Misteret e njė Fortese

Shko poshtė

Misteret e njė Fortese

Mesazh  Luli prej 18.06.15 10:57

Thellė nė Siberi, ky ishull- fortesė i ka lėnė tė befasuar shkencėtarėt, por edhe vetė presidentin rus, Vladimir Putin.

Ende nuk dihet se pėrse pėrdorej ky ishull, i ndėrtuar kėtu e 1300 vjet mė parė.

Disa ekspertė thonė se aty ishte njė pallat mbretėror.

Tė tjerė thonė se mund tė jetė njė manastir ose njė observator astronomik.

Disa historianė mendojnė se mund tė ketė qenė njė burg.

Por-Bajin, qė do tė thotė shtėpia e baltės, ėshtė zbuluar nė vitin 1891.

Ky ishull ėshtė 3800 kilometra larg Moskės.

Presidenti rus, Vladimir Putin, e vizitoi kėtė vend nė vitin 2007 me Princin Albert tė Monakos dhe deklaroi: “Kam shkuar nė shumė vende, kam parė shumė gjėra, por nuk kam parė kurrė diēka tė tillė”.avatar
Luli

"Duhet bredhur shumė nė errėsirė derisa tė preket drita"

884


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi