E vėrteta e hapjes sė syrit tė tretė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

E vėrteta e hapjes sė syrit tė tretė

Mesazh  trigonkos prej 24.05.15 20:17

avatar
trigonkos

Mos perdor fjal Banale !!!

51


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: E vėrteta e hapjes sė syrit tė tretė

Mesazh  aqua prej 02.06.15 21:11

syri tret esht udha drejt ndriqimit tuaj.
Trigonkos go finger yourself Bitch!

this video is fake as shit.

avatar
aqua

The way we trawel

97


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: E vėrteta e hapjes sė syrit tė tretė

Mesazh  Gabriel prej 03.06.15 0:35

Syri i 3 esht syri imagjinar i cili te jep perceptim pertej shqisave qe njohim.
Kur hapet, niveli i perceptimit te ndergjegjes esht shume i larte, sidomos ne aspektin vizual ( por dhe ate mental ).

Me sy te lire ndjen nje fuqi marramendese dhe vibrime qe vijn ne pjesen ballore te kokes
dhe njerezit rreth e rrotull arrin ti shohesh me nje ndricim ne forme aureole rreth tyre.

Je shum i qarte per ligesine rreth e rrotull dhe ne momentet me kulminante arrin te
shohesh qenie te dimensioneve me te larta te njohur si entitete te botes se padukshme.
Mesazhe hyjnore te tille si endrra, ndjesi te shumllojshme apo edhe parashikime jane te zakonshme.

Mund te qendroje deri ne disa dite e hapur. Per ta rihapur nuk eshte e veshtire por kerkon
nje perqendrim shume te larte. Shpesh arrihet me Meditim "gjithmone nese ke arritur te kuptosh thelbin e meditimit".

Njeher i arritur, esht nje proces teper i papare dhe i rendesishem per perndritjen e perdoruesit.

P.S. Nuk eshte i rrezikshem si proces, aspak madje. Rreziku fillon kur ne ate pike te forte te vetedijes
ti tenton te perqafosh te keqen "me marreveshje apo ku di un se cfar menyrash perdorin njerzit".
avatar
Gabriel

Angelic Spirit

125


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: E vėrteta e hapjes sė syrit tė tretė

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi