si te kontrollojm mendjen e tjetrit

Posto temė tė re   Pėrgjigju temės

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

si te kontrollojm mendjen e tjetrit

Mesazh  avdiu24 prej 03.06.15 14:35

cfare na duhet
1-preja
2-mendja jone e hapur
3-thonj te vdekurish
4-hudhra


pasi kemi vendosur se kush do te jete preja duhet te mendojm tere naten per ate dhe asnje tjeter.
ne mengjes duhet ti kemi gati thonjte hudhra duhet te jete e shtypur dhe ti perzjesh me thonjte ..ajo ca del duhet te mbeshtillet 3 here me nje beze te piset.pasi kemi takuar prene i fusim kte ne xhep ose diku ne trup .sugjerojm portofolin ,me mbas duhet te fokusohemi tek ai dhe duhet te pershperisim me veten tone: "Pikiran Anda adalah milikku" 3 here eshte e rendesishme mos ti ndash syte....
avatar
avdiu24

7


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: si te kontrollojm mendjen e tjetrit

Mesazh  AGIM111 prej 03.06.15 14:54

eshte me te vertet kshu si thua se une mezi po pres sa ta provoj neser meqense kam edhe te vdekurin gati sot do ti pres thonjt dhe neser
do e provoj.
avatar
AGIM111

1


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: si te kontrollojm mendjen e tjetrit

Mesazh  avdiu24 prej 03.06.15 15:18

agim mbase te duket tallje .provoje mik
avatar
avdiu24

7


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: si te kontrollojm mendjen e tjetrit

Mesazh  avdiu24 prej 03.06.15 22:54

Un kto i kam lexuar diku ne nje liber shume te vjeter te gjetur rastesisht ne malin e tomorrit dhe ishte e shkruajtur ne gjuhen e vjeter ilire dhe nje plak shume i vjeter qrrinte ne nje fshat te quajtur gjerbs na e perktheu dhe mbase ka gabuar po nqs ti di pergjigjen e vertete na e trego
avatar
avdiu24

7


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: si te kontrollojm mendjen e tjetrit

Mesazh  Gabriel prej 04.06.15 17:08

Kush mendon se mund te kontrolloje mendjen njerzore me Magji apo me rituale energjitike ja fut plotesisht kot.
Jeni injorante te deshperuar dhe pa shoqeri qe gjeni komfort ne kto budalliqe pa vlere.

avatar
Gabriel

Angelic Spirit

230


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: si te kontrollojm mendjen e tjetrit

Mesazh  avdiu24 prej 04.06.15 18:40

Bohan shkruajti:Kush mendon se mund te kontrolloje mendjen njerzore me Magji apo me rituale energjitike ja fut plotesisht kot.
Jeni injorante te deshperuar dhe pa shoqeri qe gjeni komfort ne kto budalliqe pa vlere.  

O bisha eshte tip hipnotizimi besoj se nje dynja e ter q praktikon hipnotizimin nuk jan budallenj ose injorant e na dole ti gjeni. Kjo eshte nje teknik q eshte perdorur nga prifterinjt e lasht ilir mos na bej si flurs ti kot tani edhe pse ta respektoj mendimin po t them se je gabim
avatar
avdiu24

7


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: si te kontrollojm mendjen e tjetrit

Mesazh  Gabriel prej 05.06.15 1:33

E di shum mir mik se cesht magjia, hipnoza, spiritualizmi apo feja, por me thonj e nja 2 fjal magjie kontrollon tjetrin ti? Mos ja fut kot...

Me magji te tilla e vetmja gje qe mund te besh esht ti sjellesh ters dikujt, po jo ti kontrollosh mendjen.

Kontrolli i mendjes eshte nje nga gjerat me te veshtira per tu arritur dhe smund ta beje Imortal Vampire apo kto gjenite e tjere
duke then 2 fjale "magjie" e me nje tufe thonjsh.

Je dakort me mua ne kte pjese Avdiu'???
avatar
Gabriel

Angelic Spirit

230


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: si te kontrollojm mendjen e tjetrit

Mesazh  DaniEL prej 05.06.15 11:32

Ka shume menyra per te kontrolluar mendjen por njera prej ketyre eshte me ane te HIPNOZES
avatar
DaniEL

Yahushua HaMashiach ėshtė : `` Udha, e Vėrteta dhe Jeta; do ta njihni tė Vėrtetėn dhe e Vėrteta do t`ju bėjė tė Lirė``. Gjoni 14:6 dhe 8:32

98


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: si te kontrollojm mendjen e tjetrit

Mesazh  syri i art prej 05.06.15 20:41

Nese arrin te kontrollosh mendjen tende,kjo do te jet nje mrekulli.. te mendosh ti kontrollosh mendjet tjera,me mir harroje kete...sepse veq jan nen kontroll te perhershme,sa as gjumin smund ta bejn gjum...tv,feja,partit,ēdo grupim e ben kete...!
avatar
syri i art

Qdo gje esht natyr,ska te keqe ska te mir...

254


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: si te kontrollojm mendjen e tjetrit

Mesazh  Gabriel prej 05.06.15 21:25

Do te jap cte duash ti nese ma kontrollon mendjen: Ke 1 jave kohe :)))
Nuk ka te beje: kam zgjedh anen e erret apo jo. Nese ti arrin te justifikosh 1 nga te gjithe format e magjise
qe ke nxjer ne kte forum duke e realizu, do te kerkoj falje publike dhe do perulem para teje. :)))

P.S. Dhe dicka tjeter te rendesishme qe doja te thoja: Mos ngaterro Manipulimin me Kontrollin, jane 2 gjera komplet ndryshe.
(Gjithsesi cfaredo lloj gjeje qe tenton ti te besh apo te mesosh hyjne te magjite e erreta, ndaj mos pretendo se ke perqafu driten)


Edituar pėr herė tė fundit nga Bohan nė 05.06.15 21:45, edituar 6 herė gjithsej
avatar
Gabriel

Angelic Spirit

230


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


Posto temė tė re   Pėrgjigju temės
 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi