin e tij ne mendjen tende
Pyete shpirtin nese deshiron ta pushtoj personin ne fjale nese ke nje foto te tij dhe ai ne shumicen e rasteve do te pranoj
Urdheroe te futet ne pentakel
Me pas nga pentakli drejt personit
Mba lavjerresin mbi pentakel dhe shiko lavjerresin nese levis, nese jo shpirti eshte drejt rruges duke bere punen e tij
avatar
55Asgje nuk eshte e parashikueshme, gjithcka eshte surpriz. Gjithcka eshte e parashikueshme, asgje nuk eshte surpriz


265


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Thirrja e Zotit te Luftes

Mesazh  55 prej 11.12.17 19:13

Disa thenie nga Zoti i Luftes:
Ti je i vdekur tashme, une jam ti dhe ti je une.
Une do te sjell ferrin ketu.
Nuk ka dashuri ne kete bote.

Tani per thirrjen ose invokimin mund te te zgjidhni nga lista e arketipeve ketu:
https://en.m.wikipedia.org/wiki/List_of_war_deities , megjithse lista ka pasaktesi, zgjidhni nje qe ka simbole si dhe nje ikone per vizualizim.
Zotat nuk jane te njejte, secili ka personalitetin e tyre, ata nuk kane vdekur, ata kane lene sporet qe duan te rriten ne ju dhe sigurisht duan kohe.

Se pari thirrni aspektin mbijetues te Zotit te luftes, si do te ndjeheshit po te ishit Zot i Luftes, si do te luftonit per te arritur ate qe doni dhe mbi te gjitha iluzionin e kesaj jete.Kjo eshte ana e keqe e Zotit te Luftes, por ende jo e plote. Therrisni emrin e tij njesoj sic beni me nje mantra dhe fokusohuni tek simbolet e tij.
Se dyti, tani invokoni anen e tij te dashur, si do te ndjeni anen tuaj romantike. Megjithese Zotat e Luftes jane pare si te marre, por seshte keshtu.
E fundit eshte ana hakmarrese, thirrni Zotin te vij te behet tempulli juaj. Ju i perkisni atij tani jeni nje trup dhe shpirt i njejte.

Cfare do te vini re: nje rritje e agresivitetit dhe e forces tuaj, fizike smund te them, por ne nje shkall te vogel po.
avatar
55Asgje nuk eshte e parashikueshme, gjithcka eshte surpriz. Gjithcka eshte e parashikueshme, asgje nuk eshte surpriz


265


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Clavis Inferni

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi