7 teoritė e konspiracioneve qė mė sė shpeshti pėrmenden nė Kosovė

Shko poshtė

7 teoritė e konspiracioneve qė mė sė shpeshti pėrmenden nė Kosovė

Mesazh  Luli prej 29.05.15 10:40

1. Ibrahim Rugova ka qenė katolik

Ibrahim Rugova ishte takuar me Papa Gjon Palin II, kjo si duket ka ndikuar qė tė nisin idetė e konspiracionit nė tė cilin ish-presidenti i Kosovės ishte konvertuar nė katolik dhe ka punuar pėr interesat e kėtij religjioni.



2. Amerikanėt janė nė Kosovė pėr shkak tė pasurisė tepėr tė madhe nėntoksore qė e ka Kosova (e qė askush nuk e di)

Njė konspiracion tepėr i lezeqėm lidhet me idenė se nėntoka e Kosovės ka pasuri marramendėse qė asnjėri nga ne nuk e dijmė. Sipas kėtij konspiracioni, Kosova pėrveē thėngjillit ka edhe shumė substanca tjera (qė jo gjithmonė precizohen) me vlera tepėr tė mėdha monetare. Nė njė variant tė konspiracionit, Kosova ėshtė duke fjetur mbi ar.



3. Shitėsit e drogės tė qesin drogė nė Coca Cola

Ky konspiracion ėshtė tepėr i vjetėr dhe nuk do fort koment.



4. Edi Rama paguhet nga Greqia, Sali Berisha paguhet nga Serbia

Sa herė qė Edi Rama bėn diēka qė nuk na shkon pėr shtati dalin komentet dhe llafet se ai paguhet nga Greqia. E njejta ndodhė edhe pėr Sali Berishėn, por ky i fundit mė parė paguhet nga Serbia. E nėse ndonjėherė habitesh dhe flet keq pėr Sali Berishėn kur ai ėshtė nė kulmin e popullaritetit, atėherė rrezikon qė edhe ti tė njollosesh si UDB-ash.



5. Veton Surroi dhe Albin Kurti janė masonė

Dėshmitė janė tė qarta. Por ato nuk i ka askush sepse masonėt janė shumė tė organizuar.



6. Ēkado qė ndodhė nė Kosovė gatuhet nė kuzhinat serbe

Kuzhinat serbe (pėrveē mishit tė derrit) specialitet e kanė ndėrhyrjen nė secilėn punė tė Kosovės.



7. Disa yje tė estradės dhe disa personalitete publike janė iluminati

Njėsoj si Jay Z edhe disa yje tė estradės sė Kosovės janė pjesė e iluminatit. Njėsoj pjesė e iluminatit janė edhe festivali Anibar, Ilir Deda, Dafina Zeqiri etj. Sidoqoftė kėtė kėngė pėr iluminatin ua rekomandojmė fuqishėm.
avatar
Luli

"Duhet bredhur shumė nė errėsirė derisa tė preket drita"

884


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: 7 teoritė e konspiracioneve qė mė sė shpeshti pėrmenden nė Kosovė

Mesazh  drtn74 prej 30.05.15 12:56

Ne Kosove ka uranium.Eshte pranuar qe kjo ishte arsyeja qe i hengri koken Milloshevicit dhe jo gjoja genocidi mbi kosovaret.
avatar
drtn74

Quajme koincidence paaftesine tone per te shpjeguar lidhjen e ngjarjeve.
(Jorge Luis Borges)

4


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: 7 teoritė e konspiracioneve qė mė sė shpeshti pėrmenden nė Kosovė

Mesazh  55 prej 31.05.15 10:06

Amerika nuk futet ne asnje vend pa patur perfitim ekonomik, sic eshte shembulli i Irakut atije vetm per naften u fut ne lufte
avatar
55



Asgje nuk eshte e parashikueshme, gjithcka eshte surpriz. Gjithcka eshte e parashikueshme, asgje nuk eshte surpriz


265


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: 7 teoritė e konspiracioneve qė mė sė shpeshti pėrmenden nė Kosovė

Mesazh  trigonkos prej 31.05.15 11:44

1.Ibrahim Rugova ka vdekur duke qenė i pagėzuar si Pjetėr Rugova pra ka qenė katolik

2.Amerikanėt kanė ardhur pėr interesa tė veta.

3.Nuk mendoj se shitėsit e drogės qesin drogė nė Coca cola por e di qė njerėzit qė e kanė kėtė kompani qesin nė tė subtanca kancerogjene.

4.Edi Rama ėshtė treguar mjaft i matur nė raportet me vendet fqinje ndėrsa Sali Berisha vetėm deklarata nacionaliste  ndėrsa nė veprime ka qenė antikombėtar.

5.Edhe unė mendoj qė janė masonė


6.Jo ēkado qė ndodh gatuhet nė kuzhinat serbe por dihet qė njė pjesė e madhe e ngjarjeve gatuhet sepse dihet qė nė Kosovė Serbia ka 2000 agjentė tė infiltruar.

7.Sa pėr estradėn shumė kanė qef tė jenė Iluminati por nė fakt Iluminati nuk ja rras apo var fare.

Pra shpeshherė disa teori konspirative janė edhe tė vėrteta faktive.
avatar
trigonkos

Mos perdor fjal Banale !!!

40


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: 7 teoritė e konspiracioneve qė mė sė shpeshti pėrmenden nė Kosovė

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi